Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Anakin miért állt át a sötét...

Anakin miért állt át a sötét oldalra?

Figyelt kérdés
A 2003-as Klónok háborúja rajzfilm sorozatban az egyik utolsó részben, amikor elmegy a barlangba és megnézi a barlang rajzokat, akkor látta előre mondhatni a saját jövőjét, hogy Darth Vader lesz belőle, ha át áll a sötét oldalra, ennek ellenére a harmadik részben mégis át áll a sötét oldalra, tudom, hogy azért mert azt hitte Palpatine meg tudja menteni Padmét, de mi lett volna Padméval , ha engedi, hogy Windu mester megölje Darth Sidious-t?

2016. jan. 1. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Padme azért hal meg, mert ő átáll a sötét oldalra.
2016. jan. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Padmé azért halt meg, mert Anakin átállt. Anakin meg részben azért át állt, hogy megmentse. Ez a paradox a film lényege.
2016. jan. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Palpatine szépen lassan terelgette a Sötét Oldal felé Anakint 10 éven át. Már a Klónok támadásában engedett a haragjának, majd a háború alatt több alkalommal a haragjából nyert erőt, közben próbálta meggyőzni magát arról, hogy ez normális, meg uralja, meg lehet, hogy a többi jedi is tesz hasonlót. Közben vágyott az elismerésre, és az előrelépésre a renden belül. Erre jött a látomása, ami az anyja halálára emlékeztette, ezért szép lassan Sidious beetette és átállt. Az rakta be a végős kaput, amikor Windu meg akarta ölni Sidioust, és Anakin meg hitte, hogy csak ő mentheti meg. Végső soron ahogy a próféciáknál lenni szokott, azzal idézte elő a látott dolgot, hogy próbálta megakadályozni.
2016. jan. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azt a látomását az "Atya" elfeledteti vele
2016. ápr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es, miféle atyáról beszélsz?
2016. ápr. 25. 20:44
 6/7 anonim válasza:

A Klónok háborúja valamelyik évadában Anakin, Obi-wan és Ashoka eljutnak egy helyre, ahol különösen erős az Erő jelenléte, és valahogyan mind kapcsolatba kerülnek az intő jelekkel a jövőre nézve, de távozásukkor ezt elfelejtik, és az egész "kirándulást" úgy élik meg, mint valami furcsa közös meditációs látomás-félét. Az egész homályos nekik. A Sötét fivér mutatja meg Anakinnak a jövőjét, és ő mindaddig el akarja ezt kerülni, ameddig csak emlékszik rá. De ez ugye a sors kerekében elég nagy gátat verne (arról nem is beszélve, hogy ugye bár az egész a Sithek Bosszúja, na meg természetesen az Original Trilogy után készült), így technikailag és történetileg sem engedhették meg a készítők, hogy ez történjen. Emiatt az Atya, hogy a prófécia (miszerint Anakin hoz egyensúlyt az Erőbe) a rendeltetés szerint beteljesüljön, kitörli azt a jövőképet Anakin elméjéből, amit a Sötét fivér láttatott vele. Az biztos, hogy a Világos nővér meghal, a fivére keze által, de abban nem vagyok biztos, hogy a Sötét is meghal (viszont ha jól emlékszem az Atya, aki ugyebár kettőjük apja, megöli őt). Ha nem hal meg, ez is egy szimbóluma annak, hogy az Erőben jelenleg a Sötét oldal kerül fölényes helyzetbe, de ezt már lehet, hogy csak én gondolom túl. Szóval, ha úgy vesszük- és szerintem vehetjük úgy- az Atya az Erő maga. Illetve annak a megtestesülése, mint ahogy a gyerekei (Sötét fivér, Világos nővér) a két oldalé.

Remélem ez elég kimerítő válasz volt mindkét kérdésedre. :D

2016. jún. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem is ez a kérdés érdekel.

Épp most néztem meg a harmadik részt és semmi értelmét nem látom az egész harmadik résznek.

Nem értem hogy Anakinból miért lesz Dárt Véder még barlangrajzok nélkül is.

A film nem mondja el hogy miért.


A filmben látni lehet hogy Padmé szenvedéséről álmodik Anakin, pontosan úgy ahogyan anyukájáéról is álmodott mielőtt anyukája meghalt volna, de Padmét nem látjuk magában szenvedni a film során egyetlen egy kivétellel - erről később.


Amikor Dárt Szídiusz elmondja Anakinnak hogy a szitek még a halált is le tudják győzni, akkor Anakint érthető módon nem győzi meg Szídiusz, mert Padmé nincs halálos veszélyben, csak szenved, és így megy is Anakin és elmondja Vindunak, hogy a kancellár nem más, mint Dárt Szídiusz. Ugye Anakin megtudja, hogy Padmé gyereket vár, és szinte fellázad, amikor a tanácsba kerülése ellenére nem lehet dzsedi mester. nem értettem, hogy miért lázad fel, de gyanítom, hogy Padmé állapotossága, és szenvedése a kulcs, mivel logikus magyarázatot erre a film nem ad - Anakin ennél sokkal okosabb. Biztos van egy indok, ami valahogy Padmé, vagy akár a születendő gyermeke védelmét adná azzal, hogy Anakin mesterré válhatna a dzsedi tanács tagjaként, de ezt a filmben nem látjuk meg, viszont Anakin utalhat rá, amikor azt mondja Obivannak, hogy ő szerinte a dzsedik szörnyetegek. Ez persze már akkor van, amikor Anakin lábatlanul fetreng a láva parton. Ezt alátámasztja, hogy - ha észre vettétek - Obivan ránt kardot előbb, amikor Padmé kifekszik a fojtogatástól. Sőt, ha Obivan nem jelenik meg, csak a hajón marad, akkor Padmé valószínüleg túl is éli. Legalább a dráma lehalkulásáig várhatott volna, vagy elmondhatta volna, hogy Padmé nem tudott róla, hogy ő maga a hajón volt végig elrejtőzve, de fel se hozta, végig morális katasztrófát okozva ezzel Anakinnak. Obivan megszólalt, de ha jól emlékszem csak tárgyalni kezdett. Annak ellenére, hogy tárgyaltak miután Padmé kifeküdt, maga Obivan szava szerint csak szitek tárgyalnak végletekben. Amit Obivan ekkor mond az a véglet. Amit Obivan ekkor mond az, hogy ő magának ezt be kell fejeznie, s ekkor kardot ránt. Ő volt az aki úgy tett mint egy szit a saját elmondása alapján.


Visszatérve Padméra - őt akkor látjuk szenvedni önmagában, amikor sír. Akkor sír, amikor meglátja a dzsedi templomot lángokban állni, és ennél a résznél van egy rövid párbeszéde Szrípióval. Ha csak elrettent volna Padmé, akkor nem sírt volna. A sírás azt jelenti, hogy valamit megértett a dzsedi templom felgyulladásával kapcsolatban, és szerintem ez köthető valamilyen rejtélyes - a film által be nem mutatott - módon az ő szenvedéséhez, vagy ahhoz, hogy Anakin szerint a dzsedik szörnyetegek.


A történet valójában nem ad nyomós indokot arra, hogy Dárt Szídiusz miért tud segíteni Anakinnak, vagyis hogyan állíthatná meg Padmé szenvedését bármilyen módon is. Amit viszont látunk, hogy Padmé gyerekei túl élik miután a dzsediket elkezdik lemészárolni.

2023. júl. 8. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!