Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudtok mondani olyan horror...

Tudtok mondani olyan horror filmeket, amik igaz történeten alapulnak?

Figyelt kérdés
Démonok közt, Anabellen kívül

2015. máj. 30. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ördögűző, Kísértetjárás Connecticutban, A rettegés háza, Halálhegy, Megszólít az éjszaka, Nyílt tengeren -bár ez inkább dráma, An American Haunting -ezt tudtommal nem is szinkronizálták le, Az elnémultak most ezek jutnak eszembe az ismertebbek közül.

Azt mondjuk szeretném hangsúlyozni, hogy egyrészt nem tudjuk, mennyi igaz a tényleges alaptörténetből, másrészt még ezt is alaposan átdologzták mire film lett belőle.

2015. máj. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi, gondoltam hogy azért valamennyit hozzá tesznek ahhoz hogy sikeres legyen...most jut eszembe még van a texasi láncfűrészes, az is "igaz"
2015. máj. 31. 13:45
 3/5 anonim ***** válasza:
a texasira csak marketing fogásként mondták rá, ahogy a legtöbbre szintén. a legtöbb ilyen filmben szereplő gyilkosokat valódi sorozatgyilkosokról mintázták, de persze nagyon sok mindent megváltoztattak. a texasi láncfűrészes történetéhez pl Ed Gein gyilkosságait vették alapul, amit ha megnézel, semmi köze a filmbeli eseményekhez. annyi igaz, hogy egy brutális ember volt, de amit a filmben látsz, az merő kitaláció.
2015. máj. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért 1-2 dolog megmaradt,pl az emberi csontból/bőrből készített bútorok/Ruhadarabok :D Ezt Ed Gein is csinálta,és a filmben is jelen van. Persze nyílván a film nagy része már kitaláció. Egyébként elvileg a Wolf Creek-Haláltúra is igaz történeten alapul,van 2 része is,bár én nem néztem utána az eredeti történetnek,szóval nem vagyok benne biztos.
2015. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Én egy filmről tudok ami biztosan megtörtént, és a sztori is nagyjából követi a valóságot:


A Szomszéd Lány

[link]

[60-as években Amerikában történt ez a bűnügy]


Ezek is megtörént eseteken alapulnak, de itt a valóság és hatásvadászat mekkora szerepet kapott azt viszont nem tudom:


Pokolból

[link]

[Hasfelmetsző Jack valós sorozatgyilkos történetét dolgozza fel]


Gacy

[link]

[John Wayne Gacy valós sorozatgyilkos történetét dolgozza fel]


A Texasi Láncfűrészes Mészárlás

[link]

[Ed Gein valós sorozatgyilkosról mintázták a "főhőst", aki hobbiból embereket aprított láncfűrésszel]


Megszólít Az Éjszaka

[link]

[1966-67 között a film helyszínét szolgáltató Point Pleasentben többen számoltak be egy különös teremtményről mielőtt egy hatalmas katasztrófa bekövetkezett]


Sziklák Szeme

[link]

[Sawney Bean valós klánjának a története inspirálta a készítőket, akik több mint 1000 embert öltek és ettek meg Skóciában]


Wolf Creek - A Haláltúra

[link]

[Bradley John Murdoch valós sorozatgyilkos történetén alapul a film]


A Cápa

[link]

[1916 nyarán New Jersey partjainál sorozatos drasztikus cápatámadások történtek]


A Rettegés Háza

[link]

[George és Kathy Lutz valós általuk elmesélt történetét dolgozza fel, amely szerint egy olyan házba költöztek ahol egy férfi lemészárolt a családját, ezután paranormális dolgok történtek]


Rémálom Az Elm Utcában

[link]

[A filmet az úgynevezett Bangungot (álomban történő hirtelen halál) inspirálta, egyes ázsiai kultúrákban az ilyen halált démonokhoz kötik]

2015. jún. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!