Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Suits (Briliáns elmék) c....

A Suits (Briliáns elmék) c. sorozatban Louist miért nem rúgta ki Jessica? (Spoiler)

Figyelt kérdés
A 4. évadtól érthető, mert tudja Mike titkát, de előtte? Harvey kb minden ügyet megnyer, zseniális ügyvéd, tehát érthető, hogy elnéz neki sok mindent. Louis viszont csak rossz döntések sorozatát hozza, és állandóan személyeskedik, mások háta mögött cselekszik, ráadásul ez mindig rosszul sül el. Azt se értem, hogy Louis egyáltalán hogy végezhette el a jogot a Harvardon, annyira dilettáns dolgokat csinál egy-egy részben.

2016. ápr. 2. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Zsarolás. Folyamatos zsarolással tartják egymást sakkban.
2016. ápr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az első 3 évadban nem volt Louis birtokában semmi, amivel zsarolhatta volna. Most végignéztem (spoiler), és most így utólag is látok jó pár hibát. Eleve... Mit gondolt Mike az legelején?! Így akart leélni egy életet? Semmit se változott a biciklis, füvezős kora óta. Az egyik visszaemlékezős epizódban is a nagyija úgy állítja be, mintha az egész élete kisiklott volna Mikenak, csak mert nem mehet a Harvardra.... ÉS?! Mehetett volna a Stanfordra, Yale-re, Columbiára..stb Ilyen ésszel simán elvégzi, és nem kell rettegésben élnie. Inkább megy börtönbe, minthogy elvégezzen egy nívós egyetemet, ami mondjuk nem a Harvard? :D
2016. ápr. 5. 00:34
 3/8 A kérdező kommentje:
Én amúgy nem éltem még az USA-ban, de ott tényleg így működnek a dolgok, hogy egy anonim email alapján bárkit letartóztatnak, és bilincsben visznek el? Mindenféle bizonyíték nélkül? Az se világos, hogy Mike hogy bizonyulhatott ártatlannak. Jessica seperc alatt kiderítette, hogy bár van Harvard jogi diplomája, de főiskolát (college) nem végzett, tehát a diploma nem lehet eredeti. Ennek ha utánanézett volna az ügyésznő, az már megdönthetetlen bizonyíték... Nem is értem, miért volt fő kérdés, hogy ki emlékszik rá és ki nem.
2016. ápr. 5. 16:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, melyik évadban, de kiderül, miért nem fejezette be a sulit.
2016. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az már az elején kiderült, hogy a dékán lányának lopta el a tesztet, és kitoltották a Harvardról. Később egy visszaemlékezésben is mutatják. De attól még a Stanfordtól kezdve a Yale-en, NYU-n át a Columbiáig bármelyiket elvégezhette volna. Oké, hogy nem Harvard, de a törvénytelen praktizálásnál fényévekkel jobb. Azért elég erős túlzás, hogy ha valakit nem vesznek fel a Harvardra, akkor kisiklik az élete. (Mike nagyija mondta, mikor kiderült...)
2016. ápr. 7. 20:33
 6/8 anonim ***** válasza:

A cégbe úgy került, hogy éppen drogos ügyei elől menekült. Egy menekülés volt, nem vette komolyan elején. Aztán sok pénzt tudott ebből csinálni, papír nélkül is. Sosem gondolt bele, hogy bajba kerül. Amúgy a cégnél nem is dolgozhat más egyetem papirjával. Erről két ember tudott a cégnél. Majd Lewis rájött. Innentől nála volt az adu. Hiába csinált fságaokat, nem mérték megkockáztatni, hogy Mike ügyeit visszamenőleg is érvénytelenítsék. Amikor Jessica is tudott róla, onnantól bűnrészessé vált.


Lewis boríthat mindent, mert elég suicide hajlam.

2016. ápr. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom... Végignéztem. Ennél a cégnél nem, de bárhol máshol igen, és nem lebeg a feje felett Damoklész kardja. A nem gondol bele dologgal nem értek egyet. Eleinte oké, de később? Ott volt Claire, vagy bárki tovább adhatta a titkát. Itt nem egy kenyérlopásról van szó, 7 év börtönt kapott volna érte, és azért elég nagy volt az esély, hogy előbb-utóbb lebukik. A másik meg, hogy nehezen hiszem el, hogy ártatlannak ítélték volna. Csalással vádolták, és mindenki tudta, hogy nem járt a Harvardra. Jessica percek alatt kiderítette, mert papíron Harvardot végzett, de főiskolát nem, ami előfeltétele a Harvardnak. Nem is értem, hogy mi volt ott a kérdés. Anita Gibbs, ki se kérte az aktáit meg semmit. A harmadik dolog, pedig az, hogy az USA-ban tényleg boldog-boldogtalant letartóztatnak és bilincsben elvezetnek egy névtelen email alapján? Akkor még nem volt más az ügyészség birtokában csak egy anonim levél.
2016. ápr. 8. 19:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez egy sorozat. A képzelet szüleménye és túl van dramatizálva.

Nem fognak névtelen levelek alapján feljelenteni senkit. Az Magyarországon volt szokás a szocializmusban.


Ellenben egy valami mai napig többet ér mindennél Amerikában: A pénz. És Mike több milliós bevételeket hozott a cégnek.


Az, hogy Louis hogyan végezte el a jogot, egyszerű a magyarázat. Sok mindent meg tud jegyezni, és ez elég ahhoz, hogy elvégezze. Nem kell életképesnek lenni ahhoz, hogy valaki egyetemet végezzen. Csak később fog kiderülni, hogy valójában hiába ért mindent, ha egy beképzelt mániákus, akkor egyedül végzi.


Mike valóban belegondolhatott volna, hogy mi lesz egyszer. De sokáig nem volt belőle baja. Több évig nem is volt gyanúja sem annak, hogy le fog egyszer bukni. Ha a hamisítványai megfeleltek profiknak, akkor az alacsonyabb szinten lévők a bíróságon észre sem fogják venni. Elkapta a hatalom, a hírnév, a prestige, a pénz, az életmód. Azért nem akart lemondani az esküvőnél sem az egészről, mert tetszett neki ez az élet. Hiába volt veszélyes. Vagy talán pont azért, mert veszélyes volt? Racionalitásban nem tudott elindulni sehol. Ellenben ebben a hazugságon alapuló buliban jól érezte magát.

Megtehette, hogy 300 dolláros stake-et egyen. És szereti a jogot. Nem akar máshol dolgozni. Igen - ez már nem csak akarat kérdése, hanem ésszerűség is.


Ellenben innen nincs visszaút. Ahova jogi végzettség kell, oda mind-mind nem megfelelő személy. Ha elvégez egy másik egyetemet, akkor is megtudják, hogy hol dolgozott előtte, amiről mindenki tudja, hogy Harvard az alapfeltétel. Akkor minek végzett még egy jogi egyetemet? Hiszen Harvard a top, minek utána egy gyengébb sulit elvégezni? Innentől kezdve a jog kilőve. Ez olyan, mint egy mérnöknek azt mondani, hogy nem dolgozhat többet kutatás-fejlesztésben.


Ha valóban börtönbe kerül, akkor utána nincs esélye sem arra, hogy valami jogi körben elhelyezkedjen. Sőt! Második esély nincs a világon sehol! Magyarok is elássák azt, aki egyszer hibázott, Amerikában ez még durvább!


Én nem tudom végig gondolni, mi járhat a fejében. De tudom, hogy én is csak egy dologhoz értek. Ha nem csinálhatnám tovább azt, akkor nehéz lenne bármit újra kezdeni.

2016. ápr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!