Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak én érzem azt, hogy a...

Csak én érzem azt, hogy a Star Wars mögötti hatalmas univerzumot megöli a Disney?

Figyelt kérdés

Nekem a Star Wars a filmek mellett azt jelenti, hogy sok könyv, képregény, videójáték és tvsorozatok. És mot láttok, hogy mióta lesz Star Wars VII, ezt a hatalmas univerzumot a Disney megöli, lassan elpusztítja.

Ezt már említettem egy rajongói csoportba, ahonnan meg emiatt kiutáltak, meg megmondták, hogy régimódi vagyok.

A kedvenc filmem volt. Az új részt meg bizony nem fogom megnézni a moziban.


2015. máj. 27. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van benne igazság, tényleg régimódi vagy. Haladni kell a korral, és nem szabad egy ilyen nagy sikerű filmet csak úgy felújítatlanul, folytatás nélkül a mai technológia mellett veszni hagyni.
2015. máj. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tény, hogy azok az animációs filmek már túlzások, de a film mindenképp hatásos, és garantáltan nagy sikere lesz az éves szinten megjelenő SW filmeknek.
2015. máj. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Csak elpusztítják az egész univerzum lelkét. Ezen nőttem fel, nekem az SW sokkal többet jelentett, mint egy pénzcsináló gép.

Egy olyan univerzum volt, ahol élni akartam. Most meg olyan üres lesz az egész.

2015. máj. 27. 12:14
 4/11 anonim ***** válasza:
én úgy vagyok vele, hogy miért ne. kívácsi vagyok mit hoznak a ki a VIIből. ha nem tetszik a vonal, a folytatásokra már nem fizetek be.
2015. máj. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem nézed meg hát így jártál. Én láttam A klónok háborúja összes részét, és most a lázadókat is nézem. Szerintem ezek inkább tovább bővítik az univerzumot, hiszen a szereplők olyan helyeken járnak amiket csak nagyon sok CGI-al lehetne megcsinálni ami a filmen nem biztos hogy olyan jó, de így animált környezetben megoldható. Plusz rengeteg új sszereplőt és a meglévő szereplők háttértörténetét is megismerhetjük. Spoiler alert!! Pl. tudtad hogy Anakin előre látta hogy Vader lesz belőle miközben azon a helyen jártak ahonnan az erő ered. Két testvér élt ott és az apjuk, a fiú az erő sötét oldala a lány a jó oldal. A fiú magának akarta a hatalmat ezért elrabolta Anakin padawan-ját. A két testvér összecsapásában Anakinnak valamelyik oldalt kellet volna választania de Anakin mind a kettelyüket le tudta győzni. Ezért volt ő a kiválasztott. A végére nem emlékszem pontosan de a lány meghalt és a sötét erő került túlsúlyba.
2015. máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Nem értem mire gondolsz... Végülis mi változott meg a felvásárlás által?

-jobb anyagi háttér, mint Lucas idején

-lesz egy újabb trilógia (VII, VIII, XI)

-a The Clone Wars helyett lett Rebels, ami szintén ugyanolyan jó

-lesznek antalogy filmek

-továbbra is jönnek a jobbnál jobb regények, képregények, játékok

-jobban odafigyelnek majd az univerzum egységességére


Szerintem ezek nem olyan dolgok, amiért sírnunk kéne, inkább örülnünk, hogy mindez megvalósul (ez ugyanis 3 éve még elképzelhetetlen volt) Az meg hogy esélyt sem adsz az új filmnek, csak azért mert "Jajj Disney, biztos gyerekes és szar lesz", az a te bajod. A Marvel filmeket szereted? Mert elárulom, hogy az is Disney tulajdon...

2015. máj. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, a ma már eltörölt, Disney átvétele előtti Expanded Universe az évtizedek alatt egy hatalmas keszekusza katyvasszá fejlődött, ami egy hozzám hasonló Star Wars iránt érdeklődő (de nem rajongó) ember számára túlságosan zavaros volt. E tekintetben én támogatom a Disney azon döntését, hogy kitörölte azt a kánonból, és helyette egy remélhetően sokkal hozzáférhetőbb és könnyebben emészthető filmsorozattal hozakodik elő. Így a Star Wars tovább nőhet és gazdagodhat az átlag-érdeklődő számára is, és közben a mozifilmek révén megmarad az őt megillető médiafigyelem középpontjában. Könyvek, képregények meg egyebek azok nyilván továbbra is készülnek majd, csak most már az új kánonhoz fognak igazodni.


Voltaképp nem is nagyon értem, mi itt a nagy baj. A SW a Disney-től még ugyanúgy megmarad SW-nek, sőt annak a veszélye is enyhült, hogy Lucas megint meggondolja magát és ezredjére is belekontárkodik a filmekbe. A legnagyobb változás, hogy tiszta lappal akarnak indulni a VI. rész után, ezért eltörölték az EU-t. Bár azt értem, hogy ezt egyes rajongók nehezen fogadják, de be kell látni, ez a lépés jót tett magának a franchise-nak, mivel megszabadult egy hatalmas adag sallangtól, és ismét új lehetőségek és ötletek tárháza nyílt meg előtte. Plusz ahogy írtam, az SW univerzum az új mozifilmek révén az átlagfogyasztó számára is sokkal hozzáférhetőbb és élvezhetőbb lehet, míg nélkülük inkább csak a kemény fanokat érdekelné az egész.

2015. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyetlen dolog amit a Disney-nek fel lehet róni, hogy elkaszálták a klónok háborúját. Az a sorozat bizony megérdemelt volna egy normális lezárást
2015. máj. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az igazi rajongók leszarják a reboot-ot és ugyanúgy az eddig kanonizált események alapján foglalkoznak vele.
2015. máj. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

"...ezt a hatalmas univerzumot a Disney megöli, lassan elpusztítja."

Ezt úgy mondod, mint ha mindenkitől elkoboznák a könyvet, a képregényt, a videojátékot és a tv sorozatokat és mindegyiket nyilvánosan elégetnék meg az emberek emlékéből is kitörölnék.

Pedig csak annyi történt, hogy a következő Star Wars történeteknél a Disney sem fogja figyelembe venni a kiterjesztett univerzumot (mostantól Legends néven lesznek), de ötleteket bizonyára meríteni fognak belőle. Egyébként már régen is mondta Lucas, hogy az EU-t nem nézi kánon részének. Az új alkotások már a kánon részének fognak számítani és ügyelni fognak, hogy ne jöjjön létre olyan ellentmondások a történetekben, mint ami az EU-nál volt. Szóval röviden tekintsd úgy az EU-ra mint egy párhuzamos univerzumra vagy -ha már ezt a nevet kapta- egy legendára.

2015. júl. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!