Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik a legroszzabb, leggyeng...

Melyik a legroszzabb, leggyengébb rajzfilm vagy animációs film szerintetek?

Figyelt kérdés

A Cartoon Network meg a Nickelodeon szinte hemzseg az igénytelen állítólag gyerekeknek való meséktől, de más csatornák is sugároznak ilyen "mesé"-nek nevezett agyrémeket. A felnőttek nek szánt amerikai rajzfilmek (pl. South Park v. Simpson család) se sokkal különbek, sőt... attól felnőttes, ha gusztustalan, igénytelen és trágár?

Szerintetek melyik nyerhetné el a rajzfilmes "Arany málna díjat?"

Nálam a Boci és Pipi/ Én vagyok Menyus tuti befutó, de a Gumball csodálatos világa vagy a Kalandra fel is simán elnyerhetné a fröccsöntött málnát.

Nem csak sorozatban , de szóló filmben is lehet gondolkodni. Itt sajnos magyar jelölt is van Gát György Kis Vukja személyében.



2015. szept. 1. 08:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Jégvarázs
2015. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, szerintem a Cartoon Network most például éppen a csúcson van a 2000-es évekbeli felhozatalához képest.


Ha a kínálatukból ki kéne választani a legrosszabbat, akkor messze a Johnny Test vezetné a mezőnyt, ami minden tekintetben abszolút igénytelen, és kb. a világ egyik legrühelltebb rajzfilmje.


De azok az Asylum-szerű utánzatrajzfilmek, amiket a Dingo Pictures vagy a Video Brinquedo gyárt, még mélyebbre helyezik a lécet. Illetve ott a Foodfight!, ami szintén egy negatív legenda.

2015. szept. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az tényleg tré dolog, ahogy egy-egy sikeres Disney vagy más felmet kopppintanak és kiadják jóval igénytelenebb verzióban.


[link]

2015. szept. 2. 08:14
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

A Simpson családot és a South Park-ot személy szerint kihúzom, mert annak azért van mondanivalója, és a rajzok is jópofák a maguk módján.

A többivel, amelyeket felsoroltál, abszolúte egyetértek! A Kalandra fel! nálam is viszi a prímet, negatív szempontból, persze. Nem tudom, mi ez a féktelen rajongás ezért a sorozatért. Egy értelmi fogyatékos különbet rajzol. A tartalmáról nem beszélve.

Én még kiegészíteném a Parkműsorral, a Dexter laborjával.

Ezek nemcsak esztétikai szempontból, hanem tartalmilag is alacsony színvonalúak.

De, sajnos, manapság kevés animációs film vagy sorozat van, amelyekre az ellenkezője érvényes. Nem tudom, kiknek szánják ezeket.

A CGI-s filmek közül a Minyonok szerintem borzalmas. De szuper a marketingje, azt meg kell hagyni. Ruházati cuccok, játékok tömkelege ezekkel az idétlen, meghatározhatatlan figurákkal. Szörnyű!

A magyar Kis Vukról meg ne is beszélünk, mert minden szempontból kritikán aluli.

2015. szept. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A Parknműsor vagy a Dexter Laborja azok is tényleg igénytelenek. A Johnny Test az szerintem egyfajta koppintása a Dextre Laborjának (bár szerintem az még a nézhetőbb kategóriába felefér, bár ott is voltak gusztustalan jelenetek.)

Egyébként meg lehet, hogy ezek a rajzfilmek a módszeres agysorvasztás eszközei, amit már gyerekkorban el kell kezdeni, hogy később jó magyarként szavazzunk a mi drága politikusainkra.

2015. szept. 3. 11:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes véleményeket olvasni itt. Személy szerint az olyanokat, mint a Parkműsor, Kalandra fel!, Gumball, az utóbbi évek legjobbjai közé sorolnám, mert a maguk módján mind kreatívak és szórakoztatóak, nagyon hozzáértően és ügyesen bánnak a humorral. Bár nem vitatom, hogy pl. a Parkműsor és Kalandra fel! a sokadik évad után túlságosan átment szerelmi drámába az eredeti laza, poénkodós, élvezetes stílus helyett.


De ezek mind olyan sorozatok, amik nagy szabadságot adnak a készítőik kreatív kibontakozásának, és kiemelték a csatornát abból a hullámvölgyből, amiben a 2000-es évek közepe körül került. Ezek vitathatatlan dolgok, ezért nem említhetők egy lapon az olyan zéró kreativitású vackokkal, mint a Johnny Test, ami voltaképp csak azért maradt a képernyőn ilyen sokáig, mert piszok olcsón készítették, és mert a kanadai törvények elírják, hogy évente bizonyos mennyiségű saját gyártású médiatartalmat kell sugározniuk. Semmi készítői ötletesség, semmi szenvedély vagy mondanivaló, semmi szellemesség, hanem kényszerből készült tömegócskaság. Az előbb említett sorozatokban ezek legalább megtalálhatók.


A South Park-ot és Simpson családot viszont én is védem, legalábbis a Simpsons sorozat első felét. Nem attól felnőttesek, hogy trágárok, hanem hogy felnőttesebb humort használnak és főleg felnőttek által érthető társadalmi és kulturális jelenségekre reflektálnak. A Simpsons írói már régóta alig vannak képben a világ dolgaival, teljesen megváltozott a sorozat rossz irányba, de a South Park máig képes követni az eseményeket, és görbe tükröt állítani eléjük. Csak túl kéne látni a külsőségeken és gondolkodni, nem első ránézésre fikázni.

2015. szept. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha neked jó a South Park a maga bélsárköpködős, struccal és lámával való közösülős , kutyaürülékevős poénjaival, hát akkor nézzed!
2015. szept. 4. 08:15
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Itt sajnos az a baj hogy a kérdező valószínű hogy a ,,népmese'' kórban nőtt fel ahol még nem volt más...ezzel nem is lenne baj ha feltudnád fogni hogy egy mese nem éppen az összes korosztálynak van kitalálva...


Felsoroltad a Boci és Pipit, és Menyust is...ember te láttál azokból egy részt is vagy csak retardált kritikákat olvastál neten???


Kalandra fel is leírtad mikor szerintem egy részt sem láttál belőle csak pár részletet tudok gratulálni előre is :)


South Park meg a Simpson család első sorban 16-18+ készült szóval azért fel kellene már fogni hogy miről is szólnak ezek.


De amúgy meg menj el a városi könyvtárba vedd ki a létező összes népmeséjüket és nézzed. Nem muszáj a jelenkor meséit nézni :D


Illetve ha ezeken fennakadsz már akkor el sem tudom képzelni mi lenne ha megnézetnének veled pár animet ami már tényleg felnőtteknek lett kitalálva :)

2016. jún. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Képzeld: láttam, és nem tetszett. A gyomrom fordult fel,, mikor az Izzadós Izidórát jelenetet láttam, és kapcsoltam elfelé.Igaz, a népmeséket szeretem, de láttam igényes más rajzfilmeket is, és nekem nem kell könyvtárba mennem ahhoz, hogy népmeséket olvassak. Amúgy meg milyen népmesékre gondolsz? A magyar népmesék? Orosz népmesék? Francia? Japán? Kínai?

Le merem fogadni, hogy te még a kötelező olvasmányokat se olvastad el, nemhogy a magad műveltségére olvass valamit.


De mondom: ha te Boci és Pipis/én vagyok Menyusos rajzfilmekre izgulsz, csak rajta: nézzed őket, és sorvaszd velük a megmaradt eszecskédet!


Egyébként meg inkább dicsérő kritikákat olvastam róluk, de mondom: ez az igénytelen rajzolás, hogy a pávián a fenekét turkálja, aztán úgy szagolgatja az ujját, valahogy nem tetszett. Ja, vagy neked a Bambula a példaképed, és a fenékturkálás, ujjszagolgatás az a viselkedésforma, amit amit követned kell:D És a gyerekeidnek is ezt tanítod (vagy fogod tanítani)

2016. jún. 17. 08:54
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez már átment személyeskedésbe de jól van nem izgat :D Tudod nem a 90-es években élünk ahol volt 3 adó és azon is csak a népmeséket lehetett nézni este...2016 írunk erre van jelenleg igény és ez miatt igényes animáció sorozatokat is csinálnak :) De mondom a South Park és Simpson családhoz kell egy külön felfogás hogy megértsd, ha ez nem megy akkor sajnálom olvass utána.
2016. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!