Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki leírná nekem a Fate...

Valaki leírná nekem a Fate (anime) sorozat rövid leírását és az "évadok" helyes sorrendjét? Mármint, hogy melyik Fate sorozat melyiket követi?

Figyelt kérdés
Tudom több anime ismertető oldal is van, de ott nem tudtam kiigazodni megfelelően az egymást követést illetően, valamint a leírás alapján se tudtam rendesen eldönteni, hogy nézzem e meg ezért kérnék egy rövid leírást arról, hogy miért is mondják ilyen jónak ezt az animét. Előre is köszönöm :)
2015. dec. 4. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:

két sorrend van kiadás szerint

vagy a történet szerint


kiadás ideje szerint könnyű sorrendbe rakni

[link]

itt láthatod a kiadás évét bocsánat de túl sok cím van ide ki írni


Az eredeti a 2006 os Fate/stay night .A nagy sikere miatt aztán csináltak neki előzményt is ez a Fate/Zero

2007 ben adták ki majd sok évad készült még .Aztán vannak alternatív szálak is és sok ova special meg minden .Ha még nem láttál egyet sem akkor a sima

Fate/stay night ot nézd meg vagy a Fate/stay night Unlimited Blade Works ot a kettő története ugyanaz csak az utóbbi 2014 ben készült újra feldolgozásnak ezért a minősége (látvány)jobb Huuu :)


Miért is mondják ilyen jónak ezt az animét?

Mivel egyszerűen jó mindegy hogy fiú vagy vagy lány

:)))

szerintem neked is megtetszik ha egy élvezhető felbontásban elkezded nézni

Aztán nehogy beszippantson a Szent Grál Háborúja

Remélem valamennyire hasznos volt a válaszom

2015. dec. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez így eléggé sántít, az ubw és a sima Stay Night története nagyon nem ugyanaz. A Fate Stay/Night szériák alternatív történetszálakkal rendelkező különálló cselekmények, mivel a sorozat egy novel alapján készült aminek három lehetséges végkigvitele van, mindegyikben más karakter áll a középpontban. Magyarul három alternatív változata van a Stay Night szériáknak: a sima: egy felsőközépkategóriás shounen, Unlimited Blade Works: eddigi legszebb grafika az animék között, de az egész egyetlen egy gondolatot boncolgat, nagyon el van nyújtva, Haven's Feel: a legkomolyabb Stay Night széria, de csak 2016 ban fog kijönni. A Fate Zero mindegyiknek az előzményének tekinthető, ez egy seinen és a szériák eddigi legminőségibb tagja: sötét hangulatú, kiváló karakterek (mindegyik elvei és személyisége legalább úgy ki van dolgozva, mint a főszereplőé), gyönyörű grafika és hatásos jelenetek (az utóbbi évek kevés minőségi animéinek egyike), és a vége pedig... majd meglátod ;). A szériákra egyébként nagyrészt jellemző a komoly hangvétel és a klisék mellőzése, a fanservice kiküszöbölése. Én azt mondom, ha azt akarod, hogy nagyon megfogjon a Fate, kezd a Zeroval, a többi utána már úgyis tetszeni fog (vagy csalódás lessz a Zerohoz képest), meg ha az SN al kezdet, lespoilerezed vele a Zerot. Szóval a három Stay Night széria a Zero után játszódik 10 évvel, ugyanannak a történetnek három lehetséges változataként. Egyébként a Stay Night után van a Hollow Ataraxia, amit még nem tudni mikor csinálnak belőle filmet/sorozatot.


Az alpsztori: hét ember a múltból szövetkezik héttel a jelenből (jelen-úr, múlt-szolga kapcsolatban), és az így kialakult párokban harcolnak a jogért, hogy megvalósítság életük legnagyobb vágyát vagy kijavítsák életük legnagyobb hibáját, a végén csak egy pár marad életben és nyeri el a jogot, ez a Grál háború. Alapvetően az szériák az emberi elvek és világnézetek ütköztetéséről szólnak. Jó szórakozást.

2015. dec. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!