Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik sorozatot ajánlanátok...

Melyik sorozatot ajánlanátok angol tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Ezen a három sorozaton gondolkozom, de nem tudok dönteni:

The Walking Dead

Game of Thrones

American Horror Story (ez mennyire ijesztő?)

8 éve tanulok már angolt és szeretnék "ráerősíteni" a hallásértésre, hogy jövőre letehessem a középfokút.

Esetleg ha ezeken kívül valami mást ajánlanátok arra is kíváncsi vagyok. :)



2015. júl. 13. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Trónok harcát max angol felirattal javaslom, mert nagyon nehéz elkapni ha még az sincs (felsőfokúval mondom) a többit nem ismerem ilyen téren. Viszont nekem angoltanulás céljából a downton abbeyt ajánlották, annak szép az angolja.
2015. júl. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Game of Thronesnak szerintem elég nehéz angolja van, míg a Walking Deadnek kicsit könnyebb és könnyebben érthető. Az American Horror Story-t még nem láttam.

Én az Arrowal kezdtem, nem egy kiemelkedő sorozat, de elég jól érthető az angolja és nem olyan magas a szókincse és elsőként érdemesebb a gyakrabban használatos szavakat átismételni.

2015. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ilyen gyorsan két válasz, köszönöm szépen. :)

Hát akkor szerintem a Game of Thrones kilőve (legalábbis elnapolva). A Walking Deadról azt kérdezném még meg akkor, hogy mennyire van benne beszélgetés? Úgy értem mennyire sok benne a futás, meg a sikítozás?

Az Arrow se néz ki rossznak de amiket írtam, azoknak a története jobban bejön.

2015. júl. 13. 19:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Eléggé ráhelyezik a hangsúlyt a drámai részre, talán túlzottan is, ami miatt párszor vontatott lesz (szerintem), de így van benne elég párbeszéd az angol tanuláshoz. Csak az első évadot láttam, így a többiről nem tudok nyilatkozni.
2015. júl. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Deadwood? 1875, kicsit régies a nyelve de aránylag kis szókincse van, a sztori is érdekes, és még érthető is kis odafigyeléssel. American Horror Story sem rossz.
2015. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Két éve tanulok angolt (magamtól hobbiból, nem suliban).

Az első sorozat amit (1 év után) néztem az az American Horror Story 3. évada volt. (Az első kettőt magyarul láttam.) Én azzal megszenvedtem, ami nem csoda, mert még alapfokú sem volt a tudásom, szóval konkrétan emlékszek, hogy sokat agyaltam, mit jelenthet a "husband" szó. Amúgy nem ijesztő egyik évad sem. A negyedik évadnak nem rég lett vége, azt simán értettem.

A Walking Deadet ritkán nézem angol felirat nélkül, mert eléggé hadarnak benne az amerikaiak. Az ötödik évadból néztem pár részt úgy, volt amelyiket 100%ig értettem, volt amelyikbe a végére belekavarodtam.

A Game of Thrones-t is csak angol felirattal nézem, de volt rá példa hogy az csúszott, ezért leszedtem és gond nélkül folytattam tovább anélkül is. Szerintem nem nehéz a nyelvezete, sőt meglepően érthető. Viszont itt nagyon fontos, hogy tényleg értsd is amit hallasz, mert tele van információkkal és nevekkel.

Bármelyiket kezded el, először tegyél rá angol feliratot, hogy kicsit belerázódj a kiejtésükbe, tempójukba stb. Aztán pár rész után szedd le.

16/L

2015. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Habár ezt a sorozatot nem írtad de én annak idején a Prison Break-kel gyúrtam rá a hallott szövegértésre.


Amúgy nem tudom középfokún melyik angolt erőltetik (brit vagy amerikai), ha a britet favorizálják (nálunk érettségin az volt) akkor a Game of Thrones-t ajánlom hogy ráálljon a füled az akcentusra.

2015. júl. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
American Horror Story, a 3. évadot leszámítva, egyszerűen ZSENIÁLIS egy sorozat. Csak (még), nagyon kevés évad van belőle sajnos :(
2015. júl. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a Game of Thronest néztem angolul angol felirattal, majd csak sima angolul és nagyon könnyen érthető volt, pedig nem vagyok még valami nagy angolos.:D :)
2015. júl. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha lány vagy akkor még a Teen Wolf-ot ajánlom! :D A negyedik évadot főleg, mert nagyon jó volt, de csak 12 részes! :(

(persze az elsőtől érdemes nézni, hogy megértsd mi miért történik)

2015. júl. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!