Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik mese volt ez?

Melyik mese volt ez?

Figyelt kérdés

Ugy 6-8 éves lehettem, mik megkaptam VHSen :D 3 királykisasszonyrol szolt, akik az éjjel mindig elszöktek egy a palotában levő rejtekhelyen keresztül egy "másik világba". Ott várt rájuk 3 herceg, akik igazábol nem is voltak azok, hanem szörnyek. A királykisasszonyok végigtáncolták velük az egész éjszakát, reggel tértek csak haza, nagyon álmosan, mivel ugye nem aludtak éjjel semmit. Az apjuknak egy idő után feltűnt ez az egész, és kihirdette az országban, h annak adja legidősebb lányát, aki rájön, hova jár éjjelente a 3 k.kisasszony. A fiu aztán a végén persze rájött a dologra, egyik éjjel követte a 3 lányt. Pont ezen az estén változott át a 3 "királyfi" szörnyekké, de neki sikerült megmenteni a csajokat. A mese végén a király neki adta a legidősebb lánya kezét :)) ja és még annyi, h abban az ugymond másik világban mindig sötét volt és a 3 lánynak egy ezüst, arany és bronz erdőn kellett keresztüljutnia, h odaérjenek a királyfiakhoz.

ha tudja vki please irja le :D nosztalgiázhatnékom van :P


2010. márc. 21. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez lesz az sztem :)

Grimm legszebb meséi - A Széttáncolt Cipellők

[link]

2010. márc. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

igen, ez az :DD köszönöm!!!

nagy puszi neked :)))

2010. márc. 21. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!