Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A frissen futó népszerű...

A frissen futó népszerű sorozatok részeit mennyi idő alatt forgathatják?

Figyelt kérdés
Egy ilyen 40-45 perces epizód leforgatása kb. hány nap lehet? A forgatás megkezdése után nagyjából mikor kerül adásba?

2015. aug. 22. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég sok mindentől függ, milyen minőségű sorozat, mennyi pénz van rá stb.
2015. aug. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg hogy mennyire igényes a sorozat például. A költségvetést már említette az előttem szóló.


Például az ilyen barátok közt szintű szemétből egy nap alatt akár 4 részt is leforgatnak. De például egyszer olvastam valahol hogy a Bosszú című sorozatnak, bár az nem frissen futó sorozat hanem befejezett, annak általában 2-3 nap volt/rész a forgatási ideje. Ez persze függ az adott résztől is. Ha pl csak két zárt helyszínen beszélgetnek egymással a karakterek, akkor az hamarabb megvan, mint külső helyszíneken, a sorozat stílusával egyező igényes díszlettervezés, ruhák, smink, minden egyéb tokkal-vonóval.


De ha például egy sorozatban sok a CGI akkor biztos több időbe telik a jó és igényes, profi animációt megcsinálni.

2015. aug. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a sorozat, a Grace klinika mivel kórház sorozat azért idő igényesebb, kb 2 hét leforgatni egy részt. utána 1 hét vágás igazítás. A rséz kb. 1-2 hónapal elöbb elkészül


Szerintem kb mindegyikkel így van ami országos csatornára készül amerikában


Szeritem a forgatás hosszát meghatározza, hogy saját studió-e vagy bérlik és mennyi pénz áll rendelkezésre. 2-3 nap is le lehet forgatni, ha muszály

2015. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja igen, vágást utómunkát kifelejtettem, én csak a nyers forgatást, tehát magát a színészi játékot mondtam 2-3 napra. A többi munkával együtt persze jóval több ez az időtartam.
2015. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!