Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért utálja a godzilla (2014) filmet?

Figyelt kérdés

Már láttam 2-szer és szerintem zseniális, mások szerint jobban elrontani nem is lehetett volna egy filmet.

Nektek mi a véleményetek róla?

Ha nem szeretitek megindokolnátok miért?



2016. ápr. 24. 19:50
 1/4 anonim válasza:

1. Borzalmas színészi játék (kivéve Bryan Cranston).

2. Rengeteg forgatókönyvbeli hiba.

3. Néha nevetséges karakter reakciók.

A film kb első 30 perce nézhető utána átcsap ordas nagy baromságokba.

2016. ápr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a régi tetszik (no nem a legrégebbi), bár most már nagyon gagyiknak tűnnek az effektek benne de megér egy misét :)
2016. ápr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Többsége? Nem mintha olyan népszerű film lenne, de szerintem legalább annyi imádóját láttam, mint utálóját. Elég sikeres volt ahhoz, hogy több folytatást berendeljenek és egy közös szörnyfilm-univerzumot indítsanak el.


De ami a személyes véleményemet illeti, még nem tudtam a filmet egy ültő helyemben végignézni, mert az emberi szál olyan érdektelen. Az előzetesek remekek voltak, de teljesen más képet festettek a filmről, mint amilyen igazából. Cranston karaktere, az egyetlen értékelhető emberi figura, az elején kiesik. Ken Watanabe csak bámul és filozofál, pedig milyen érdekes lett volna látni, hogy hogyan ismeri meg a szörnyeket a helyett, hogy már eleve mindent tudna róluk.


A szörnyek jeleneteivel is rosszul bánnak, mert egészen a végső harcig csak incselkednek a nézővel. Mintha rendező meg az írók nem tudták volna, hogy kezeljék őket. Az interjúkban azt mondták, hogy Godzilla valami megtestesült természeti katasztrófa lesz, ami büntetést mér az emberekre. Erre a filmben valami szuperhős. De ha ő a megmentő, minek kell annyit rejtegetni?


Olyan, mintha a film eleje az eredeti filmet utánozná, amiben még volt értelme titkolni Godzillát, a vége pedig a folytatásokat, amikben Godzilla már hős. De a régebbi filmekben a szerepcsere fokozatosan történt, időt hagytak a nézőknek, hogy megismerjék és megszeressék Godzillát. Ebben a filmben nem ismerjük meg, hanem csak a kutatók szövegelnek róla.


Pluszba ott vannak a sima forgatókönyvi hibák is, hogy a szereplők néha értelmetlen döntéseket hoznak vagy nem vesznek észre szembetűnő dolgokat. Nézhető film így is, de idegesítő, hogy mennyivel jobb lehetne, ha a készítők csak kicsit jobban átgondolják a dolgokat.

2016. ápr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dozerman ***** válasza:
Egyes jelenetek túlságosan sötétek és így élvezhetetlen!
2016. ápr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!