Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a jó a Marvelben?

Mi a jó a Marvelben?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom megérteni,mit esznek rajta az emberek. Mikor nekem az összes (amit eddig láttam), filmjük hihetetlenül sablonos jó-és rossz harcon alapul,néhol szerelmi szál, háttér sztori..Ennyi.

A szuperhősöket pedig hatásvadászat céljául kreálják,mert nélkülük halál unalmas lenne az egész, ezen kívül nevetségesek is. És mindennek ugyanaz a vége.


2015. júl. 23. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a mainstream, ezt eszi a nép, mindig a látvány a fontos és a bevétel. Manapság semmilyen médiában nem divat gondolkodni, ez van. Legtöbb médiában az értelmes történetek rétegművekből születnek.
2015. júl. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az akciófilmektől nem vár az ember olyan sok eredetiséget, vagy mély mondanivalót, a lényeg az, hogy lekössék a figyelmet. Ezt általában sikerül is elérniük: van a filmekben egy adag humor, a szereplők kissé sablonosak ugyan, de szerethetőek (plusz a szereplőgárda is vonzó) a harcjelenetek meg piszkosul látványosak.

A néző könnyen tud azonosulni a szereplőkkel, mert mindegyiknek van valami problémája, amivel meg kell küzdenie a mindennapi életben, de ennek ellenére is erősek és belevalók maradnak.

Bár magamat személy szerint egyáltalán nem tartom marvel rajongónak, mégis nagyon (NAGYON) tetszik az a megoldás, hogy a szereplőknek önálló háttértörténetük van, külön filmekkel, amik értelmezhetőek a többi hős történetei nélkül. Pl ha engem csak Amerika kapitány érdekel, nem kell megnéznem az összes Vasember filmet, hogy megértsem a történetet, de mégis egy ponton összekapcsolódnak a történetek, ami nagy pluszt ad.

Végül: a marvel rengeteg témába belenyúl, szóval valószíneg bárki találhat egy, az érdeklődési körének leginkább megfelelő szuperhőst - van milliárdos playboy, skandináv isten, 2.vh-s katona, orosz kém, és ezek csak moziszereplők, a képregényszereplőkről nem is beszéltem...


Mindig volt, és lesz is valami felkapott hülyeség, de szerintem a marvelel még viszonylag jól jártunk :D

2015. júl. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az előttem lévők tökéletesen leírták hogy miért is "szeretik" az emberek a képregényekből készült filmeket. Tudják hogy mi lesz várhatóan a film vége (a legtöbb esetben kiszámítható ki fog meghalni, illetve hogy valamilyen jobb endinget kapunk). A most kijött Ant-mannek is a története nagyjából kiszámítható volt, de egyszer megérte megnézni, a látvány miatt mindenképpen.


Régebben a szuperhősös képregények a lelket tartották az emberekben (hideg háború meg hasonlóak miatt), és olyan hősöket alkottak akkoriban, akik megvédik a gyengéket, igazságosak, de gyakran megmutatják a normális, emberi énjüket is. Az olvasók így azonosulni tudtak egy kicsit a szuperhősökkel is.


Én is egyedül az X-men filmeket élvezem (de hát bármelyik olyan filmet/sorozatot nagyon élvezek, ahol ilyen mutáns szerű emberek vannak), illetve Deadpoolt kedvem még nagyon (de Ő meg már nagyon nem szuperhős, hanem antihős...). Hogy például Thorban mit esznek az emberek azt sose fogom megérteni (főleg hogy zavar a tudat, hogy a skandináv mitológiát keverik az egészbe, és Thor egy isten, soha nem lenne "szuperhős"). Hasonlóképpen nem értem a Vasember/Amerika kapitány meg a DC-s Batman kedvelőket se, de ha valaki szereti őket nyugodtan leírhatja miért, mert ezt én se tudom felfogni...

2015. júl. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a képregényeket nem olvasom mert nem szeretem ezt formát, az ilyen dolgokat én csak animálva vagy filmen szeretem.

Akció film azért jó mert az emberek nézik a látványos üldözéseket és verekedéseket. Ebben semmi nem más mint egy átlagos akció filmnél.

A történetek példuál lehetnek érdekesek. Jó elismerem az Avengers és benne szereplők háttértönete annyira nem izgalmas (kivéve NAtasha Romanoff), és filmek sem egetrengetőek.

Azonban Spiderman nagyon kedvelem,jó háttérszorija van. Mivel okos ezért az ellenfelei is okosak és ezért nem hagyatkozhat csak a saját erejére. Szóval ugymond egy luzer szuperhős.

Az Xmen is izgalmas mert mindenkinek valami izgalmas szuper ereje van. De ebben a kedvencem Vadóc , aki elszivja az emberek életerejét , és ezért nem érhet hozzá senkihez.


Daredevil is egy izgalmas történet mert egy vak , egy fogyatékos embernek lesz szuper ereje, Amugy a Netflix Daredevil szerintem nagyon izgalmas sorozat.


Szóval van egy két izgalams képregény alapanyag és szerintem ezekből készült jó Animated Series vagy jó film vagy jó sorozat.

2015. szept. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!