Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen gyurmát használnak a...

Milyen gyurmát használnak a stop motion-hoz?

Figyelt kérdés
Régebben próbálkoztam itthon én is gyurma filmekkel de a sima játékboltban vett gyurma egy idő után mindig kiszáradt ,morzsolódott.

2015. okt. 20. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Esetleg kipróbálhatod, hogy írsz a világhírű Tool zenekar gitárosának, Adam Jones-nak, ő profi ebben. Ha szerencséd van, egy éven belül visszaír.


Kiindulópontnak íme a zenekar wiki oldala:

[link]

2015. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Speciális gyurmát használnak.

A stop-motion egyik nagy királya, Douglas Ten-Napel már sok gyurmás projektben részt vett, javaslom, neki nézz utána. Talán Twitteren, Facebookon el is lehet őt érni.


Viszont a legnagyobb játékosa a szakmának az angol Aardman stúdió. Azt nem tudom, hogy őket hogy lehetne elérni, illetve készséggel kiadnák-e a műhelytitkokat.


Az biztos, hogy nem játékbolti gyurmából (főleg nem playdoh-ból) készülnek a gyurma-animációk. Ten-Napel egyszer azt mondta, hogy valamilyen speciális gyárból kapják az alapanyagot, azt még használat előtt fel is hevítik 400 fokra, hogy folyós legyen, és azzal dolgoznak, de pontosan nem tudom.

2015. okt. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem szándékozom rögtön a profik anyagaival dolgozni csak valami hatékonyabb, profibb kelléket szeretnék.

2015. okt. 21. 11:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Szívesen, az első beíró voltam.

Még eszembe jutott a világhírű magyar animációs rendező:

Cakó Ferenc,

bár gondolom, te isismered.


[link]


Gyerekkoromból a Zénó és a Sebaj Tóbiás gyormafilmek rendezője.


Mellesleg világhírű a rögtönzött homok animnációiról, helyben sokszor zenére, azonnal "rajzol" homokba, és kvázi animáció szerűen, tehát ahogy alakul az ábra, rögtön alklítja át, egymásba ágyazva az aktuális, rögtönzött ábráit, tehát átfeedéseket produkál egyik ábrából a másikba. Fantáziadúsak, sokszor szürreálisak, mégis gyakran figuratívak a homokábrái. Ez csak egy kis kitérő volt, amiatt, hogy láttassam profizmusát, és önmagáért beszél a közismert két gyurmafilm, egykor a gyerekek kedvence éveken át.


Alkalmazott grafikus is egyúttal.

2015. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok olyan műben, amit gyurmafilmként vagy gyurmás animációként emlegetnek, a szereplőket igazából nem gyurmából, hanem fémvázzal erősített latexből és műanyagból készítik (amik külsőre gyurmának néznek ki), és csak helyenként egészítik ki az effektust gyurmával. Ezt pont azért így csinálják, mert a gyurma kiszáradna, összenyomódna meg elolvadna a stúdióvilágítás alatt.


Szóval kisebb projektekhez meg könnyebben kezelhető figurákhoz használható a gyurma, de a nagyobb, bonyolultabb dolgokat, például a már említett Doug TenNapel és az Aardman nagyobb szabású munkáit különféle anyagokból animálták össze.

2016. dec. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
na lehet ,hogy írtó hülyeséget írok de én tábla gyurmát használok és jó mert már kb 20 napja használom ezt és jó.Nem keményedett be csak le kell festeni ha mást akarsz a fehér helyett egyértelműen.
2018. márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!