Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan lehet valaki filmrendező?

Hogyan lehet valaki filmrendező?

Figyelt kérdés

Ha filmrendező szeretnék lenni, akkor kötelező iskolát elvégeznem?

Itthon nem tudom képzeni magam könyvekből?


Véleményetek szerint hány éves korig érdemes elkezdeni ezt? Jelenleg 20 vagyok, és fél éve kezdett érdekelni ez a világ, de nagyon. Azelőtt abszolút semmi. Most pedig csak ez érdekel, és ilyen témákban olvasok könyveket, képzem magam.


Köszönöm a válaszokat.


2016. máj. 30. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon ez halott szakma. Van pár híresebb filmrendező, de alapból aligvannak magyar filmek. Külföldön lenne érdemes próbálkozni, de ahhoz be is kellene jutni valami komolyabb filmes akadémiára, Franciaországba, vagy Angliába van legközelebb.
2016. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! De nem akarok külföldre menni, én többnyire magyar szakemberekkel és színészekkel szeretnék dolgozni, bármennyire is rossz a jelenlegi helyzet, ennek ellenére hiszek benne, hogy még lehet jó filmeket csinálni.
2016. máj. 30. 16:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Média szak, később tovább lehet vele tanulni. De ne számíts semmi jóra....
2016. máj. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Összegyűjtöttem a témában 50 könyvet, amit már le is töltöttem, illetve párat megrendelek, ami nem elérhető online. Ezekből tanulok egyenlőre, aztán ha ezekből nem tudom megtanulni, akkor muszáj lesz az iskola...
2016. máj. 30. 17:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Na sikerült?
2022. febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!