Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ilyen szemét filmek mint a...

Ilyen szemét filmek mint a Jurassic World meg a Halálos Iramban 7 miért döntenek nézettségi csúcsokat?

Figyelt kérdés
Jó oké értem, hogy a brand miatt érdekli az embereket, de ezek alapvetően kritika által lehúzott, széles körben ismeretesen bűnrossz filmek. De mégis miért adnak ki pénzt az emberek ilyenekre???

2015. júl. 3. 16:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

A 90-es (70-es) években ezek újdonságok voltak, senki se csinált hasnonlót előtte, katarzis élményt nyújtott a népnek.


Próbáld meg rajongásig megszerettetni az eredeti JP/SW-ot mai átlag fiatalokkal. Ők nem fogják azt mondani, hogy van benne lélek, meg agy.

Fejlődik a technológia, Hollywood fossa kifele a nagy költségvetésű filmeket. Megváltoztak az igények.


De ez már messze túlmegy a kérdésedre adott válaszomnál, ami a követzkező, és nincs értelme tovább piszkálni: nézettségi csúcsokat döntenek, mert szórakoztatóak. Pont.

2015. júl. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"Köszönöm ezt a kedves személyeskedést, kis barátom. Szerintem csak azután nevezzél engem primitívnek, ha majd nem írsz olyan dumákat, mint "az mellett", "az miatt"... "

Csak leszűrtem a gondolkodásmenetedet a kommentjeid alapján :) Igen most visszanézve volt egy kis fogalmazási problémám,de ez az én primitívségemet bizonyítja?:)

De érdekes hogy az intelligenciámat nem a tartalom alapján ítélted meg hanem a nyelvhelyesség alapján


"van különbség sznob és művelt, nyitott és igénytelen között. Ezt kéne megértened. "

Igen,leírtam a különbséget :D

"Szóval szerinted csak egy kritikus meg egy sznob az, akit 5kiakaszt a Csodálatos Pókember suttyósága, és elszomorítóan veszélyes tendenciának tartja azt, hogy már szinte csak ilyen filmeket áraszt Hollywood? "

Nem,írtam hogy vannak iszonyatos filmek, (az általad leírt film) de te általánosságba hordtad le az egész Marvelt,pedig igenis van olyan filmje amitől nem mászik az ember a falra


"aki minden szart kajál" Még mindig nem értetted meg?:D

A Remény Rabjaihoz meg annyit, hogy az én szubjektív véleményem szerint volt jó film,de attól még miért lenne az jó film úgy általánosságba?Lehet hogy egy szar film és a világon csak nekem tetszik,és megpróbálom még egyszer csak azért is leírni hogy megértsd,attól hogy valamit megnéz az ember,mi az hogy bekajál?Attól hogy valamit rengetegen megnéznek moziba az jó film?Komolyan ezt gondolod?Az, hogy melyik filmre mennyien mennek be az csak a reklámon múlik,a legjobb reklám általában a filmnek az előző része,vagy egy híres producer neve vagy trailer,ha nincs reklám,nem nézik meg a moziba,ha van reklám,akkor mindenki megnézi,egy ismeretlen étel nem azelőtt fog ízleni neked mielőtt megetted.

A Marvel filmekbe az érték az akció és a látvány,ezek max egyszer nézhetős filmek (vagy annyiszor se),pont moziba való,hatalmas vászon,3D,hát nem a látvány az egyik legfontosabb a moziba?A tartalom otthon is ugyanolyan mint a moziba,de a látvány nem.

"Ezzel kb. a big macet legitimálod, mert ugye az ember nem mindig engedheti meg magának, hogy étterembe járjon, néha szemétkaját kell ennie. Ez rohadtul nincs így. A big macre szánt pénzből vehetsz tápértékben gazdag ételt is... de már megint kétdimenziósan gondolkodsz. "

Várj,ez rossz példa,az egészségtelen kajától beteg leszel és meghalhatsz,de a lebutított filmektől nem lesz bajod ha megnézed


"Nálad csak az érthetetlen művészfilmek vannak, vagy azok ellentettjei, a Marvelek meg Transformers-ek. Nem vagy képes árnyalatokat látni semmiben." Nem,csak most ezeket hoztam fel példának mert általában ezekből szokott lenni a vita,ezek árnyalatai vagyis a 2 véglet közötti részről nagyon nincs mit beszélni mert azt kb az összes fél szereti úgy ahogy

"Azért érdekelne a véleményed Martin Scorsese vagy Sergio Leone néhány régebbi filmjeiről, amik amellett hogy befogadhatóak, nem gagyik és nem értékrombolók. Szórakoztatnak, ha szórakoztatásra vágysz, elgondolkodtatnak, ha azt akarod. Ugyanabból a kődarabból kifaragható a gondolkodó meg egy szárnyas angyalka is, mondá valaki régen. "

Ha már Martin Scorsese-nél tartunk akkor a Nagymenőket nagyon szeretem,és tudom hogy van olyan film ami egyszerre mindent nyújt,de ezek jóval magasabb szinten is vannak,és attól hogy ezek alázzák a Marvel univerzumot még ott is vannak értékek (az más kérdés hogy mennyi)


"Egyébként a kilencvenes években írtam néha a Filmvilágba, ezért mondhatjuk, hogy dolgoztam kritikusként. Mostantól legálisan utálhatsz :)"

Dehogy utállak,szeretek értelmesen vitatkozni:D

2015. júl. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt túlragozni.


Azért nézik ennyien ezeket a filmeket, mert szeretik és szórakoztatja őket.


Amiről érdemesebb beszélni az az, hogy miért ilyen silány a nagy tömegek ízlése, miért nincs igény a tartalomra és miért elégít ki felnőtt embereket a gyerekmesékből és képregényekből készült filmek.


A válasz nem túl bonyolult: média és marketingszakemberek tudatosan züllesztik le az igényeinket kulturális téren már évtizedek óta.


A kommenteket olvasva az az érzésem, mint Orwell 1984-ében, mikor Winston egyik munkatára lelkendezik, hogy milyen zseniális ahogy butítják a nyelvet.


Elkeserítő.

2015. júl. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
A helyükön kell kezelni a filmeket, a saját kategóriájukban. A Marvel filmek nagy része például a saját kategóriájában megállja a helyét (tehát mint képregényfilm).
2015. szept. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Kedves kérdező jó lenne megismerés azt hogy ízlése és pofonok változnak! Az hogy neked nem tetszik az alá van húzva, de azok a filmek attól még nem biztos hogy szar filmek én például szeretem de lehelet másnak nem. Végül is NE ÁLTALÁNOSÍTS!
2016. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!