Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Terminátor Genisys mennyire...

Agent J kérdése:

A Terminátor Genisys mennyire valósághűen vázolja az időutazást?

Figyelt kérdés
Mondjuk, aki jártas a filmben nem kell neki végig mesélni az egész sztorit. Egyébként amikor elsőnek forgatták ezt a filmet én még nem is léteztem. Na mindegy térjünk vissza a filmhez, pontosabban a Genisys-hez, amelyben most John Connor a rossz fiú. John ebben a részben vissza küldi az apját, aki fiatalabb nála, de nem a szokásos múltba érkezik, hanem egy párhuzamos idősíkban, (legalábbis nekem így jött le a film). Ebben az idősíkban Sarah Connor múltja is megváltozott, amiből egy új alternatíva jövő következik. A kérdésem az, hogy ha képesek lennék utazni a jövőből a múltba, onnan pedig vissza, akkor hasonlóképpen kéne ezt elképzelni, mint a Genisys-ben, vagy mint a Vissza a jövőbe? Mit gondolsz, te ott abban a béna pulcsiban?
2015. szept. 16. 23:34
 1/7 Ozmium42 ***** válasza:
Első körben, lehetetlen az időutazás visszafelé, így valósághűen ábrázolni sem lehet. Ebből következik, hogy ha a sci-fi műfajon belül maradunk, akkor minden elképzelésnek egyforma létjogosultsága van. A párhuzamos idősík valamennyivel védhetőbb, mert feloldja a nagypapa-paradoxont.
2015. szept. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem a Terminátor filmeket, és eléggé elfogult vagyok, de azon nem érdemes leállni gondolkodni, hogy mennyi értelmük van, mert nem sok, ezt még én is elismerem. :D
2015. szept. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy nincs olyan, nem tudod sehogy sem kivitelezni, hogy elindíts egy olyan hurkot, amiben visszaküldöd a nálad fiatalabb apádat, hogy megtermékenyítse anyádat...
2015. szept. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Az időutazás szerintem lehetséges, de az utazás nem a lineáris időben történik, hanem a multiverzumban. E szerint végtelen számú párhuzamosan létező, egymástól különböző, ám összefüggő világegyetem létezik. Így az időutazás nem más, mint eseményeiben független világegyetem közötti ugrás, tehát logikai kötöttségek nem állnak fenn. Persze itt még sok kérdés felmerül, de szerintem nem lehetetlen. A lineáris időben történő utazgatás sem halott téma. Itt például lehet lassítani vagy gyorsítani az időt, tágabb értelemben a múlt ellenőrizhetetlen módon megváltozhat, hiszen a történelem gyakorlatilag nem létezik.
2015. szept. 17. 09:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Akárhogyan csűröd csavarod, nem lehetsz idősebb apádnál...
2015. szept. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Dehogy nem, épp az előbb mondtam. :D
2015. szept. 17. 09:57
 7/7 anonim válasza:
A problémák ott kezdődnek hogy az időutazást nem Stephen Hawking könyvében keresed hanem a Terminátorban :D
2015. okt. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!