Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A tanú film kritika? vélemény?

A tanú film kritika? vélemény?

Figyelt kérdés

Az a mokép házim, hogy A tanú című filmről rövid (10-15 mondatos) fogalmazást írjak. Ők megnézték az iskolában, én viszont a 3 órából 2-ről hiányoztam, mert beteg voltam... Aki tud, segítsen légyszíves!:)

Előre is köszönöm!



2016. jan. 7. 15:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Megnézni sajnos nincs lehetőségem, mert mobilinternetünk van, és egyből lehúzná az adatforgalmat (vagy mit).
2016. jan. 7. 15:54
 2/9 anonim ***** válasza:
Szüleid nem látták még? Kérdezd meg őket, mit mondanának róla. 15 mondat tutti összejön. Fiatalok amúgy is nehezebben értik meg.
2016. jan. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet, sajnos ők se látták, meg amúgy sem ülnének le velem házidolgozatot írni... De köszönöm azért!
2016. jan. 7. 19:22
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]



A film úgy tűnik, mintha kifigurázná a szocializmust, miközben groteszk helyzetkomikumokkal jellemzi azt. Ez egy igazi korszellemet őrző szatíra.

Megjelenik a vezetők szakmai tudásának hiánya, a ostobának és kihasználhatónak vélt közember kihasználása, a jog megtiprása, az emberek semmibe vétele. Hatalmas közhelyek és közéleti tények kerülnek megörökítésre és saját maguk kiforgatására.

Főhősünk Pelikán József hisz a rendszerben. A rendszer ellenben nem ad neki elég életteret és élelmet, hiába végzi a munkáját. Pelikán egy gátőr. Eléggé értéktelennek titulálják amit csinál, pedig ha ő nem figyel oda, akkor a Duna jön; a Duna mindig jön. Éhezés ellen fekete vágást hajt végre, hogy meg tudja etetni a családját. A 3/3as vérű szomszédjai feljelentik (ahogy azt ma is tenné a legtöbb megkeseredett ember). A büntetés helyett átkot kap a nyakába azzal, hogy a szocik megbízzák. Csak annyira ködösítenek, hogy Pelikán a józan paraszti eszével - hiába akar ő hithű kommunista lenni a szocializmusban - keresztbe tesz a hatalomnak. A végén árulót és balekot csinálnak belőle egy (a korszakot jellemző) kirakat per keretében, de kiborul a bili. Amikor azt az embert kell megvédenie a szocik érdekében, aki előtte a szocik ellensége volt és az őt kín-vallatta a múltban.

A filmből rengeteg jelenet égett bele a popkultúrába és vált kultikussá. Többek között ilyen volt a szellemvasút, a magyar narancs, a szerénység, az ürge emberek, a habos torta, "egyszer kérünk öntől valamit".

A film sikeréhez hozzájárult az is, hogy betiltották, amikor elkészült. Ez hangot adott annak, hogy ami benne van, valóban a korszakra nézve szégyenletes és igaz.

2016. jan. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon sokat segítettél, hála neked 5-ös lesz a dolgozatom :D Köszönöm, nagyon!
2016. jan. 8. 18:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ha elhiszik, hogy ez a sok mindent te írtad össze, felvehetnek majd 444, vagy index újságírónak.
2016. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát néhány mondatot kicsit leegyszerűsítettem, átformáltam. A tanárt egyébként annyira nem zavarja, ha netről szedünk le pár dolgot, de legyen azért benne valami egyedi, ami tényleg csak az én véleményem... Ez volt a feltétel :D Meg kiegészítettem a barátnőm fogalmazásával is, úgyhogy hál' istennek meg lett az 5-ös. Nagyon-nagyon szépen köszönöm ezt a sok segítséget!:) Örök hála!
2016. jan. 8. 20:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszer az ért nézd meg!

Kérd el haverodtól, vagy osztálytárstól, akinek megvan (meg tudja szerezni).

2016. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Juhász Botond válasza:
Figyelj nekem is szívás van. Ma mi megnéztük a suliba, de egyszerűen az egész film annyra súlytalan. hogy az elképesztő. jelentéktelen érzelmi vonulatok sora az egész. A lényeg az, hogy bealudtam és nekünk egy száz szavas kb 50 mondatot kell írnunk. Sok sikert remélem összejött neked mert most neke is nagyon sokon múlik
2019. máj. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!