Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars rajongók miért...

Star Wars rajongók miért nyígnak annyian az ébredő erő miatt?

Figyelt kérdés

NEM mindegyikre értem, ezt szögezzük le, továbbá azt is, hogy én nem vagyok egy elvakult rajongó, de az már kicsit idegesít, hogy sokan akik várták a filmet húzzák a szájukat és egy hatalmas filmélményre vártak, de nem kapták meg.

Nos tisztázzuk, a hatalmas filmélmény elmaradt ez tény, de még az eredeti trilógia sem tökéletes, sőt. Jó a stílusa, igazi kreativitás orgia, és baromi jó a zene, de egy tipikus népballada az egész. Szóval nem egy hatalmas sztori, ugyanakkor imádni való, és könnyen rabul ejt.

SPOILER, ne olvasd tovább ha nem láttad a filmet.

Sokaknak nem tetszik, h tulajdonképpen a 2015-ös film az ugyan az amit láttak 30 évvel ezelőtt, és ez felháborította őket. Ez igaz, de én tökéletesen megértem a Disneyt, baromi drága volt ez az üzlet, tutira akartak menni, a marketing kampány is hatalmasra sikeredett, szóval December 18-át a stúdió jobban várta mint a rajongók és minden centnek úgy örültek mint a messiásnak. A rendezőtől a maximumot kapták a rajongók, de ne feledjük, h a Disney döntött, ő a főnök és neki pénz kell, szóval a kacifántos történet ami eredeti az rizikófaktort jelentett volna, így maradtak a jól megszokottnál. Ezt tökéletesen megértem. Ez csak az 1. film volt, kezdésnek tökéletes. Új rajongók szerintem lettek szép számmal, a régiek is megkapták a SW univerzumot, de ebben ennyi volt. A java majd csak most jön.

Sokaknak Kylo Ren karaktere sem tetszett, nekem ő jött be a leginkább. Kétségek gyötrik, csapong, szerintem ezzel emberibbé tették. Az meg hogy a film végén majdnem legyőzték az is tökre reális, mivel ő még csak egy kezdő srác akinek még folyik a kiképzése. Bírtam amikor a fénykard nem az ő kezébe, hanem Ray kezében landolt. Finoman megmutatta, hogy kiben mennyi erő lakozik, kiképzési szintjétől függetlenül.

Han Solo halála pedig várható volt, jól megoldották azt is, mondjuk én Chewy halálát is hiányoltam, de nem lehet mindent egyszerre.

Korrekt film volt ahhoz képest, hogy mi lehetett volna, J.J.A. tuti jobb sztorit készített volna, ha nem 4 milliárdról lenne szó és nem egy kezdő darabról egy új trilógiának.



2015. dec. 20. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Már az eredeti trilógia közben is azt harsogták az újságok, hogy a film csak egy része a bevételnek és Lucas abban volt fantasztikus, hogy a filmhez kapcsolódó egyéb termékekből tudott igazán sok pénzt kaszálni!


Ez most is így van. Mióta az első reklám tavaly lement, a boltok tele lettek Star Wars - The Force Awakens-es termékekkel. Angliába lakom és az itteni Disney boltok 1/4-e csak erről szól! Így karácsony előtt olyan tömeg van, hogy ihaj! Mindenki, legyen az gyerek vagy felnőtt a lézerkardokat próbálgatja, beszélő figurákat tesztel A LEGO is előjött már a film előtt ezekkel a termékekkel, így a gyereksereg és a rajongók is le vannak fagyva a bőségtől!


A filmben elég sok megválaszolatlan helyet hagytak, így biztosabb, hogy a következő filmet is ugyanilyen csodálattal várjuk majd. Mindegy, hogy jobb lesz vagy rosszabb, elmegyünk és megnézzük. Moziban először, aztán majd letöltjük valahonnan, de pénzt adunk érte! meg a sok vacakért, amit veszünk. Nem mi, magyarok, mert mi kevesen vagyunk. Kit érdekel a mi véleményünk? AMERIKA! Ott a fizetésből és itt Angliában is (az ittenieknek) sok minden kitelik. ... Hamar visszajön az a 4 milliárd a Disney-nek!


Lucas pedig egy lángelme! Kitalált, felépített valamit, ami hatásos lett és az egész világ imádja! Nemcsak a filmet alkotta meg, hanem elfelejtjük azt is, hogy ő használt először surround hangot, majd később, az első trilógiánál csak olyan moziba engedte be a filmet, ahol már Dolby Digital-ES (6.1-es) hangzás van! A THX hangzás szintén az ő nevéhez is fűződik, ezeket már minden valamire való erősítő használja! Az ILM az effektipar legjobbja és a Skywalker Sound is a legszebb hangzást nyújtja. Szóval a film, csak egy jó ötlet volt, de amit kiharcolt vele, az fenomenális!

2015. dec. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az oké,hogy nincsen kyloval az erő meg sebesült-mellesleg nem semmi erőhasználó ha a lézert megállítja a levegőben szóval..-de aki gyerek korától tanul vívni,az erőhasználat nélkül is felhetel akár 10 olyat,aki viszont nem tud vívni,sőt egy jó vívó akár egy erőhasználót is hazavághat,ahogy volt ilyenre példa könyvekben.

a lényege annyi,hogy a mesteri szintű vívó,olyan szintű nyomás folyamatos támadás alá helyezi a jedit,hogy egyszerűen nincsen ideje összeszednie magát és nem tudja az erőt megidézni vagyis csak a vívóedzéseken tanultakra számíthat.

akik pedig megszokták és megszerették hogy a sith jelentése az sidious,vader,bane,plagues,nihilus,azokban szerinted mit ébreszt ez az elfuserált kylo?

2015. dec. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kylo és a "mester" címszó az két külön fogalom. Kylo csak egy "agresszív kismalac", aki dűt, borít, ha nincs igaza. Minimum 2× szétszedte a berendezést. Képzett, erős, jól bánik az erővel, de nem higgadt, nem megfontolt, nem hidegvérű, stb.
2015. dec. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előre hangsúlyozom, hogy az "Ébredő erőt" még nem láttam, így arra tudok támaszkodni, ami előtte is létezett.


Nos, sokan már azt is nehezen fogadták el, hogy a legújabb részt nem a Lucasfilm, hanem a Disney készítette el.


Viszont ne haragudj, de egy szövegrészletetdre reagálnom kell.

"még az eredeti trilógia sem tökéletes, sőt. Jó a stílusa, igazi kreativitás orgia, és baromi jó a zene, de egy tipikus népballada az egész."

Azt azért ne felejtsük el, hogy az eredeti trilógia első része 1977-ben készült el (akkor még édesanyám is csak 11 éves volt). Akkoriban még nem volt olyan videotechnika, mint manapság, mégis akkora újdonságokat sorakoztatott fel, hogy még az űrtechnológia fejlesztésére is hatással volt a film.

2015. dec. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jómagam amúgy játszottam a "Jedi Knight" nevű játéksorozattal és én azt szerettem volna, ha a folytatás ebből készül.


A sztori röviden: újból felfedi magát a sötét erő és bár béke honolt, a klónok ismét a sötét oldalon állnak. Egyetlen remény Kyle Katarn, akiben midikloriánok mozognak, ám maga sem tudja, hogy ő is képes használni az erőt. Hosszas tanulás után megtanulja használni az erőt, ám miután legyőz egy sith-et, elhatározza, hogy többé nem él az erő adta előnyökkel. Igen ám, de egy párbajban veszít egy gonosz lénnyel szemben, akiben mint kiderül, benne lakozik a sötét oldal ereje. Kyle Katarn-nak ismét meg kell tanulnia használni az erőt, amiben segítségére lesz Luke Skywalker. Katarn több ellenefele legyőzése után végül ismét megütközik a fő gonosszal, aki viszont más jedivel ellentétben nem lézerkard által győzi le ellenfelét, hanem azzal, hogy ráborít egy oszlopot.

2015. dec. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amit írsz második ahhoz nem kell feltétlen könyveket kutatni.Ott a remek példa rá Grievous Tábornok.Erő érzékenység nulla,aztán mégis halomra ölte a jediket fénykard párbajban úgy hogy esélyük sem volt vele szemben a gyorsasága,a vívó technika és az ereje miatt.Az új film pedig fos.
2015. dec. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szp72 válasza:
22%

@ Sokaknak nem tetszik, h tulajdonképpen a 2015-ös film az ugyan az amit láttak 30 évvel ezelőtt,


Gondolom a következő részekben építenek egy mégpusztítóbb halálcsillagot, amelyet végül a jó oldalra visszaálló gonosz nagy úr segítségével az utolsó másodpercben felrobbantanak.


Az egész egy fantáziátlan, unalmas önismétlő hülyeség. Egy nulla egy semmi.

2016. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!