Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Micimackó nagyfilm (1977)...

A Micimackó nagyfilm (1977) csak számomra volt gyerekként ennyire iszonyú nyomasztó?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hány éves gyerekeknek szánták ezt a mesét, de én 4-5 éves korom környékén láttam sokszor (vhs-en csak ez volt otthon, és bátyám nézte mindig, és így én is láttam), és egyszerűen olyan nyomasztó volt az egész mesének a hangulata, hogy kegyetlen. Ugye, kis gyerekként már megtanulod, hogy félni kell a darázstól, erre meg azt látod, hogy micimackó egy hatalmas adag darazsat a szájába vesz, és még poénkodik is közben, holott a valóságban szét csípnék a száját belülről. Oké, elvileg csak egy játék mackóról van szó, de gyerekként ez nem tudatosult bennem, és élőlényként könyveltem el a macit, aki érez is, és fáj neki a csípés. Majd lezuhan a fáról elég kegyetlenül, egy másik jelenetbe beszorul nyuszi üregébe, ahonnan hónapokig(!) nem tud kijönni, következő jelenetbe elázik mindenkinek a háza az özönvíztől, bagoly háza konkrétan össze is dől egy viharba, malacka végig egy fásult, depressziós karakter, aki szintén elveszíti a házát, és akkor a legkegyetlenebb részeket még nem is említettem... Az Apa-Cuka klipptől engem kivert a frász, de ami még annál is rosszabb volt, az, amikor nyuszi eltéved az erdőben... Egyszerűen nincs egy olyan jelenet, amin végre fel tudnál lélegezni, mert mindig valami katasztrófa történik, és nyuszin kívül senkinek nincs negatív reakciója, csak olyan fásult tudomásul vétel, mint amit a haláltábor utolsó napjaiban érezhettek az áldozatok. Nem fogtam fel, hogy miért törődik mindenki ennyire bele a sorsába? Engem ez a mese gyerekként olyan nyomasztóan érintett, mert minden karakterbe kicsit beleképzeltem magam, hogy összedől a házam, vagy beveszek a számba egy marék darazsat, beszorulok hónapokra... Tényleg nyomasztó ennyire ez a mese, vagy csak én voltam érzékeny gyerek?

2016. febr. 2. 15:13
 1/9 A kérdező kommentje:
És talán furcsán hangozhat, de amikor tigris a fán ragad, azt még egy kellemesebb jelenetnek fogtam fel, mert tigrisnek legalább voltak negatív reakciói, ami emberibbé tette a karaktert, de a többiek... Ha a vágóhídon állnának sorba, akkor is csak nyugodtan vennék tudomásul.
2016. febr. 2. 15:17
 2/9 anonim ***** válasza:
:D túl sokat képzelsz bele, én kiskoromban nagyon szerettem, megvolt kazettán is. Ennyi erővel a legtöbb mesébe bele lehetne mondani ezt, mindig történik valami gond, aztán megoldódik és mennek a dolgok a következő részig...
2016. febr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én is néztem sok kegyetlen mesét akkoriba, hogy egyet említsek, Ren & Stimpy-t, nem kell magyarázni, olyan beteg volt az a mese, hogy be is tiltották később... Mégse volt fele annyira nyomasztó sem számomra, mint a Micimackó. A Gyalogkakukk, meg a Tom és Jerry például nagy kedvencem volt, azoknak úgy eleve vidám a hangulata, nem ilyen depressziós, kilátástalan.
2016. febr. 2. 15:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Még ha gyerekként nyomasztónak is érezted, biztos nem a haláltáborra gondoltál meg ilyenek, szóval azért ez már felnőttkori túlzás erősen :D

A Tom és Jerryt mondtad egyik példának, hogy azt mennyire szeretted, hát az sztem ezzel szemmel nézve sokkal durvább. Fél perc alatt konkrétan agyonverik egymást. Persze nevetséges, ahogy Tomnak a fejére esik egy vasaló, vagy felrobban a mancsában valami, de ezekbe nem képzelted bele magad?

Egyébként meg általában szerintem a gyerekek nem feltétlen képzelik bele magukat ezekbe a helyzetekbe. Szomorúak, aggódóak, szurkolnak, hogy a végén minden jóra forduljon, ezzel az együttérzés megvan, de egyébként egy gyerek sem kezdi el levezetni a gondolatát, hogy ha valaki hónapokig beszorul a lyukba akkor ott meghalna egyébként.

A mostani mesék pedig szörnyűek. Folyik a vér, mindenki bosszút áll, mindenki meg akar semmisíteni valamit vagy valakit vagy az egész világot... Szuper erő nélkül senki vagy, z meg alap h fegyvereid vannak, vagy titokban küldetéseket hajtasz végre, akár az ovi mellett. Ehhez képest az, h Nyuszi eltéved az erdőben bakfitty :D

2016. febr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, igazából gyerekként nem tudhattam mire vélni a dolgot, nem tudtam mi az a depresszió, mi az a fásultság, meg ilyesmi, csak úgy egyszerűen rossz érzéssel töltött el az egész mese, aminek csak utólag, felnőttként tudtam utána gondolni, hogy miért is lehetett ez így? Talán a micimackó kicsit komolykodósabb mese volt, nem úgy mint a gyalogkakukk például, ahol a gravitációt csak úgy egyre-másra megváltoztatják, a micimackó ezzel ellentétben olyan valóságosnak, földhöz ragadtabbnak tűnt, még ha utólag belegondolva ez sincs teljesen így. Természetesen kifejezetten az 1977-es nagyfilmre gondolok, mert később, amikor epizódikusan ment a micimackó, (talán micimackó legújabb kalandjai volt a sorozat címe?) azokat a részeket már messze nem tartottam olyan nyomasztónak, mint az eredeti nagyfilmet. Szerintem visszavettek kicsit, meg el is telt vagy húsz év.
2016. febr. 2. 16:41
 6/9 anonim válasza:
Engem gyerekként nem fogott meg ez a mese. Nem nyomasztott. Mesék a kriptábólt néztem hat évesen... az nyomasztott...
2016. febr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az Apa-Cuka résztől engem is mindig kivert a frász, azt anyu mindig át kellet hogy hajtsa...

De a többi nem.. Nem fogtam fel, hogy csipik a méhek, vagy fáj neki ahogy leesik..

2016. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hallod...valami van abban, amit mondasz.

Így utólag belegondolva felfogtam, amik téged nyomasztottak, de mégis túlnyomóan pozitív hatást gyakorolt rám, szerettem azt a mesét.

Kivéve a végét.

Mindig ragaszkodó típus voltam, a kötődési problémák határán, így mikor a végén elbúcsúznak egymástól, az nekem maga volt a katasztrófa. Nekem az, hogy Róbert Gida elmegy iskolába, sokkal véglegesebb volt, mint amilyennek azt szánták. Főleg, hogy mutatják is a valós, nem rajzolt plüss figurákat egy szobában, ami nekem totálisan illúzióromboló volt. Megláttatta velem a saját kis "barátaimat" a polcomon, úgy mint élettelen játékok, és ez akkor nagy törés volt.

A szememben véget ért R G gyerekkora, és rettegtem, hogy velem is ez fog történni.

És amikor arról beszéltek, hogy ott lesznek egymásnak örökre, az annyira átlátszó kegyes hazugsáknak tűnt, hogy külön haragudtam érte.

Persze ez akkor nem így fogalmazódott meg bennem, hanem egyszerűen mindig szomorú voltam a végén (mert persze azért ezerszer láttam.)


Tudjátok mi volt nekem az igazán nyomasztó?

A Dumbó.

Az esős sátorépítés borzasztóan nyomasztó. kapásból az elején elszakítják a mamájától, amin mindig sírtam (pontosan abban a korban, mikor először hagyják a gyereket az óvodában), végig mindenki lábtörlőnek használta a kis hülyét, és akkor a rózsaszín elefánt dalról még nem is beszéltem :)

Trauma a'la Disney.

2016. febr. 3. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az apacukás résztől engem is kirázott mindig a hideg. Mindig előre kellett tekerni a kazettát. :D 21F
2019. aug. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!