Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nagyon sok filmnél tapasztalha...

Nagyon sok filmnél tapasztalható, hogy van egy jelenet és a jelenet legvégén már a következő jelenet hangja hallható, közben a kép még a jelenlegié. Miért?

Figyelt kérdés
2016. máj. 7. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert gagyi helyről töltesz, gagyi filmeket :D
2016. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, ezek nem töltött filmet. TV-ben mennek, pl. sorozatoknál is észrevehető ez.
2016. máj. 7. 22:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy kérdésre válaszolva, nekem ez nem tűnt még így fel :D szerintem csak ritkán van így és ajkor is már az adott jelenetnek lezárták a dramaturgiáját és így vezetik át a másik jelenetet...szerintem.
2016. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy ideig azt hittem szinkron miatt, de már évek óta eredeti nyelven nézek filmeket és ott is van ilyen.


Biztos megvan a maga pszichés magyarázata. Arra tudok gondolni, hogy így próbálják összekapcsolni az amúgy témában nem össze illő jeleneteket. Nem azt hallod, amit látsz. Ezért bele képzeled, hogy onnan indul ki, közben megváltozik a scene.


De lehet ez falsh, mindenesetre érdekel, más mit gondol erről.

2016. máj. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így "gördülékenyebb" az átvezetés a két jelenet között. Ha túl hirtelen jönne be az új jelenet, és rögtön egyszerre lenne látható a kép és hallható a hang, az esetleg kizökkentheti a nézőt vagy felboríthatja a hangulatot. De ha előbb hallható, hogy új jelenetre térünk át, akkor a néző fel tud rá készülni, és nem lepi meg a jelenetváltás. Gondolom.


Én is próbáltam már videót szerkeszteni, és ugyan az én esetemben csak zenéről volt szó, nem pedig beszédről vagy zörejről, néha sokkal jobban kijött a jelenet, ha előbb hoztam be a zenét, és csak utána a képet hozzá.

2016. máj. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
rendezői hatás
2016. máj. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#1: akkor is troll válasz.
2016. máj. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!