Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mièrt utàlj&agra...

Mièrt utàljàk ilyen sokan a Twilight Saga rèszeket?

Figyelt kérdés

Komolyan nem èrtem az okàt mièrt gyűlölködnek rà ilyen sokan M.o-n!..èn külföldön èlek ès itt mèg a fiùk is csipàzzàk ezt a filmet....bàr rajongàsra inkàbb lànyos film..igen ez igaz!...de ami jò az jò!...be kène màr vallani!...Ha a többsèg èrtene angolul akkor szerintem màr nem fikàznàk ennyire ezt a filmet...sokkal több èrzès jön àt angolul.Magyarul tènyleg elèggè bizar..EZT ELISMEREM!...èn is amikor elösször meghallottam majdem lepördültem a szèkemről....nah mind1...de mint könyv ès film viszi a pàlmàt de rendesen!..főleg a New Moon ès most jön az Eclipse is! :)...azèrt elèggè èrdekes,hogy CSAK magyarorszàgon fikàzzàk ezt a filmet.

Most nem azèrt de nehogy màr a magyarok fikàzzàk le....lol :D

Tàn az a problèma hogy èrzèsekről szòl a könyv ill a film is?

Ha annyira rossz lenne ahogy nèhànyan ext bedumàljàk maguknak akkor nem lenne több szàz milliòkat èrő dollàros film.

A sajàt kategoriàjàban (fantasy) tènyleg ez a legjobb film.

Persze màs kategòriàban pl Törtènelem,akciò,horror..stb màr èn is azt mondanàm hogy nem...!

Csak azèrt ìrtam ilyen sokat hogy megèrtsèk egy pàran,hogy a sajàt kategòriàjàban ez a film/könyv tènyleg a legjobbnak szàmìt!!


2010. márc. 21. 20:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%
A miértekre keresed a választ vagy csak közölni akartad,hogy neked tetszik?
2010. márc. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

Édesjóistenem... hol is kezdjem...


"Most nem azèrt de nehogy màr a magyarok fikàzzàk le....lol :D"


Előszöris ezzel mire célzol? Miért nincs joga szerinted pont csak a magyaroknak véleményt nyilvánítani erről a filmről?


"A sajàt kategoriàjàban (fantasy) tènyleg ez a legjobb film."


Ezt nyilván a rajongásod mondatja veled, de nagyon nem így van pedig. Mondd azt, hogy számodra a legjobbak között van, és akkor nincs vita, de ezt így, ahogy leírtad, nem lehet kijelenteni.



Egyébként egy röhejes, nyálas, csöpögős, nyúlós, sablonos tákolmány a film. A könyvet nem olvastam, nem is fogom. Fimből is csak az 1. részt láttam. Volt pofájuk odaírni, hogy romantikus thriller. Azt hittem legalább thrillernek majd elmegy, erre elémvágnak valami sápadt (ami nem mindig csúnya), gyémántosbőrű (???), vegetáriánus, mélységesen szenvedő ábrázatú kölyköt. De a célközönséget megtalálták azért, ahogy írod, ezekszerint egész Európa/Amerika ezen csüng. Az x milliódolláros költségvetés, bevétel, és az x millió fős rajongótábor sem tud eltántorítani a véleményemtől, miszerint ez csak egy gagyi romantikus film, és még többrészes is. Etiópiában meg éheznek... :S

2010. márc. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
72%

Közel nem a legjobb film mivel Arany Málnára volt nevezve ( filmes citrom díj) a Bellát játszó csak egy iszonyat rossz színész, kb. mint Steven Segal ( [link] ) Helyből felsorolok neked 10 jobb könyvet fantasy kategóriában, és 5 jobb vámpíros filmet, ha kéred. A fő probléma ezzel (született egy tanulmány is ami nem konkrétan a filmmel kapcsolatban mérte fel de erre is ráhúzható), hogy az az ember aki az év bestsellerét olvasta valószínűleg nem olvasott mást, így nem ismer több könyvet, ezt is csak azért mert reklámozzák és sokan mások is olvasták. Így nem tudnak mihez viszonyítani, kevés közt pedig ha valami éppen-csak-hogy olvashatóbb (de attól még szar) akkor is kiemelkedő és neki úgy fog tűnni, hogy a többihez képest ez egy jó könyv, pedig messze nem így van, mivel aki sokat olvas és tájékozott a témában meg tudja ítélni, hogy ez művészetileg, stilisztikailag és mondanivaló szempontjából milyen értéket képvisel.

Rendben , legyen divat ez a könyv de ne ez legyen a mérvadó. Amíg nem ismerik H.G. Wells nevét vagy nem olvastak Hemingwayt, ne jelentsék ki, hogy ez a világ legjobb könyve. Nem azt mondom,hogy Vercors legyen a szórakoztató olvasmány de illik ismerni rendes írók neveit is.

Filmje pedig (láttam az eddigi mind kettőt ) egyedül a tájjal ér valamit, a farkasos átváltozás a 2004-es év filmtrükkjeit idézik (olyan gyenge) a színészek gyengék, főleg a csajszi és semmilyen mérvadó és erkölcsileg értékes dolgot nem képvisel a mű, egy csaj aki kisebbségi komplexusban szenved és végig rinyálja az egészet, igazán szép példa a felnövekvő generációnak.


Jah és a történet és a film is bővelkedik logikai ( és egyéb jellegű ) hibákban, plusz az egész vámpírkultuszt tönkreteszi ezzel az ábrázolással a kedves írónő ugyanis, A VÁMPÍROK NEM CSILLOGNAK A NAPON!


Nem csak Mo.-n fikázzák a filmet egyébként


példák

[link]


[link]


Nem tudom , hány éves vagy de idővel Te is át fogod látni(jó esetben), hogy hogyan is működik Hollywood, és miért szidják az amerikai filmeket és a legjobb filmek miért alacsony költségvetésűek. Tudod Hollywood a tömegnek termel, a tömeg buta, tehát elcsépelt buta dolgokkal (esteleg látvánnyal, vagy egy egyszerű szerelmi szállal) meg lehet őket venni, és ők fizetnek, hogy nézhessék és jön be a pénz és lesz pénz a köv. részre.


Még egyszer hadd mondjam el, hogy ez a saga nem, hogy mint könyv vagy film nem alkotott nagyot de még a saját kategóriájában sem. Soha nem gondolkoztál el még azon, hogy a rajongó táborának a kemény magját és legfőbb hányadát miért a 12-16 éves tinik adják és miért nem a komoly üzlet emberek ÉS _filmkritikusok_? Azt tudod, hogy mennyi a különbség egy 13 éves nyolcadikosos, általános iskolás és egy 33 éves, diplomás üzletember IQ-ja közt?: )

2010. márc. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

"a célközönséget megtalálták"

Ezen van a hangsúly. A tinédzsereket célozták meg ezzel a filmmel/filmekkel (elég jól).


A másik, hogy ízlés kérdése az egész (én nem vagyok híve a romantikus filmeknek, a Penge óta pedig nem néztem egy vámpíros filmet se).

2010. márc. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
59%

Vígjátéknak remek, én végigröhögtem :D (csilloooog~~ x'DDD)


Egyébként én pl azért nem szeretem, mert a vámpírokat teljesen máshogy értelmezi...A vámpírokban pont az volt a jó, hogy gonoszak, (ember)vért isznak, nem mehetnek napra, stb~ De a twilight-nak egyáltalán nincs meg az a sötét hangulata mint egy rendes vámípros filmnek, az ebben szereplő vámpírok nyálasak, gyengék...


Hát én ezért nem szeretem, de amúgy élvezhető film...csakhát.

2010. márc. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Làtom fèlre vagyok èrtva....

az Arany Màlna dìjt meg inkàbb hagyjuk!!!!

Ott mèg az Avatart meg mèg sok jò filmet megjelöltek!!..

és nem 13 èves vagyok... majdnem 20 ...

a vàmpìrok nem csillognak a napfènyben...huuuuuuuuuuuuuuuh



DRACULA SEM arrèl volt hìres règen,hogy vàmpìr volt!!!

ezt mèg a Romànok is tudjàk ...csak az Amerikaiak kevertèk a törtènetet de nagyon!...


Erről szèl a FANTASY..kitalàlt sztorit ìrsz meg.ès az szàmìt hogy milyen minősègben!...

2010. márc. 21. 21:08
 7/27 anonim ***** válasza:
55%

20:58 vagyok.


Fölösleges erről vitatkozni. Te nem fogod elfogadni a mi véleményünket, és mi sem a tiédet. Te fel fogsz háborodni, hogy miket írunk le. Felesleges stressz neked is, nekünk is. Van kismillió fórum, közösségi oldal stb., ahol több száz rajongóval beszélgethetsz erről a filmről/könyvről, és ők nagyjábólegyet is fognak érteni veled. Megkérdezted, hogy miért utálják sokan, nagyjából azért megkaptad rá a választ, de mégis felháborodtál. Nem vezet sehova ez a kérdés.

2010. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

A magyaros rèszt meg azèrt ìrtam mert a magyarok nagyon tudnak fikàzni mindent ès mindenkit legalàbb is az ("otthon èlő magyarok")..de most nem azèrt a magyarok mit tudnak felmutatni??amit vilàgsikerre is vittek?


nah azèrt ìrtam azt a rèszt....nem szemètsègből!èn örülnèk neki a legjobban hogyha màr a magyarok is feltudnnak mutatni valamit!!!büszke lennèk rà!!!

de èn csak a tènyeket közöltem.!!!


Amùgy meg igenis sokkal de sokkal idősebb rajongòi is vanna a Twilightnak!!!! ha màr ide bemàsoltàl mindent a màlna dìjtòl kezdve mindenig akkor azt is màsolt màr be hogy milyen sok szülő szereti a Twilightot!!!meg nagyik is meg stb....

2010. márc. 21. 21:16
 9/27 anonim ***** válasza:
59%
Egyébként nem válaszoltál a kérdésemre, de végülis mindegy.
2010. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
21:08-as nak szòlt!!!!
2010. márc. 21. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!