Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Clockwork orange, sweeney...

Clockwork orange, sweeney toddhoz hasonló "sötét, szürrealista" filmeket tudtok mondani nekem?

Figyelt kérdés
2015. szept. 24. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A faun labirintusa, Komfortos mennyország (bár ez nem sötét)
2015. szept. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tim Burton egyéb filmjei; David Lynch filmjei
2015. szept. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Unari ***** válasza:

Előttem szólóhoz csatlakozom. A két David (David Lynch és David Cronenberg) alkotásai ebbe a kategóriába esnek.


Ezenkívül ajánlanám ezeket:

- elveszett gyerekek városa

- ördöggerinc

- A vágy titokzatos tárgya

- Aranykor

Luis Bunuel filmjei sem egyszerűek. Vagy éppen a szürrealizmus egyik legismertebb alakjának, Salvador Dali (és Bunuel) filmje: Az andalúziai kutya is igencsak ikonikus ebben a témában. (mondjuk nekem nem tetszik, de hogy szürrealista az tuti. Szerintem semmi érteleme :-) )


Az én személyes kedvencem: Rekviem egy álomért. Ez drogos témájú filmdráma. Nem szürreális, de a hangulata letargikus, és sötét. ha meghallod a zenéjét tuti ismerős lesz az ilyen témájú klippek alá ezt vágják legtöbbször, és nem véletlenül.

2017. szept. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!