Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harcában a Vörös-nászon...

Trónok harcában a Vörös-nászon tudom, hogy megölték Robbot az anyját a feleségét és az össze stark katonát kint az udvaron de akik Robb mögött álltak pontosan kik voltak? A fő hűbéresei?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. júl. 29. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. Földesurak, stratégák, nemes urak, parancsnokok, stb.
2015. júl. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Név szerint esetleg ha nem túl nagy kérés :)?
2015. júl. 29. 19:37
 3/10 anonim ***** válasza:
a Forresterek tutira :D
2015. júl. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

A Forrester házat a játék kedvéért hozták létre.


A könyvben eredetileg nem ölték meg Robb feleségét, mivel ő el sem ment az esküvőre.

Mivel nem fér be mindenki a nagyterembe, ezért a legnagyobb erővel rendelkező emberek voltak bent. A névvel ellátottak közül:

Wendel Manderly: Lord Wyman Manderly fia, átlőtték a fejét egy nyíllal

Jon Umber: Lord Jon Umber fia, lefejezték

Dacey Mormont: Maege Mormont lánya, fejszét vágtak a gyomrába

Donnel Locke: lenyilazták

Owen Norrey: lenyilazták

Lord Robin Flint: halálra szúrkálták

Lucas Blackwood: Lord Tytos Blackwood fia

Plusz Raynald Westerling, aki Robb könyvbeli feleségének, Jeyne Westerlingnek a bátyja. Kiakarta szabadítani Robb farkasát, de lenyilazták és a folyóba esett. Szal nem biztos,h meghalt.

2015. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó !
2015. júl. 29. 21:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Robb felesége nem azért maradt távol az esküvőtől,mert kevés volt a hely a nagyteremben, hanem azért mert Robb nem akarta még jobban megsérteni Walder Freyt
2015. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Olyan buta volt Robb :'( simán nyerhettek volna csak nem kellett volna megölni a Karstarkok vezetőjét és a "jó" nőt kellett volna elvenni...
2015. júl. 30. 16:33
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

"Robb felesége nem azért maradt távol az esküvőtől,mert kevés volt a hely a nagyteremben, hanem azért mert Robb nem akarta még jobban megsérteni Walder Freyt"


Én sem ezt mondtam. Azért mondtam,hogy nem volt elég hely és ezért nem ment el Jeyne. Hanem azt,hogy ezért voltak csak a nagyobb családba tartozók a teremben, míg a többiek kint mulattak.

---------------------------------------------------------

Kérdező: sztem az északiak ügye az eleje óta veszett volt. Sokat nem számított,h Robb Jeynet (sorozatban nemtom hogy hívták) vagy egy Freyt vesz el. Észak nagy, de ritkán lakott, így eleve nincs akkora serege, mint pl. a Westerlandsnek (magyarra nem tom h fordították,lehet h egyszerűen csak Nyugat lett). Néhány ház a Riverlandsről/Folyóvidékről csatlakozott hozzájuk, de még így is kevesen voltak. Plusz a vas szülöttei megtámadták őket és elfoglalták a Cailin-árkot, aminek hatalmas jelentősége van, ugyanis a Cailin-árkon ellenség még nem tudott átkellni sose, ott viszonylag kevés emberrel is megtudnak állítani egy sereget.

Ezzel szemben a Tywin Lannister vezette nyugati sereg nagyobb és jobban felszerelt volt, mint az északiak. Plusz mellette álltak a király, tehát Joffrey, oldalán álló házak. Jaime bukása után Tywin nem becsülte volna le Robbot és a tapasztalata és a számok alapján biztos megállította volna.

A Stormlands/Viharföldek kb. ketté volt tépve Renly és Stannis között. Dorne leszarta az egészet. És Renly halála után a semlegesnek tűnő Reach (magyarban talán Síkvidék vagy Síkföld), aminek végül döntő szerepe volt mikor szövetségre léptek a Lannisterekkel.


Robbnak csak akkor lett volna esélye nyerni, ha szövetségre lép Renly, de akkor megkellett volna hunyászkodnia és lemondani arról,h Észak elszakadjon és megint királyság legyen. És egy ilyen lépéssel elásta volna magát az emberei szemében.

A másik lehetőség az lett volna,h feleségül veszi Margaeryt még Renly előtt. Csakhogy ígéretet tett Walder Freynek, plusz később így is mást vett el, a Tyrellek valszeg nem mentek volna bele,h Margaery Észak királyának legyen a felesége, mivel Észak egy kopár, rideg hely, szal ez esetben a Vastrónt kellett volna megcélozniuk Robbéknak, plusz a Starkok a Tyrellek közelében sem voltak még Robert halála előtt,h ilyenről lehessen beszélni.


Tehát Robb ügye eléggé elveszett már az elején. Mikor Lord Umber meg elkezdte nyomni az "Észak királya" hülyeséget, akkor végképp.

2015. júl. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A Forrester házat a játék kedvéért hozták létre."


Ez nem igaz. A könyvekben is említik őket.

2015. aug. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, tudom. Részben rosszul fogalmaztam. A Forrester ház volt említve a könyvben,de egy ismert tagja sem volt és erre mondtam,h a játék kedvéért lett. De akk így pontosan: a Forrester ház tagjait és történetüket a játék kedvéért hozták létre.
2015. aug. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!