Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Érdemes megnézni az Amerika...

Érdemes megnézni az Amerika Kapitány: a Tél katonáját, hogy a Polgárháborút érteni lehessen?

Figyelt kérdés

Ez a két film önmagától függetlenül is működik anélkül, hogy látnom kéne előtte valamelyiket?

(Az első részt láttam.)



2016. máj. 11. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel abban mutatkoznak be olyan karakterek, akik a későbbiben szerepelnek, szerintem érdemes.
2016. máj. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az Amerika Kapitány: a Tél katonája siker volt a kasszáknál, és a kritikusoknál is, így szerintem érdemes.
2016. máj. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Na megnéztem a Tél katonáját és a következő megállapításokat tehetem:

Ez a film egy nagy rakás ótvaros trágyalé.


...mert minden elemében követi a hálivúdi tömegfilmek legócskább, legsablonosabb és legelcsépeltebb hagyományait és fordulatait:

Van a jó, és van a rossz.

A jók aprítják a biodíszletet képező apraját, viszont a főgonoszt végiggyepálják fél Amerikán át (mert hát ugye minden dolog Amerikában történhet, hol máshol...!?)


..és a jók a film végén az utolsó pillanatban megakadályozzák a gonoszok világuralomra való törekvését azzal, hogy megnyomnak egy gombot, vagy kicserélnek valami kártyát, mindezt egy úgy megtervezett szuperfegyverben, aminek a kritikus részeit vagy nem védi senki, vagy csak néhány biodíszlet képező műanyag fröccsöntött rosszfiú bábú.

Így ezek alapján egy vak is könnyedén tudna deaktiválni bármilyen hiper-szupertitkos katonai csúcsfegyvert.


És mindennek hátterében nem is zavarna ez a hamis hősgyártós kultusz, ha nem lenne ez a film ennyire videojátékszerűen bugyuta, együgyű és kiszámítható. Ami megpróbálja velem, nézővel elhitetni, hogy na most izguljak és csurizzak be a gatyámba, mert most nem az fog történni, ami az összes többi ehhez hasonló gagyi képregényfilmben, de aztán mégis az történik.


Szóval ez valami lesújtó élmény volt.

Ennek ellenére biztosan meg fogom nézni a Polgárháborút... ha másért nem is, legalább azért, hogy rendesen utálhassam, mint ezt a szemetet.


Én nem azt mondom, hogy minden filmnek valami átütő erejű dán drámának kellene lennie... de gyerekek bsszátok meg! Amikor egy film lemegy a béka segge alá, abban mégis mi a bánatos fszom a szórakoztató?

2016. jún. 18. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!