Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Aki látta a star wars filmeket...

Aki látta a star wars filmeket matchete order sorrendben elmondaná a véleményét?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy mi ennek az értelme vagy a lényege hogy ebben a sorrendben kéne megnézni a filmeket, mellesleg a sorrend 4, 5, 2, 3, 6.

2015. dec. 27. 01:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem tudom, mennyire tudsz angolul, de itt le van írva részletesen a dolog. Most hallok erről először amúgy, de nagyon érdekesnek tartom.


A lényeg: először megnézzük a negyedik és ötödik részt, aminek a végére ott vagyunk, hogy kiderült, Luke apja Vader. Ezután egyfajta hosszú visszaemlékezésként megnézzük a második és harmadik részt, ahol kiderül, hogyan lett Anakinból Vader és hogyan alakult meg a Birodalom. Ezután pedig következik a végkifejlet, a hatodik rész. Magyarán van két filmünk Luke-ról, aztán két film Anakinról, és végül egy film, amiben kulminálódik a két sztori. Az első részt azért hagyja ki, mert a sztori anélkül is jól működik. Ráadásul ebben a sorrendben élvezhető a legtöbb fordulat is. Ha 1-2-3-4-5-6 sorrendben nézzük a filmeket, akkor a klasszikus trilógia összes nagy fordulata (Vader, Yoda, az Uralkodó kiléte, Leia mint Luke testvére) előre el van lőve. A 4-5-6-1-2-3 sorrend már egy fokkal jobb, de így meg ugye az utolsó három részt úgy nézi az ember, hogy gyakorlatilag tudja a végkifejletet.


Szóval nekem tetszik ez a sorrend, és lehet, hogy a legközelebbi újranézéskor ki is próbálom. Bár ez igazából úgy lenne érdekes, ha valaki először találkozik Star Wars filmmel.

2015. dec. 27. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Erről már halottam, de nem gondoltam különösebben bele hogy mi a lényege. Most hogy az első válaszoló szépen levezette, nem is tartom annyira hülyeségnek. Ráadásul az első rész is ki van lőve ezzel.
2015. dec. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Igen, van ez a sorrend, és nem rossz így nézni!

Kár hogy én nem tudom összepaszarintani az előzmény trilógiát a klasszikussal, egyszerűen nem megy. Amikor Vaderre gondolok, eszembe sem jut a Sithek bosszújás Anakin, valamiért úgy érzem hogy semmi közük egymáshoz.

Persze ha másnál ez nem így van, akkor jó lehet ez a sorrend első nézésre!

2015. dec. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!