Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A legtöbb horrofilm amiben...

A legtöbb horrofilm amiben NEM természetfeletti lények vannak tényleg 20 perc után véget érne ha a szereplők (áldozatok) hordanának magukkal önvédelmi pisztolyt?

Figyelt kérdés

2016. jún. 1. 11:58
 1/6 PresidentEvil ***** válasza:
Egy részük valószínűleg igen. Az ilyen filmek lényege, hogy a szereplők időnként egészen logikátlan módon cselekszenek, pánikolnak és az érzelmeik vezetik őket. Ha mindenki pontosan tudná, mikor mit kell tennie, nagyon meg kellene bonyolítani a forgatókönyveket, hogy a gonosz működni tudjon. A horrorfilmek egy része nem is izgalmas, sokkal inkább idegesítő, mivel te tudod, kinek mit kellene tennie, hiszen logikus, de a karakter hülyeségeket csinál, néha látványosan idióta, hogy növelje a feszültséget benned.
2016. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 HalkHogen ***** válasza:
Te vagy az, Trump? :)
2016. jún. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1:

Igen, ebben van valami. A legtöbb horrorfilmben amik manapság készülnek (és valljuk be nem a filmkészítés magasiskolái) ez a legbosszantóbb hogy józan ésszel is máshogy cselekednék, mint a benne lévő karakterek. És nem csak én, ezt barátoktól, ismerősöktől, nagyon sok embertől hallom akikkel horrorfilmeket nézünk.

És ezt nem úgy mondom, hogy "utólag én biztos jó döntést hoznék a helyükben". Hanem hogy már ott helyben is kva nagy hülyeségeket csinálnak, amiket ember ép ésszel még stresszhelyzetben sem.


2:

Igen, Mr. Hogan. És köszönöm a támogatását az irányomba, hogy mellettem áll ki.

[link]

2016. jún. 1. 13:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennél azért bonyolultabb a dolog: gyakran váratlanul támadnak az áldozatokra, vagy ha azok számítanak is rá, azért le lehet valakit fegyverezni, ha lesből ráugrunk. Ráadásul a köznapi ember nem olyan könnyen süt el egy pisztolyt. Láttam olyan horrort (szándékosan nem írok címet), ahol a gyilkosok azon buktak el, hogy nem gondolták volna az egyik tervezett áldozatról, hogy az képes felvenni a kesztyűt.
2016. jún. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értelek.


A váratlan támadás a valóságra is igaz mindig. Mégis rengeteg olyan van, hogy betörőket, utcai rablókat, verekedőket, gyilkosokat lőnek agyon olyan átlagemberek, akiknél van fegyver de előtte nem számítottak a támadásra.


"Ráadásul a köznapi ember nem olyan könnyen süt el egy pisztolyt"

Jobb országokban nem csak a fegyvert vágják hozzá az emberhez, de az "átlagember" is eljár mondjuk a lőtérre havi pár tárat lőni egy céltáblára (ami mondjuk havi egyszer pár óra hossza és párezer forint, tehát nem nagy pénz), hogy el tudja sütni a pisztolyt. Én sem vagy sem rendőr, sem katona.


"Láttam olyan horrort (szándékosan nem írok címet), ahol a gyilkosok azon buktak el, hogy nem gondolták volna az egyik tervezett áldozatról, hogy az képes felvenni a kesztyűt."

Ha itt nem is, privátban megírhatnád ennek a címét, mert kíváncsi vagyok rá. Kösz előre is!

2016. jún. 1. 16:15
 6/6 anonim ***** válasza:

"Jobb országokban nem csak a fegyvert vágják hozzá az emberhez" nem tudom, hogy attol lesz e egy orszag jobb, hogy mennyire konnyen lehet a lakossagnak fegyverhez jutnia.


Amugy teny, hogy pl Magyarorszagon ez a lovoldozosdi nem mukodne, mert a lakossag 90%a csak filmben latott fegyvert. De akinek van lehetosege, meg az sem biztos hogy tudna hogyan kell hasznalni.


Kulfoldon elek, van otthon fegyverunk, rendszeren jarunk loni es barmikor idelatogat rokon/barat, elvisszuk oket es meglepo hogy nehanyuknak milyen nehezsege van vele. Anyukam peldaul egyenesen irtozik toluk. Kezebe adtam, megmutattam hogyan mukodik ismerkedtunk vele, de amikor arra kerult sor, hogy a lopalyan lojjunk vele, annyival beerte, hogy atfogta a csuklom es en sutottem el a pisztolyt o pedig csak erezte/hallotta a durranast/visszalokest es neki ennyi eleg is volt. Nem mondom, hogy ha arrol lenne szo, hogy zombiveszely van es a csaladjat kell megvedeni akkor ne kapna fel a stukit, de amikor az ember ideges, adrenalin pumpal az ereiben es a celpont mozog, veszett nehez azt eltalalni, szoval nem, szerintem nem lenne elobb vege a filmnek, mert ertekes perceket nyerne a film azzal, hogy a karakterek eloszor megtanuljak hasznalni az eszkozt.

2016. jún. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!