Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Aki látta a Whiplash c....

Aki látta a Whiplash c. filmet (2014), meg tudja válaszolni ezt?

Figyelt kérdés

A végén, mikor Andrew-t a volt tanára elhívja a JVC koncertre és kicseszik vele, mert nem azt a darabot játszatta a zenekarral, amit a srácnak mondott korábban:

- Bosszúból csinálta, csak a végén "balul sült el",

vagy

- Azért csinálta, mert tudta, hogy Andrew úgy is visszajön, és k**va jól fog játszani? (a filmben említett a tanár egy híres zenészt, akit egyszer kinevettek a színpadon, és ez adott neki "erőt" a gyakorláshoz, és így lett sikeres)


thx.


2015. jún. 30. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

a második a helyes válasz. a film (hamis) állítása szerint a tanár ("edző") mindenféle alávaló szemétkedéssel próbálja a srácból kihozni azt az állatot, ami benne rejtezik. - egyébként ez egy undorító hazugsága a whiplashnek.


az a megemlített híres zenész, akit kinevettek a színpadon Charlie Parker volt, a jazz egyik legnagyobb szaxofonosa, viszont a sztorit elferdítve mesélik a filmben.


azt még meg kell jegyeznem, hogy a whiplash-nél alávalóbb, gonosz szemléletűbb, a zenélésről az igazságot elhazudó és a zenélés lélektanát ennyire meghamisító filmet én még nem láttam. nálam top1 a gyűlölt filmek között pont emiatt - miközben technikailag és a színészeket tekintve kiváló.

2015. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a részletes választ, ment a zöld kéz!
2015. jún. 30. 17:20
 3/5 opened paradise ***** válasza:
100%

Szerintem inkább az első. Hisz még oda is mondta neki,hogy tudja,hogy ő mondta róla azokat. És így lejárathatta az ott lévő szakértők előtt.

Csak aztán meglátta,hogy ő mégis "az egyetlen Charlie Parker-e" lehetett/lehetne.

2015. okt. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én inkább a másodikat mondanám, de lehet, hogy az első is elfogadható lenne. Fletcher karaktere kicsit pszichopata, ezért nem lehet pontosan belőni a karakterének a szándékait.
2015. okt. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is az elsőt mondanám.

Azért, mert mondja is a tanár, hogy tudja, hogy ő nyomta fel és így akart bosszút állni és valljuk be, ha sikerült volna neki, akkor igencsak bosszút állt volna, csakhogy a srác egy Istenverte tehetség és nem adta fel és bár egy ideig dühös volt rá a tanár, hogy nem tudta lejáratni, a vége mégis az, hogy elismeri és ezzel a saját módszereit is elismeri, hogy kihozta ezt a srácból. Bár ettől függetlenül, még ha a motivációi érthetőek is a tanárnak, azért ez már a ló másik oldala.

2021. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!