Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Most nem igazán tudom eldönten...

Most nem igazán tudom eldönteni hogy bennem van a hiba hogy nekem tetszett az új Star Wars? Szinte minden Facebook posztban amiket különböző oldalak raknak ki azt látom hogy a többség szidja. Jórészt SW rajongók. Pedig én is az vagyok.

Figyelt kérdés
Elég nagy rajongónak tartom magam, nem tudom megszámolni se hányszor láttam a 6 filmet. Amit még nem értek hogy nagyon kevés kivétellel az ismerőseimnek barátaimnak is tetszett, de máshol meg csak fikázzák ahogy csak tudják. Még a fateromnak is tetszett pedig ő már a kezdet kezdete óta a 77-es első rész óta rajongó. Jó igen aláírom sok elemet nyúltak le az új reményből de azért nekem még tetszett. Több ember, mutterom a film hatására lett rajongó és sokan mások is kedvet kaptak a többi rész megnézéséhez. Szerintem SW-idegeneknek is egy jó alap egy új trilógiához. Kitartok véleményem mellett de lassan kezdem úgy érezni hogy én vagyok a hülye hogy tetszett. Ti mit gondoltok erről? Értelmes, kultúrált válaszokat légyszi és megy a pacsi :D Köszi

2015. dec. 29. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vélemény kifejtés lesz szinté rajongótól. SPOILERT TARTALMAZ! de mivel te kedves kérdező már láttad a filmet ez nem lesz gond.

Szerintem nem lett rossz, nekem kifejezetten tetszik. Viszont kezdem a negatívumokkal:

Új remény 2.0. Megint egy "Halálcsillagos X-szárnyús, felrobbantós dolog". A főhős egy sivatagos bolygón nevelkedik, nem ismeri a szüleit és vele van az Erő majd Jedi lesz. A fontos asztroszer droid. stb.

DE egy csomó pozitív oldala is van a dolgoknak. Az új karakterek (kevés kivétellel) nagyon jók. A legtöbbjük pozitív csalódás volt számomra. A régiek még mindig zseniálisak. Han halála várható volt, de örülök, hogy így alakult, ez méltó halál a legendás csempésznek. Az új karakterek közül Finn-t kivéve mindenki nagyon jó. (Finn elég erőltetett és oda nem illő karakter lett szerintem). Kylo karaktere végre elüt a "szokásos" gonoszoktól. Szerintem egy zseniális karakter. A legnagyobb pozitív csalódás nekem viszont BB8. Azt hittem ő is egy amolyan Disney-féle aranyos, gyerekeknek készült vicces-bugyuta kis droid lesz. De örülök neki, hogy mégsem.

Sorry a kisregényért. A lényeg, hogy nekem tetszett várom a 8-9-et és persze a Rogue One-t.

2015. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

mindig van néhány olyan gyökér, aki azt hiszi, ha megkritizál valamit, amit sokan szeretnek, akkor ők jobbak azoknál. Általában a nagy kasszasikereknél mindig ez van. Ezzel próbálnak némi figyelmet kicsikarni. Nézd meg kik szidják a filmeket.


ez a trollkodás egy formája.

2015. dec. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem felemás érzéseim voltak amikor lement a vége a moziban.

SPOILER:

Kicsit sok volt a harc..kb. több mint az előzmény trilógiában összesen, kicsit olyan érzésem volt, mintha a harcok közötti rész csak arra lenne jó, hogy eljussanak a következő harchoz ahol lemészárolnak újabb 50 stormtroopert. És hová fogják ezt még fokozni? Az a Csillagpusztitó inkább a 9. részhez illett volna, kicsit erősnek éreztem a felvezetésbe ezt a "galaxis egyik végéből 5 bolygót elpusztítunk a másik végében" helyzetet.

A végén a fénykard párban érdekes hatást keltett, hiszen elvileg először fogtak a kezükben ilyen fegyvert, és még Finn is elég jól tartotta magát egy képzettebb vívó ellen. Persze itt még kiderülhet bármi Rey múltjáról, pl. hogy ő kapott valami képzést csak elnyomja vagy csak az apja anyja(?) miatt ilyen erős. Ezek voltak, amik lehúzták.

Volt olyan is, ami tetszett:

BB8 szimpatikus és szórakoztató új karakter.A főszereplő csaj akár még jól is kihozhatja a szerepét, de még fejlődnie kell. A régi színészeket is jó volt látni.

Kylo Ren még érdekes karakterré is kinőheti magát, már most is tetszett a vívódása, de remélem nem jön vissza a jó oldalra. Nagyot ütne, ha kiderülne a esteréről, hogy Darth Plagueis volt eredetileg, mert akkor kapna egy keretet a 9 rész, valamint úgy értelmesen lehetne behozni egy nagyon erős legfőbb ellenséget.

A vége.R2 ébredése és a jelenet amikor találkozik Luke-al a csaj, az mindent vitt.

Szóval kicsit hosszan de..összességében nem volt rossz film, de mintha a harc felé ment volna az egyensúly a sztori kifejtésének kárára. Viszont felvezető filmként, ha a többiben jobban kibontják nagyon is jó lehet majd, de ezt csak trilógiában kihozva lesz érdemes így megvéleményezni. Még sok idő van a következő részig, de nem vagyok benne biztos, hogy azt már moziban fogom megnézni, annyira azért nem tetszett első nézésre.

2015. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Hála Istennek, én magam eldönthetem, hogy mi számomra a SW univerzum része, ezt a filmet nem tekintem folytatásnak. Én 40 éves vagyok, még a klasszikus trilógián nőttem fel tizenéves koromban, húszas évem közepén jött ki az előzménytrilógia, amit eltudtam fogadni, - számos hibája ellenére - mert számomra hiteles előzmény volt, jól elmélyítette az általam addig ismert történeteket úgy, hogy közben kisebb részletekben megnyilvánuló inkonzisztenciája mellett is a nagy egészet tekintve konzisztens maradt mind a klasszikus trilógiával, mind az EU-val. Ráadásul az utána megjelent EU regények is konzisztens módon tudtak rá- és alá építkezni. Ez a film viszont kisebb részletekben kíván csak konzisztens maradni a Star Wars univerzummal, a nagy egészet tekintve viszont csak önmagával konzisztens. És ez a legnagyobb bajom vele.
2015. dec. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ez a film viszont kisebb részletekben kíván csak konzisztens maradni a Star Wars univerzummal, a nagy egészet tekintve viszont csak önmagával konzisztens"


Ezt kifejted bővebben, mert nem értem hogy pontosan mit értettél ezalatt

2015. dec. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszett csak az nem, hogy han solo meghalt, remélem valami csoda folytán feltámad...tudom, hogy lehetetlen. És megértem miért halt meg. kellenek az új szereplők. A régiek nem tudnak 70 évesen ugrándozni...
2015. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek! Nem is számítottam rá hogy egyeseknél ilyen jól kifejtett válaszokat kapok. Külön dicséret illeti 1-es válaszolót a több részletre kiterjedő összefoglalóért, 4-esnek a szakszerű (nem hétköznapi szavakkal) megfogalmazásért. Külön öröm számomra hogy értelmes válaszok érkeztek szóval jár a pacsi, ezen kívül kezdem ismét azt érezni hogy talán mégsem én vagyok a hülye. Igen sokan írták ezt és 2-esnek üzenem hogy én magam is meglepődtem hogy magukat nagyon nagy SW-osnak tartó emberek hordták le legjobban. A legnagyobb gond szerintem az az hogy sokan irreális elvárásokkal álltak neki nézni. Mert szerintem sokan tényleg azt hitték hogy ez lesz a világmegváltó rész, talán nem kell nagy szakértőnek lenni hogy rájöjjünk, a trilógia már sosem lesz olyan mint annak idején volt, több okból, főként technikai okokból és abból a tényből fakadóan hogy az idő telik,múlik nem tart örökké minden. A meghatározó szereplők is halandóak. Luke-nak, Han Solo-nak pl. hogy embereket említsek is lejár az ideje. Egyes fajoknak ez 900 évbe telik de embereknek sokkal kevesebbe. De ilyen az élet. Igen megvannak mint minden dolognak itt is a kevésbé jó részei a filmnek, de mindenen lehet csiszolni, javítani. Mellesleg nem én meg nem ti vagyunk Abrams azaz a rendező és a stáb. Illetve szinte lehetetlenség mindig mindenben mindenkinek a kedvére tenni, mert eléggé különbözőek vagyunk azért. Amúgy 6-os, igen én is sajnálom Han-t, de azért szép volt tőle hogy megpróbálta visszahozni a fiát a jó oldalra. Ami azt illeti valljuk be Ren hagnja elég gáz lett. Most komolyan ez mi volt? xD Mintha egy vödörből beszélnének :D Ennyiből én is lehettem volna Ren hangja :P No de jól van, még1szer köszi a válaszokat, köszi ha elolvastátok hosszúra nyúlt kommentemet, most még leírtam amit gondoltam a filmről és a témáról. Azért ne felejtsük el hogy talán...talán nem véletlenül van 8,6-os átlagértékelése a filmnek Imdb-n jóval több mint 200k felhasználó véleménye alapján. Nyilván nem lehet erre teljesen alapozni, de azért ha valahol akkor ott azért ami félresikerült az kíméletlenül lepontozzák. A Birdemic ami szerintem minden idők egyik legrosszabb filmje esetében is lehetett volna sok ember aki poénból felpontozza, de nem a film pedig 1,8-on áll ami talán a leggyengébb értékelés a többi filmhez hasonlítva. Vagy például ott a Káosz karácsonykor, ami trailer alapján elég igéretesnek tűnt mégis elég nagy zakó volt a film sokak szerint. Én nem láttam de talán nem is baj. Szóval ez már csak ilyen. Hmmm elég sokat írtam, talán nem is írtam még soha ilyen sokat xD Mennyi is ez? Nézzük csak... ... ...Áhh igen összesen 416 szó. Hmm nem is rossz.
2015. dec. 31. 15:03
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is már bőven 40 felett vagyok és én is ezen nőttem fel. Ezt az új filmet moziban láttam először angolul és nagyon ütött (IMAX 3D). Nem mondom, hogy minden részét tökéletesen értettem, de a látvány kárpótolt mindenért. Azóta sokszor megnéztem a magyar mozis felvételt is és lassan kezdenek összeállni a szálak. Minden újranézésben akad valami, ami megüti a fülemet és amin el kell gondolkodnom.


Han Solo az egyik kedvenc figurám és sokáig Harrison Ford volt a kedvenc színészem. Ez a filmsorozat híres arról, hogy aki meghal, az valójában még szerepelhet. Több ilyet láthattunk már máshol is, pl. az Underworld főgonosz vámpírja is ugyan meghalt az első részben, de mégis mind a 4 részben játszik. Itt is fennáll ez a veszély, hiszen Kylo Ren-né válás sincs végigvezetve. Olvastam is róla és a gyanúm is ez volt, hogy ahogyan Rey származását felelevenítik, úgy ez meg fog történni a mostani főgonosszal is. Ezek szerint Han Solo kap majd szerepet, bár gondolom ezek már talán nem lesznek olyan hosszúak.


Kylo Ren hangjára éppen ma csodálkoztam rá. Én éppen hogy zseniálisnak tartom a szinkronhangját! A hangsúlyok nagyon jók, főleg, amikor Reyt vallatja. Megszoktuk Darth Vader hangját és valóban, minden más csak viccnek tűnik mellette. Az eredeti angol változatot mindig előnyben részesítem, hiszen az az igazi. Más hős, más hang. Majd megszokjuk.


Sokak szerint a zene nagyon vacak, szerintem az is nagyon jó! 2 hete csak azt hallgatom és egyre több zseniális szám van benne. Az újdonsült rajongók hamar meg fogják szeretni.


Szerintem ez a mozi nagyon jól sikerült. A csaták nagyon tetszettek, a Falcon több, izgalmasabb szerepet kapott. A vadászgépes kergetőzések nagyon szuperek voltak és a vízfelszínt többször szaggató gépek látványa is hasított. Éppen a megmagyarázandó kérdések miatt várom a folytatást, amit nem J.J. Abrams rendez majd. Már december 20-án a film készítésére elköltött összeg duplája befolyt. A készítőknek már tavaly megérte, hogy megcsinálták a filmet! Mindegy, hogy mi mit gondolunk róla.

2016. jan. 4. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!