Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter Halál Ereklyéi...

Harry Potter Halál Ereklyéi kettőben, miért nem lesz Vodlemorté a Bodzapálca?

Figyelt kérdés

Ügyebár úgy van a dolog, hogy mindig azé, aki megöli, lefegyverzi az előző tulajdonosát.


Na eddig tiszta is, Harry fegyverezte le Malfoyt, övé a pálca, senki nem tudja, meghal Piton, de mivan a film végefelé történő erdős jelenettel?

Ügyebár Harry elmegy feláldozni magát az erdőbe és szembeszáll Voldemort ellen, azaz feygvertelenül megadja magát. Voldemort "megöli".


Igaz hogy visszatér Harry a következő jelenetben, de miért nem lesz Voldemorté a pálca, ha megölte előző tulajdonosát?


Mert a záró-küzdelemben, ügye amikor harcolnak egymás ellen (amikor már Roxfortban vannak, és Harry felkelt) akkor úgy sikerül legyőznie Harrynek Voldemortot, hogy a pálca tudja, hogy a saját gazdáját nem bánthatja.


De mégis miért továbbra is Harry a gazdája, ha már Voldemort (feltámadása ellenére) egyszer végzett vele? :)


Nem szőrszálhasogatás, nem is túlzottan lényeges, és sejtem, hogy le van írva valahova, csak nem találom sehol se ezt az információt. És nagyon kíváncsi vagyok hogy is történt ez.


Köszi!



2016. jan. 14. 20:11
1 2
 1/13 kecskefészek15 ***** válasza:
0%
Ugye ahogy leírtad, azé a bodzapálca, aki megölte az előző gazdáját. Azért nem lesz Voldemorté a pálca, mert Dumbledore-é a pálca, és Piton öli meg. Pitont meg megöli Voldemort. Harry-re nem hat a gyilkos átok, az miatt van a sebhelye. És emiatt lesz Harry horcrux.
2016. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ezt nem teljesen értem.

Pitoné egyáltalán nem lesz a pálca, mert Malfoy fegyverezte le Dumbledoret, így övé lett a pálca. Csak hát persze erről a filmben senki nem tud. Malfoyt pedig Harry fegyverzi le, így végül övé a pálca.

Legjobb tudomásom szerint.

2016. jan. 14. 20:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen a Pálca Malfoyé mert ő fegyverezte le Dumbledoret, Harry viszont Malfoyt lefegyverezte náluk, ami egyébként a filmben is benne van, így onnantól kezdve Harryé a bodzapálca. Voldemort mikor "megölte" Harryt csak a Horcrux-ot pusztította el, amit ugyan nem önszántából de ö csinált, miután visszapattant Harry-ről még kisbabakorában az átok.


RIP Alan Rickman

2016. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Így van, értem én, de mégis miért nem lett Voldemorté a pálca, ha megölte Harryt? :DDDD

Vágom, hogy csak horcruxot pusztított el, nem önszántából, de hogy mi volt az a tényező, amiért nem vált ő a tulajdonosává a pálcának..?

2016. jan. 14. 21:37
 5/13 A kérdező kommentje:
És valóban, nyugodjék békében Alan Rickman!
2016. jan. 14. 21:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nem ölte meg Harryt. A horcruxot pusztította el, nem Harryt.
2016. jan. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mert a bodzapálca mindig azé aki az előző gazdáját lefegyverezte. De Voldemort nem fegyverezte le Harryt.
2016. jan. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
Te magad is leírtad,mert Harry fegyvertelen volt nem fegyverezte le Voldemort, itt nem a megölésen van a hangsúly, nem mintha Harry meghalt volna, Voldemort saját magát pusztította.
2016. jan. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elolvasva a válaszokat sokan tévedésben élnek:NEM KELL MEGÖLNI AZ CSAK LEFEGYVEREZNI

Pl Piton megöli Dumbledort DE nem az öve a pálca mert Malfoy fegyverezte le, Voldemort is abban a tévedésben élt mint sok rajongó.

2016. jan. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ennyire lettem volna kivancsi, ertem most mar a dolgot.

Szoval akkor csak a lefegyverzesen van a hangsuly..?


Kosz mindenki!:D

2016. jan. 14. 23:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!