Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha eredeti hanggal néztek...

Ha eredeti hanggal néztek valamit, tudtok különbséget tenni akcentusok közt? Melyiket értitek jobban; amerikait vagy britet?

Figyelt kérdés

Én már különbséget tudok tenni brit angol, skót, ír, amerikai és ausztrál angol kiejtések közt, illetve az USA déli államaiban használt hosszú, nyújtott tájszólásban is, merthogy azt nem nagyon értem. A legjobban a brit angolt értem, ha szépen van kiejtve.


Ti hogy vagytok ezzel?



2015. jún. 14. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
a kedvencem a jamaikai, bár néha nehezen értem
2015. jún. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En az amerikait ertem a legjobban utana meg az angol angolt, a skot nem a kedvencem de az ausztral az mondjuk tetszik
2015. jún. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

3 evig Londonban eltem, ott eleg jol megtanultam a kulonbozo akcentusokat, bar a skotot nagyon nehez fogtam fel, hogy egyaltalan angolul beszel :D


10+ eve az USAban elek. Allamok kozott nem tudok kulonbseget tenni, inkabb eszak/del kozott. Viszont a fekaknak a beszedet mar nagyon konnyen felismerem. Nekik is van egy jellegzetes kiejtesuk.


Nekem az ir a kedvencem, nem tudom miert, de orakig el tudom oket hallgatni.

2015. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A skótok nem tudnak angolul beszélni, de ezt nem is róhatjuk fel nekik. Az írek is tudnak érdekeseket mondani. Hirtelen ez ugrik be; "Koövinsz vojf" - Kevin's wife. Egyébként nincs az írekkel bajom, csak a skótokkal ne verjen az isten.


Az amerikait gond nélkül értem (ki nem?), és egyáltalán nem tetszik. Nem értem minek kellene tetszeni benne, mikor tökéletesen élettelen, üres, tartalom nélküli. Esetleg a texasi akcentus, bár abból is a régiesebb, ami nem hagy hidegen.


Az RP és Hightened RP a kedvencem, nyilván ezeket gond nélkül értem és beszélem (bár a Hightened RP nem megy még hitelesen, rutinosan, és sajnos senkivel nem tudom gyakorolni :D).

2015. jún. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1-2 brit tajszolassal van csak problemam, egyebkent a legtobbet ertem. Amikor nem anyanyelvuek beszelnek, a francia akcentus meg nem egyszeru, meg nehany tavolkeleti sem.

A skot hangzasat szemely szerint szeretem, de a midwestet ertem leginkabb.


Egyebkent itt probalkozhatsz:

[link]

2015. jún. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Amikor nem anyanyelvuek beszelnek" - aaaaaaa, tudom mirol beszelsz! Uristen, a kinaiak iszonyat, es amugy a legtobb azsiai, hiaba mondja el 10szer akkor sem vagyok kepes felfogni mit mond, mert nagyon gaz a kiejtesuk.

Skociaban mikor mar 4x kerdeztem meg hogy mit mondanak legalabb elmondta mas szavakkal vagy tenyleg megeroltette magat es valtoztatott a kiejtesen de az azsiaiak 10x elmondjak ugyanazt es semmit nem erteni belole.


Amikor az inidaiak vagy arabok beszelnek angolul azt viccesnek talalom.

2015. jún. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az anyanyelvűek közül a britet, az amerikait és az ír akcentust ismerem fel, és az amerikait értem/szeretem legkevésbé. Például ha eredeti nyelven nézek egy amerikai filmet, annyi szót elhadarnak, összevonnak hogy ki sem hallom.

A brit akcentus zene füleimnek, rendesen jól esik hallgatni, olyan szép artikulált. Én is azt értem a legjobban.


Külföldiekről meg már egyre többször meg tudom állapítani az akcentusból hogy honnan valósi: jellegzetes az indiaiak, a franciák és a kelet-európaiak (pl. lengyel, litván, bolgár) akcentusa amikor angolul beszélnek.

Pár hónapja Londonban élek, ez megedzi rendesen a fülem, itt aztán a világ minden országából vannak. :D

2015. jún. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az amerikait értem meg a legkönnyebben, de az tetszik a legkevésbé. Brit akcentust is hamar felismerem, azt is tanulom,de elég nehezen megy, hogy őszinte legyek. :D Az ír akcentus viszont olyan "ízes" nagyon tetszik az is.
2015. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!