Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miszerint döntik el vagy...

Miszerint döntik el vagy dolgozzák át egy filmnek a végleges képarányát? Fontos! Bővebben lent! Szakértők is írhatnak!

Figyelt kérdés

Nekem van olyan filmem ami megvan videokazettán 4:3 képarányban és DVD-n is megvan 16:9 ben!

Illetve egy másik DVD-n előzetesként láttam egy harmadik képarányban is a filmet!

Sokszor úgy vettem észre, hogy a 4:3 nem mindig úgy néz ki, hogy levágnak belőle oldalt hanem teljesen más felvételi szöget kapunk tehát sokszor a 16:9 nem, hogy többet mutatna hanem kevesebbet mert alul és felül is levágnak a képből!

Tehát van, hogy a DVD-re szánt végleges képarány a 4:3-ból lett 16:9, nem mindig a 16:9 volt az eredeti képarány! Kik döntik el, hogy melyik legyen


Bebizonyítom! Nem csaltam!

Ez a kép ugyanabból a filmből lett elcsípve illetve ugyan az a képkocka figyeld meg rendesen!

Az egyik a 4:3 vhs illetve tv változat

A másik a DVD mozi változat!

És nem egy filmnél vettem már ezt észre!


[link]


[link]



2016. jan. 19. 22:06
 1/2 A kérdező kommentje:
2016. jan. 19. 22:17
 2/2 A kérdező kommentje:
2016. jan. 19. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!