Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy is volt ez a Hold the...

Hogy is volt ez a Hold the Door-os dolog a Trónok Harcában? (SPOILER aki még nem látta)

Figyelt kérdés
Szóval nekem nem nagyon tiszta, hogy mi is történt. Ugye Bran épp a múltban járt amikor rájuk törtek a white walkerek. A csaj mondta neki, hogy keljen fel és szállja meg Hodort, hogy ki tudja őket vinni (azt megint nem értem, hogy Hodor magától miért nem tudott felkelni, mért kellet hozzá Bran, biztos volt róla szó de egy év alatt már elfelejtettem valszeg). Ezután Bran pedig átment Hodor fejébe de ott is maradt a múltban és ezáltal a fiatal Hodort is megszállta és ő meg látta magát a jövőben a Mások elől menekűlni és hallotta , hogy a csaj üvölti neki, hogy hold the door? Ezáltal meg elvesztette az eszét és csak a Hodor szót ismerte? Ha meg Bran nem marad a múltban hanem felébred és úgy száll Hodor fejébe akkor a fiatal Hodor nem kap rohamot? Ha meg nem kap rohamot akkor meg Hodor hirtelen tudott volna beszélni mert megváltozott a múlt? :D Szóval elég zavaros....

2016. máj. 24. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem valahogy így lehet. De ennek meg kellett történnie, ahogy Bloodraven is mondta, "the ink is dry", szóval ennek így kellett lennie. Valószínűleg nem véletlen pont azt a múltbéli jelenetet mutatta neki, mielőtt jöttek a walkerek.
2016. máj. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"azt megint nem értem, hogy Hodor magától miért nem tudott felkelni"


Félt, mint mindig és ilyenkor kezelhetetlen.

Amikor még a a Faltól délen voltak, egy malomban bújtak el egy vihar elől és jöttek a vadak (velük volt Jon is, ekkor lőtte meg őt Ygritte).

Bran akkor wargolt először, hogy lenyugtassa Hodort, de ő is meglepődött, hogy tud ilyet, előtte csak Nyárban volt :)

2016. máj. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, már emlékszem :D
2016. máj. 25. 08:42
 4/4 Papi Gonzales ***** válasza:

Hmm...ez igazából szerintem az olvasón áll hogy hogyan értelmezi Hodor karakterét...de gondolj bele:


A sorozatból megtudtuk hogy bran (akármilyen módon) egyszerre vargolt a fiatal és jövő walderbe (egyébként ez a jelenet valószínűleg a könyvben is nagyon hasonló lesz).

A könyv többször is említi hogy ez igen traumatikus élmény walder számára.

Az én véleményem szerint főként azért, mert az első ilyen eset az volt amikor a semmiből egyszer csak képtelen saját magát irányítani és valami túlvilági módon szemtanúja a saját halálának....

Habár az őt körülvévő karakterek gyakran dilisnek tartják mivel csak Hodorozik feszt, szerintem nem feltétlenül értelmi sérült vagy fogyatékos...ha mondanak neki valamit vagy kérnek tőle valamit azt megérti, képes magától gondozni a lovakat...nem egy elveszett személy....

Szerintem az egész életét úgy élte le, hogy tudta mi vár rá később. Amikor először meglátta Bran-t, amikor világossá vált hogy ő lesz az a kripli, amikor a falon túl egy barlangban csücsülnek...nem csoda hogy mozgás és döntésképtelen...percek múlva széttépik a zombik...


Legalábbis így nézve szerintem az egyik legbátrabb és legerősebb karakterré növi ki magát Walder.


És hát a tűz és jég dalában a hősök rendszerint idióta halált halnak...most az idióta hősként halhatott meg...ez így jó...

2016. máj. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!