Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek a Death Note-ban...

Szerintetek a Death Note-ban Ryuk tudta mi lesz Yagami sorsa?

Figyelt kérdés
Mondja a végén hogy mondta hogy ez lesz, de azt is tudta hogy ekkor fog meghalni?? január 28, 2013, az anime szerint??

2015. jún. 22. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Ennyire ne legyél hülye. Persze, hogy tudta. Látja az emberek feje felett a haláluk időpontját. :D
2015. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De akkor nem sokat ért volna ha megfelezi azt a néhány évet :D jó ryuk jó hogy nyer néhány évet de azért ha mittom én élt volna még 50 évet akkor azon többet nyer :D de ryuk tudja :D

Meg nem tom azon gondolkoztam hogy a halál kimenetele mindig állandó, és mindegy mit csinálsz úgyis meghalsz akkor? vagy ez most hogy?

Vagy pedig ugye mondta ryuk hogy börtönbe is mehetne, de inkább megöli, szóval akkor élhetett volna tovább is nem?

2015. jún. 22. 12:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Csak egy picit élhetett volna tovább, mert Near és a rendőrök tuti akasztófára küldték volna. :(
2015. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hmmm... Nem baj van még két film, és két Special, ott pótolhatom a hiányt :D

CSak ugye ezen gondolkoztam, hogy lehet, hogy Ryuk mikor látta akkor több ideig élt volna, de időközben a döntései hatására csökkent ez az idő, emiatt tettem ki a kérdést. Meg Ryuk ha megöli akkor az elvett éveit magának adja úgymond. Mindegy nem gondolok bele túl sokat :D

2015. jún. 23. 11:33
 5/9 anonim válasza:
A Válaszolónak üzenem, hogy a halálistenek, azt az élettartamot látják, aminek akkor lesz vége ha az illető természetes halált hal. Tehát ha lelövik akkor az már nem természetes halál. Ha akasztófára küldik, az sem természetes halál. Tehát még Ryuk sem láthatta pontosan, hogy mikor hal meg Light. Ha egy halálisten azt mondja nekem, hogy még van 50 évem hátra, és holnap leesek valahonnan és belehalok, akkor a halálisten végülis tévedett. MOndkul sokszor nehéz érteni amit mondok, és szerintem em most sem volt másképp. Az a lényeg hogy egy halálisten sem láthatja azt, hogy egy embert mikor öli meg egy másik.
2015. júl. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tökéletesen értettem amit mondtál :) Csak miután befejeztem túlságosan belegondoltam a dologba és összezavartam magam :) Köszönöm a válaszokat :)
2015. júl. 8. 15:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

El ne hidd amit az elottem levo osszehordott! Hogyne tudna egy Halalisten meglatni mikor olnek meg egy illetot?!.. miert csak a termeszetes halalt latna?! Ezt megis honnan a banatbol szedted? Baratnommel nagyon felhaborodtunk ezen.

Na akkor lassuk. Konkretan 2 kerdesetek volt ugye?

1. Hogy Ryuk tudta e hogy Light meghal?

Hogy a viharba ne tudta volna, mikor mar az elejen elmondta neki, hogy o maga fogja megolni

2. Ami a valaszok adasokbol merult fel, hogy Ryuk milyen datumot lat az emberek feje felett

Halalisten. Nem csak a termeszetes halalt latja, azt is latja, ha valaki mas keze altal hal meg egy illeto. Nem is ertem hogy jutottatok arra a kovetkeztetesre hogy nem latja.

Peldanak okaert: Ren meselt Misa -nak, hogy halhat meg egy Halalisten. Meselt egy Halalisten -rol aki szerelmes volt egy lanyba (yeah az a lany Misa volt). A sztoriban az volt, hogy a Halalisten mindig figyelte a lanyt, es tudta hogy megfog halni. Eljott a lany halalanak ideje, AMI EGY MASIK EMBER KEZE ALTAL TORTENT VOLNA MEG, de a Halalisten megmentette, es megdublazta Misa eletet.

Magyaran a Halalisten hogy latta volna hogy a lanyt megolik, ha csak a termeszetes halalt lathatja?

A lenyeg hogy el ne hidd ezt a baromsagot, mert ettol meg a Halalistenek is lejonnenek odafentrol.

2015. dec. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vitába szállnék hjkbrbr hozzászóló barátommal!


a, A halálistenek az ideális, természetes halálig tartó élettartamot látják, a rendellenes halálozások időpontját nem.


"1. Hogy Ryuk tudta e hogy Light meghal?

Hogy a viharba ne tudta volna, mikor mar az elejen elmondta neki, hogy o maga fogja megolni "


b, Igen, ő fogja megölni, de ebből nem következik az, hogy minden körülménnyel és időponttal tisztában van. A halálisten és halállistát birtokló kéz a kézben járnak, Ryuk ha alkalmasnak látja bármikor megölheti/hette Light-ot.


"Peldanak okaert: Ren meselt Misa -nak, hogy halhat meg egy Halalisten. Meselt egy Halalisten -rol aki szerelmes volt egy lanyba (yeah az a lany Misa volt). A sztoriban az volt, hogy a Halalisten mindig figyelte a lanyt, es tudta hogy megfog halni. Eljott a lany halalanak ideje, AMI EGY MASIK EMBER KEZE ALTAL TORTENT VOLNA MEG, de a Halalisten megmentette, es megdublazta Misa eletet. "


c,/1 Megmentette, mert pontosan tudta, hogy idő előtt fog meghalni, azaz a természetes halála előtt. Máskülönben egyfajta időparadoxon is felléphetett volna:

Misa - ahogy azt a történetből tudjuk - Light veresége után halt meg! Ha a halálistenek a tényleges halál időpontját látnák, akkor se nem ott a félresikerült késelésnél nem lehetett (volna) a halál időpontja, se nem a természetes halálnál.


c,/2 Továbbá: Aki megfelezi az életét a halálistennel kötött alku során, annak megfeleződik az élettartama. Itt is bejönne az időparadoxon, ha a halálistenek csak és kizárólag egy időpontot látnának, márpedig a tényleges halálét. (márpedig tudjuk, hogy a várható élettartam képes ugrálni az alku végett, hisz Rem is észrevette ezt, mikor Ryuk-kal kötött alkut Misa...más precedens nem született ingadozásra)


d, És a "legnagyobb" érvem, magától Ryuk-tól idézve, mikor Light a vérző sebeivel rohan az utolsó részben:

"Ha börtönbe kerülsz, ki tudja mikor halnál meg. Nem szeretek várni"


Ez egyrészt egy alátámasztása az "a," bekezdésemnek, miszerint Ryuk egyénileg dönti el, hogy mikor öli meg Light-ot, valamint alátámasztása annak is, hogy Light bőven élhetett volna még (ha börtönben is), csak Ryuk nem szeret várni, és a főhősünk már amúgy is kikapott.


"A lenyeg hogy el ne hidd ezt a baromsagot, mert ettol meg a Halalistenek is lejonnenek odafentrol."


Az kicsit odab**szna :D

2016. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat...az utolsó érvemben a "b," bekezdésemre akartam visszautalni, nem az "a,"-ra.
2016. okt. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!