Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Le tudnátok írni? (többi lent)

Le tudnátok írni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy fanfictiont írni, az Aggents of the S.H.I.E.L.D. c. sorozat alapján, de sajnos nem láttam a Marvel filmeket. Kerestem őket online, de nem találtam, és elég nehéz úgy fanfictiont írni, hogy nem tudom, miről szólnak ezek a filmek. A sorozat alapján kezdem kapisgálni, de nagyon hálás lennék, ha leírná valaki, hogy miről is szól a Thor, a Bosszúállok, a Vasember, vagy akármelyik másik Marvel film, csak pár mondatban.

Előre is köszi!:)



2015. aug. 19. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért akarsz fanfictiont írni, ha az eredetijüket se láttad? Én nem szoktam ilyesmit írni, szeretem a saját ötletet, de ha írnék, a filmekből szereznék ihletet.


A kérdésedre válaszolva pedig:

Thor: (régen láttam a filmet, de próbálom összeszedni, hogy miről szólt)

Maga a film a germán mítoszokig nyúl vissza. Odin a mindenek atyja, a főisten, az ő fia Thor és Loki (és még mások is, de ez nem érdekes).

A filmben Odin Thort választja örököséül. Régóta harcolnak a kék óriások ellen. Thor állandóan harcolni akar, de apja arra neveli, hogy a problémákat ne erőszakkal, hanem diplomatikus úton oldja meg. Egyik alkalommal azonban pörölyével lesújt az óriásokra (az a pöröly olyan nehéz, hogy az istenek között is csak ő tudja megemelni). Ezért apja büntetésből száműzi őt a földre, elveszi isteni erejét, a pöröly pedig egy sziklába vagy nem tudom mibe zuhan. Kicsit olyan, mint az excalibur: senki más, csak Thor tudja kiszedni a kőből a pörölyt, de ahhoz meg kell erősödnie. Közben Lokiról kiderül, hogy nem is Odin fia, hanem az óriásoké. Odin Thor elvesztése után megbetegszik, Loki lesz a helyettese, és úgy uralkodik, mint egy király. Közben folyamatosan figyeli a földön Thort, és megpróbálja elpusztítani. Nyilván Thor győz, mert ez egy hollywoodi film, szerelme pedig (Natalie Portman) folyamatosan próbálja elérni őt.


Vasember: Sajna nem láttam :(


Bosszúállók:

A Hulk, a Thor, a Vasember, az Amerika kapitány és még egy Marvel film keveréke: Loki egy kockát elrabol, mivel földi inváziót akar. Azt szeretné, hogy az emberek szolgálják őt. Ezért a SHIELD az összes szuperhőst (Hulk, Amerika kapitány, Thor, Vasember...) összegyűjti, és megpróbálja megakadályozni az inváziót. Lokit sikerül elfogni, de az megszökik, és megpróbálja kinyírni a szuperhősöket, valamint előrevinni a tervét. Sikerül is megnyitnia az eget és érkezik az invázió. Nagy, Marvel-szerű, hatásvadász, mindent eldöntő csatában persze, hogy a szuperhősök győznek, Lokit Thor visszaviszi a bolygójára, a hősök pedig békésen szétszélednek.

2015. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Huh, köszi!:)

Igen, így hülyeségnek tűnhet, de vannak hozzá ötleteim, és nagyon szeretem a sorozatot.

2015. aug. 21. 08:06
 3/5 Kelemen Ádám ***** válasza:

ha mindent tudni akarsz a filmekről, akkor mindet látnod kell, ha lehet akokor időrendben ami ez:


Vasember

Hihetetlen Hulk

vasember 2

Thor

Amerika Kapitány

Bosszúállók

Vasember 3

SHIELD ügynökei 1-7.rész

Thor 2: Sötét világ

SHIELD ügynökei 8-16.rész

Amerika Kapitány 2: a tél katonája

SHIELD ügynökei 17-22.rész

Galaxis Őrzői

SHIELD ügynökei 2.évad 1-10

Carter ügynök 1.évad 1-8

SHIELD ügynökei 2.évad 11-19

Bosszúállók 2 Ultron kora

SHIELD ügynökei 2.évad 20-22

Hangya

A Daredevil sorozatot (13 rész) nem tudnám időrendbe sorolni de valahol a SHIELD ü. 2.é. 15.része körül van.

Én személy szerint MARVEL fan vagyok minden filmet már többször láttam és a sorozatokkal is így vagyok.

Ha mindent érteni szeretnél nem eleg egyszer végig nézni!


remélem tudtam segíteni :)

2015. okt. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az Amerika kapitány az első bosszúálló előbb volt
2015. okt. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Na figyelj! Ha nem láttad még a Marvel filmeket akkor mi a francért akarsz egy fanfictiont írni ha nem tudod az előzményeket?

Pl. Coulson meghal a Bosszuúállók első részében. Az Amerika Kapitányban meg többet megtudhatsz a Hidráról. (De a Carter ügynökbe is vannak adatok)

A Thor és a Vasember is nagyon fontosak.

Majd ha megnézted a filmeket és a S.H.I.E.L.D ügynökeit akkor megértesz kis csetlő dolgokat amik eddig értelmetlennek tűntek.

Ja és, hogy nem találtad meg a filmeket?! De nyugi bemásolom a linkeket :D

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

+ Carter ügynök:

[link]

2015. okt. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!