Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Wars világában mi...

A Star Wars világában mi határozza meg, hogy kinek mennyi, ill. milyen fénykardja van?

Figyelt kérdés
Például, miért van az, hogy valakinek 2 kardja van, vagy kinek lesz olyan Darth Maul-os dupla-pengéjű fegyvere? Továbbá a jediknél, kinek van zöld és kinek kék (esetleg lila) színű fegyvere?

2015. aug. 19. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dzsordzs Lukász fantáziája.
2015. aug. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gondolom a mester javasolja a megfelelő fegyvert a tanítványának, a képességeit és a vívási stílusát figyelembe véve. A színt meg szerintem maguknak választják.
2015. aug. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom mindenki maga csinálja a fénykardját.
2015. aug. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Kéket a Jedi Védelmezők használnak, ők inkább a kardvívásra, mintsem az Erő kutatására koncentrálnak, javarészt ők harcolnak, ha a Rend konfliktusba kerül, kvázi ők a Rend katonai kasztja.

Zöldet a Tanácsnokok használnak, ők kb. a Védelmezők fordítottjai, inkább az Erőt tanulmányozzák és ha tehetik inkább tárgyalnak, mintsem harcolnak, illetve egyfajta tanítói szerepet töltenek be a Renden belül.

Sárgát az Őrszemek hordanak, ők elsősorban megfigyelők, nyomozók és beszivárgó elemek, akik egyformán fejlesztik mind az Erővel kapcsolatos tudásukat, mint a vívó- és harctechnikájukat. Meglehetősen ritkák az ilyen Jedik, sokan nem is tudnak a létezésükről.

Vörös pengét többnyire a Sithek és a Sötét Jedik használnak, bár elvétve sima Jedik is hordanak maguknál ilyet, pl, Luke-nak is van. Elsősorban azért a Sötét Oldal követői használják, mert az ilyen kristályokból csak elvétve van természetes, a legtöbbje szintetikus, ezáltal különböztetik meg magukat a Jediktől, bár sokuk csak jelképesen hord fénykardot, pl. Sidious csak azért csinált magának, hogy Jediket alázhasson meg vele.

Narancssárgát a Diplomaták használtak, ők voltak a Rend és a Köztársaság összekötői. Általában a galaxis eldugott részein kutatták a galaxis meg úgy amblokk minden történetét, ritkán harcoltak.

A lila szín nem volt semmihez se rendelve, sőt sokáig egyformán használták a Sithek és a Jedik, azonban később jellemzően olyan Jedik rendelkeztek csak vele, akik valamilyen szinten már megjárták a Sötét Oldalt, de aztán visszatértek és az ott szerzett tudásukat beépítették a saját filozófiájukba.

Ezüst színű pengét csak azok a végtelenül kiegyensúlyozott Jedik használtak, akik az idejük tetemes részét meditálással és elmélkedéssel töltötték, épp ezért csak nagyon ritkán harcoltak, így egy-két egyéntől eltekintve nem is nagyon tudni másokról, akik ezüst színút használtak.

A fehér fénykard az ezüsttel ellentétben egész gyakori volt, a Birodalmi Lovagok a kiképzésük végén egy szabvány fénykardot kaptak. A szín jelentése szerintük az engedelmesség és az alázatosság, amivel az Uralkodónak tartoznak.

Feketéből eddig csak egy kanonizált volt, így nem sokat tudni róla, elméletben az önös célok elérését és mások elnyomását jelenti, legalábbis az egyetlen, aki ilyet használt így viselkedett.

2015. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amikor eljön az idő, hogy fénykardot készítsenek, a Padawanokat elküldik az Ilumra, ahol egy jégbarlangban kelk fénykardkristályt keresniük. Minden Padawant az erő vezet el a neki megfelelő kristályhoz. A kristály színe határozza meg a kard színét
2015. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

csak pár olyan sw könyv van ahol részletesen kielemzik ezeket szinte már harcművészeti alapossággal.

pl a darth bane könyvek és az 3as epizód könyv változata.

leginkább taktikai és vívó stilusból fakadó okokból születik meg,tisztul le,hogy kihez milyen vívó taktika és ebből adódóan milyen fegyver illik.

pl a dupla fénykard-lassabb mint az 1 penge,de lehet vele úgy védekezni,hogy szinte áthatolhatatlan falat képez vele a védekező,miközben a támadó totálisan kifárasztja magát így válva idővel sebezhetővé.

ezért a dupla penge a gyengébb testi erejű harcosok fegyvere a legtöbb esetben.

a két kardos stílus szintén taktikai okból használják,mégpedig azért mert a legtöbben nem tudják,hogyan kell harcolni két pengével támadó ellenfél ellen.

vagy dooku stílusa aki nem kardívó hanem tőrvívó és e miatt szinte a legjobban vívó jedi volt,mert kevesen tudták hogyan kell egy tőrvívó stílust használó harcos ellen harcolni amikor a kardvíváshoz voltak szokva.

2015. okt. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én megbízható forrásból szereztem hogy mindenki olyat csinál amilyet akar.Csak annyi hogy a Jedik nem csinálhatnak pirosat. És a shitek meg kéket zöldet talán lilát.
2015. okt. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy én itt csináltattam: [link]
2015. okt. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
8-asnak! És ezzel vívni is lehet, bírja a strapát?
2016. febr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt írják lehet vele, de én nem próbáltam. Van róla videó, ahol tesztelik, szerintem elég jól bírja: https://www.youtube.com/watch?v=J6ZChvzQNHU


Maga a penge amúgy nem olyan drága.


Itt van vívás közben: https://www.youtube.com/watch?v=H1cEUtzcfX0

2016. febr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!