Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Szulejmán c. sorozatban...

A Szulejmán c. sorozatban megemlítik a magyarországi török uralmat?

Figyelt kérdés

Csak néhány részt láttam eddig belőle, de azt észrevettem, hogy valamilyen szinten valósághű. Azt viszont nem tudom eldönteni, hogy melyik rész éppen melyik évben játszódhat. Elég jártas vagyok a magyarországi Török Hódoltság témakörben, ezért is érdekelne, hogy esetleg említik-e valahol például Kőszeg ostromát (maga Szulejmán seregei ostromolták a várat), Buda 1541-es török kézre kerülését, vagy esetleg az 1566-os szigetvári csatát (itt halt meg I. Szulejmán)? :)

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. febr. 4. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. febr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam teljesen, csak annyit, amennyit a tv-ben leadtak, de eddig még Magyarország kapcsán csak Mohácsot meg Szapolyait említették meg.
2016. febr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nézem. Benne volt a mohácsi csata, benne volt Kőszeg ostroma (a sorozat szerint el is foglalták, ami hazugság), mutatták II. Lajos királyt (egy középkorú, nagyon töröknek kinéző színész alakította a huszonéves Lajost), Buda elestét (visszatérő téma Ibrahim pasa kertjének szobrai, ami miatt bálványimádónak hitték, azokat a budai palotából hozta el), én most a 100. résznél tartok a youtube-on, most megint van rólunk szó (Ferdinánd akarja megszerezni a trónt Szapolyai halála után, de a szultán Szapolyai fiát támogatja).
2016. febr. 7. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!