Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Rendező, forgatókönyvíró vagy...

Rendező, forgatókönyvíró vagy egyszerű író?

Figyelt kérdés

Mindig is író akartam lenni. Hobbim az írás, mindig írok, egész egyszerűen szeretem ezt csinálni. Egyébként angolul írok többet, most vagyok végzős és műfordítónak akarok/akartam továbbtanulni.


Viszont mindig is volt egy baj az írással: ahány ember elolvas egy regényt, annyi féle módon van elképzelve egy jelenet.

Még akarom osztani másokkal azt, hogy én hogy képzelem el az egészet. És nem rég eszembe jutott, hogy a rendező pont ezt csinálja. De lényegében a forgatókönyvíró írja a sztorit, úgyhogy fogalmam sincs, mi legyen most.

Annyira felvillanyozott a rendezés ötlete, de nem tudom, jó lennék e benne...

Viszont úgy érzem, ez az, ami nekem lenne megfelelő.

Esetleg egyszerre lehetek forgatókönyvíró és rendező is?


Köszi mindenkinek a választ.

18/L


2015. szept. 26. 08:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetnél egyszerre a kettő? Rengeteg példa van rá... (Tarantino pl.).

Mondjuk a könyvekben pont az a jó, hogy te képzelheted el, hogy megmozgatja a fantáziát, nincs behatárolva a képzelet mások által. Sok könyvből készült film nem csak azért csalódás, mert a történetet átírják, hanem azért is, mert nem feltétlen egyznek a szereplők és a helyszínek az olvasó elképzeléseivel.

Persze 18 évesen azt is tudhatod, hogy nem olyan hű de könnyű sikeres filmrendezőnek/forgatókönyvírónak lenni. Sőt nagyon apró a sikerre az esély, nem elég, hogy felvillanyozott a dolog.

2015. szept. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!