Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek mennyire kell...

Szerintetek mennyire kell komolyan venni, hogy a filmnézés az lehet káros és rossz dolog?

Figyelt kérdés
A lányom miatt kérdezem, mert igazából nagyon szeretett olvasni és rengeteget olvasott, az utóbbi időben viszont nagyon sok pszichotrillert és akciófilmet néz és csak azt, engem iszonyúan zavar, mert tudom, hogy nagyon kitágult az érdeklődsée, az utóbbi időben, mintha beszűkült volna, hogyan tudom olyan emberekhez irányítani, akik nem csak az űbergagyit mutatják meg neki és az odaragasztósat, hogyan tudom értékké tenni és általános műveltésget növelővé a filmet? Azt tudom, hogy a port pont hun elég tágan és a teljesség igényével vannak felsorolva a filmek és a szereplők, a rendezők is, de hogyan tudom eléni, hogy értelmesen és művelten keressen rá ezekre, és legyen tájékozott és ne vigyék el a többiek rossz és visszacsatolhatatlan irányba az értékes olvasáshoz, ami a lelket melengeti és megerősítést ad az embernek az értelmiségi léthez?

2016. jan. 4. 10:37
 1/1 anonim válasza:
Ha csak a lányod nem egy 6 éves kisgyerek akkor hagyd, hogy azt nézze amihez kedve van. Nem lesz a thrillerektől sem buta sem tömeggyilkos. Én 9 éves koromban kezdtem el Stephen King könyveket olvasni, mert a Harry Potter nem kötött le, majd elkezdtem ilyen kaliberű filmeket nézni, nagy kedvenceim voltak az Alien és a Péntek XIII filmek. A szüleim hagyták, mert örültek, hogy olvastam és nem csak az agyleszívó minimaxos szarokat néztem. Nem lettem idegbeteg, van egy diplomám, amit irodalomból szereztem és eléggé értelmiséginek tartom magamat. Nem csak az az értelmiségi, aki csak Petőfit és Tolsztojt olvas.
2016. jan. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!