Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan mozog a halálcsillag a...

Hogyan mozog a halálcsillag a star wars c. filmben?

Figyelt kérdés

2016. jan. 9. 22:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
a star wars 7-be
2016. jan. 9. 22:31
 2/11 anonim ***** válasza:
kering
2016. jan. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
csak nekem volt igazam!!egy haverommal a film utan egy 15 percet veszekedtunk rajta :D
2016. jan. 9. 23:57
 4/11 anonim ***** válasza:

miért, ő mit mondott?

kering, mint az összes többi igazi, vagy mű égitest.

2016. jan. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mivel az egy bolygó amibe egy hatalmas fegyvert építettek így ugyanúgy kering a csillagja körül mint a Föld a Nap körül :D
2016. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Unari ***** válasza:

Ez nem igaz, és egy kicsit belegondolva értelmetlen lenne ha csak e"egy helyben keringene". Nem hiszem hogy ekkora beruházást egyetlen lövés miatt építettek volna. Ugyan úgy vannak hajtóművei mint az összes többi halálcsillagnak, sőt hitperhajtőművei is kell hogy legyenek. Érvek a következők:

1. Stratégiailag nem lehet minden golygót elpusztítani -fenyegetni - a világegyetemben egyetlen orbitális pályáról.

2. Egy lövés egy nap. Tehát következő lövéshez megint el kell szívni egy nap erejét. Ahhoz viszont oda kell menni valahogy.

3. Nem keringhet bolygó körül, hiszen akkor lenne a pályájának olyan szakasza amikor takarásban lenne a naptól, így meg kellene szakítani a nap leszívását. Lásd a holdciklusunkat. Havonta csak egyszer van telihold, amúgy valamelyik felét mindig kitakarja a Föld. A nap körül sem állhat geostacionárius pályára mert akkor nem tudna célra tartani. Vagyis kell lennie hajtőműnek ami folyton korrigálja a pályáját a gravitációval szemben.


Tehát hogyan mozog a SW7-ben a Starkiller. Ügy mint bármelyik más űrhajó. Max. a tömegéből adódóan valamivel lassabban. De hogy ne kelljen évmilliókig utazni egy újabb lövéshez elszívandó naphoz, tudnia kell a hipertérben is utaznia. Máskülönben nem lenne más mint pénz trilliárdokból felépített egyszer használatos "rakétakilövő". CSak gondolj bele milyen messze vannak a bolygók egymástól a világegyetemben. Ha nem utaznának egy közvetlen közeli csillaghoz mindig akkor kb ilyen lenne a lövés:


- Célpont

- xy rendszer.

- Milyen messze?

- 5 fényév

- Az olyan mintha 1km-e lévő bolhát akarnánk pisztollyal eltalálni.

- Igen de ez komputer vezérelt célzórendszerű "pisztoly"

- Értem. Energia?

- Mindjárt kész. Lassan lemerül a nap. Ideje felkapcsolni a villanyokat.

- Renben amint kész tűz.

- Értettem. És 3-2-1. Kilövés.

- Nos?

- Várni kell uram a fénynek is 5 évbe telik.

- Értem. Később visszajövök.


4 év 364 nap 23óra és 58 perc múlva.


- Itt vagyok hogy állunk.

- Mindjárt elválik uram. Ééés. Igen.

- Igen mi.

- Sajnos mellé ment uram.

- Ez komoly?

- igen. Elkerülte a bolygót 0,5 fokkal. DE 3 év múlva be fogy csapódni. a szomszédos bolygóra a sugár.

- Ajjajj az ciki. Na emberek ellőttük a muníciót pakolunk. Indulás haza.

2016. máj. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az 'egy helyben kering' résznél abba is hagytam.


Az egész értelmetlen :)

2016. máj. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

A Star Wars 7-Az ébredő erő című filmben sosem volt Halálcsillag.

Szerintem a Csillagpusztítóra gondoltál.

2016. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Unari ***** válasza:
Igen és írtam is hogy starkiller csak olvasd végig. A halálcsillag csak metafora.
2016. jún. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Unari ***** válasza:
#7 Ezért van idézőjelben. :-) És igen értelmetlen lenne egy csillag körül keringenie. ezért írtam így mert maga a kifejezés is értelmetlen. Azt hittem érthető. :-)
2016. jún. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!