Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter ( James Potter -...

Harry Potter ( James Potter - Lily Evans vagy Perselus Piton - Lily Evans? )

Figyelt kérdés
Lehet fura kérdés, de nektek melyik páros jött be volna jobban. Nekem pitonnal szerinte jobb lett, volna mert a fanfictionok, és egyebek szerint James egoista volt, ezért is nem kedvelem.

2016. ápr. 25. 18:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Figyelj, ez nem így működik. Az életben is az ilyen egoista menőarcok, mint James Potter kapják meg a jó csajokat, míg az olyanok, mint Piton, csak álmodozhatnak róluk, és egy idő után megkeseredett sggfej lesz belőlük.
2016. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igazából emberválogatja, de attól, hogy nagyra teszi magát, nem biztos, hogy menő. Ismerek pár ehez hasonló embert, a való életben.
2016. ápr. 25. 18:41
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Az író bevallotta hogy ha Piton nem megy el halálfalónak, nem hagyja ott Lilyt, akkor előbb utóbb beleszeretett volna. Szóval James volt ló helyett a szamár. Legalábbis szerintem


James meg amúgy szerintem is egy p@cs volt. De a legrosszabb hogy egyikőjük se (Sirius, James, Piton) tudott tovább lépni a gyerekes gyűlölködéstől, előítéletektől.

2016. ápr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igaz bár én Siriust nagyon kedveltem.
2016. ápr. 25. 20:46
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Na akkor én leszek itt az első James-Lily párti..:D

Olvastam a Lily Evans naplóját, amiben a szereplők elég könyvhűek, én is így tudom őket elképzelni, de a Rowling átlal leírt Tekergő-korszakból is meg lehet ismerni nagyjából ezeket a szereplőket.

Igen, lehet hogy James (és Sirius) nagyképűek voltak, de kettejük közül csak Sirius maradt éretlen felnőtt korára.

Csak gondolj bele, James gazdag családból származott, kicsit el volt kényeztetve, ezért is volt ilyen beképzelt.Viszont a Lily iránt érzett szerelme tiszta volt, és lehet csinált hülyeségeket, de a roxfortos évek alatt végig próbálta lenyűgözni Lilyt.Márpedig a lányok nem fejeltik el az ilyet, James elég kitartó volt a sok visszautasítás ellenére is.

Emellett mondhattok bármit, igenis kinőtte ezt a gyerekes beképzeltséget, ott, amikor megmentette Pitont Remustól a Fúriafűznél saját életét kockáztatva.

És hetedéves korára már "benőtt a feje lágya" ahogy Sirius és Remus is mondták az ötödik részben.

Ráadásul a patrónusa egy szarvas, Lilyé meg őzsuta, ami arra utal hogy szó szerint lelkitársak:)

Ami pedig Piton illeti...ő a kedvenc szereplőm a Harry Potter világból, egy nagyon kidolgozott és mély karakter.Ettől függetlenül nem tudnám elképzelni Lily férjeként.

És akármennyire is szeretem, el kell ismerni hogy ahogy Sirius, ő se nőtte ki a gyerekes viszálykodást, elég szadista volt Harryvel, első perctől utálta csak azért mert James fia volt.

A roxfortos évei alatt leendő halálfalókkal barátkozott, ami persze hogy nem tetszett Lilynek.Az volt az utolsó csepp a pohárban a kapcsolatukban amikor Piton sárvérűnek hívta Lilyt.Lehet hogy dühös volt abban a pillanatban, de ez nem indok arra hogy a legnagyobb sértést mondja ki egy barátjára.


Erről a "beképzelt James Potterről" eszembe jutott egy kép, kár hogy nem tudom bemásoni:D

A lényege:

Amit az emberek elfelejtenk James Potterrel kapcsolatban:

-James Siriussal és Peterrel rengeteg munkát beleadnak hogy segítsenek Remusnak, és az elég nehéz animádiát is megtanulták hogy aztán minden teliholdkor barátjuk mellett legyenek

-Befogadta Siriust, amikor nem volt hova mennie 16 éves korukban

-Segített Remusnak amikor nem kapott munkát amiétt vérfarkas

-Megmentette Pitont Remustól az életét kockáztatva

-Kitartóan küzdött Lily szerelméét hosszú évekig

-Imádta a fiát és a feleségét

-Pálca nélkül állt Voldemort elé, tudva hogy semmi esélye, csak azért hogy időt nyerjen a feleségének és fiának elmenekülni


És dolgok amire az emberek emlékeznek James Potterrel kapcsolatban:

-Amikor az ötödik részben, 15 éves gyerek fejjel "fellógatta" Pitont.


Tudom, hogy James nem volt tökéletes és hogy beképzelt gyerek volt.De az a lényeg hogy felnőtt és felelősségteljes apa lett,én legalábbis tökéletesen el tudom képzelni Lily mellett :)

2016. ápr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Na most tényleg igazad volt, Pitonnak tényleg nem sikerült tovább lépni a gyerekes viselkedésén. Bár azért sajnálom az egészet, mert a legtöbb fan fiction és az író is így mutatta be Pitont, véleményem szerint legalább egy megbocsájtást megérdemelt, volna azért amit tett Lilyvel a halála előtt. Bár így hiteles a történet.
2016. ápr. 27. 19:18
 7/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Tudom, szerintem is megérdemelte volna:(

2016. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Én is abszolút James Lily párti vagyok. Piton így, vagy Piton úgy, eléggé megszívta stb, de azt nem tudom elhinni hogy huszon egynéhány év alatt nem tudott továbblépni Lilyn. Egy kicsit erőltetett szerintem. Az viszont nagyon jó volt a könyvek során, hogy hol utáltuk, hol szerettük, olyan kettőször kettős ügynök volt, de közben meg mégsem :D
2016. ápr. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
97%
Én abszolút Jily párti vagyok. Utálom azokat az embereket akik azt mondják: Piton meghalt a szerelméért. Ilyenkor mindenki elfeledkezik Jamesről? Mert igenis ő volt az, aki Voldemort elé állt pálca nélkül. Na akkor mégis ki halt meg a szerelméért?
2016. máj. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

Lily - James a legjobb

Szerintem olvasd el a Merengőn botkrisztól "Lily Evans naplója"t és "Hajrá Potter"t

2016. jún. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!