Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Gyűrűk Ura alapkérdések...

Gyűrűk Ura alapkérdések amikre nem jöttem rá, mi hogyan történt akkor pontosan?

Figyelt kérdés

1.kérdés: Gandalf a történet szerint pontosan hány éves és ő egyáltalán meghal később vagy halhatatlan?


2.kérdés: Szarumán meghalt a toronyban vagy vele mi lett?


3.kérdés: A film konkrétan nem mondja ki de 3.rész végén Frodó és Bilbó a tündékkel a halhatatlanságba mennek?


4.kérdés: Ti folytatnátok A Gyűrűk Urát vagy elég az előzmény filmek is (Hobbit) ?



2016. jan. 16. 23:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


1: Gandalf születésének időponját nem ismerjük. Viszont 300 emberölő óta járja a világot.

2: A 3. rész bővített kiadásában -am ihazánkban nem kerütl a mozikba, csak dvd-n -, Saruman leesik a toronyból, és meghal. A könyvben Saruman a Megye területén garázdálkodik, és a végén Grima, aki addig a talpnyalója volt, megöli.

3: Valinor egy békés hely, ahova a tóndék hazatérnek, mások bedig voltaképp békére lelnek. Hogy ez egy halál szerű állapot, nem tudjuk, sokkal inkább talán az örökös megnyugvás helye - én így értelmezem.

4: A Gyárá Urának története a Függelékek - 3. rész vége - kcisit ofyltatódik, évszámokkal leírva, Tolkien hogy gondolta tovább, a következő pár évtizedet, amíg Samu is hajóra száll.

Nem folytatám, viszont szívesen látnám a függelékek és a Szilmarilok néhány részét a vásznon. A Hobbit kapcsán például sosem békéltem meg vele, hogy Azog életben maradt a móriai csata után ,holott Tolkien megölte - Jacksonnak sose tudtam ezt megbocsátani ,ahogy a3. rész banalitásait sem :/.

2016. jan. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Gandalf halhatatlan, mivel maia. Képes más alakban megtestesülni, akárcsak Szarumán, Radagast és még két kék varázsló, akik nem szerepelnek a filmekben sem a könyvekben.

2. Mivel ő is maia, mint Gandalf, valószínűleg csak testileg hal meg, de Középföldén többé nem bukkan fel.

3. Frodó Valinorban végleg meggyógyul a sebétől is, amit a morgul tőr okozott. Sok évvel később pedig Samu is elutazik, mivel rövid ideig ő is volt Gyűrűhordozó, sőt ő az egyetlen, akit egyáltalán nem csábított el a Gyűrű.

4. A Szilmarilok sok ezer évet átölelő mitikus történet, ezeknek egy-egy történeteit (pl. Beren és Lúthien) lehetne megfilmesíteni, de én nem támogatnám, mert tartok tőle, hogy mindenféle hatásvadász szutyok ötlettel pakolnák tele, mint ahogyan már a Hobbitot is.

2016. jan. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!