Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A western filmek műfaja még él?

A western filmek műfaja még él?

Figyelt kérdés
A visszatérő, vagy az Aljas nyolcas mostanság nagyot szólt. Ezzel együtt kevesebb film van a témában. Szerintetek?

2016. ápr. 4. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Minél kevesebb? Mint 7 éve, vagy mint 70 éve?
2016. ápr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biztos jobban otthon vagy a témában, szóval kiváncsi vagyok a válaszodra. Amikor uralkodó volt ez a műfaj, ahhoz nem akarom hasonlítani. Se ahhoz, amikor Bud Spencer, Terence Hill vagy Clint Eastwood írt történelmet benne. Inkább az érdekelne, hogy milyenek a kilátásai a műfajnak szerintetek. Megmarad-e a fősodorban vagy csak maradványkeresletet elégít ki a jövőben.
2016. ápr. 4. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy meg fog maradni, sajnos. Az utóbbi 20-30 évben is volt western film, ami nagyot szólt, de mégse indította el újból a western hullámot.


Esetleg azt tudom elképzelni, hogy Tarantino mint nagy filmrajongó, úgy gondolja, hogy neki kell a következő ikonikus western rendezővé válnia, már csak azért is, mert köztudott, hogy mennyire heroizálja Segio Leonét és John Fordot. De szerintem ez is maximum 1-2 filmet jelenthet.


Mióta a westernnek leáldozott, talán a 80-as éveket kivéve azért minden évtizedben jött ki 2-3 ténylegesen minőségi alkotás ebben a témában, ha ezt tartani tudják, akkor én elégedett leszek, főleg a mostani tendenciát elnézve az amerikai filmeknél.

2016. ápr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
True Grint, 3:10 Yuma, No country for old man, Seraphim Falls. Ezek jók voltak.
2016. ápr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kicsit modernebb, de western hangulatú a True Detective első évad is.
2016. ápr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!