Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A rendőrök miért előre tartott...

A rendőrök miért előre tartott kézzel mennek a filmekben?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy ha egy filmben van pl. egy gyilkos, aki után nyomoz a rendőrség, és nyomot fognak, akkor elmennek az épületbe rajtaütni. A pisztolyt a kezükbe veszik, előre kinyújtják a kezüket és így járkálnak az épületben.

Mikor így csinálják és egy ajtóhoz érnek, akkor mindig azt várom,hogy a gyilkos mikor csapja le a kezüket egy baltával. Így egyből lelehet fegyverezni őket.

Nem tudott,hogy ez-e a bevett szokás a rendőröknél,de szerintem nincs benne logika, de van egy hatalmas buktatója (amit leírtam).



2016. ápr. 2. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
A fegyveres kezét is levághatnád ha azt tartaná előre!
2016. ápr. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért mennek kinyújtott kézzel, mert a fegyver elsütéskor visszarúg, emiatt ellenpontozni kell, ha nem akarja, hogy az első lövéskor mellélőjön vagy kirepüljön a kezéből. Semmi logikátlanság nincs benne, ez a való életben is így megy.
2016. ápr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, de ha egy ajtóhoz ér, ami mögött pl. ott áll a gyilkos egy baltával, akkor az egyből azt fogja látni,hogy 1-2 kéz pisztolyt tartva odasuhan, úgyhogy gondol egyet, lecsapja a baltával és mehet a rendőr a lecsóba.
2016. ápr. 3. 12:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezért szoktak a holtterekre figyelni. Pl. ajtónyitásnál ellenkező irányba figyelnek (ha ketten vannak), ha egyedül, akkor először arra az oldalra, ami szabad, majd ahogy nyílik az ajtó, az ajtó mögötti részre.


Abból ne indulj ki, hogy a filmben mit csinálnak, mivel ott sokszor a dramaturgia határozza meg az eseményeket és nem a racionalitás.

2016. ápr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!