Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Egy gésa emlékiratai...

Az Egy gésa emlékiratai mennyire korhű?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi hogy mennyire hiteles pl az öltözködésük, a gésák és a tanoncok kinézete(smink,ruha stb.) és a gásaélet valamint gésává válás folyamatát illetően.A filmet már láttam de nem vagyok nagyon otthon a témában és kíváncsi vagyok.

2016. jún. 20. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Én láttam, szerintem elég korhű meg a tanoncok kinézete is. De a sminkben annyira nem vagyok biztos meg a gésává válás folyamatában se.
2016. jún. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, várom a további válaszokat olyanoktól is akik jobban benne vannak a témában.
2016. jún. 20. 18:05
 3/7 anonim ***** válasza:

"A filmben látható (Oscar-díjas!) díszlet egyes elemeit az Utolsó szamuráj című filmből vették át, csak a díszítést igazították filmhez. A kosztümtervező Colleen Atwood elmondása szerint 250 kimonót gyártottak a filmhez, de ezek eltérnek a valóságban viselt ruhadaraboktól, mind színben, mind mintázatban. (A kosztümtervező szintén Oscar-díjat kapott.)"


[link]

2016. jún. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
A gésák életét A gésák gésája című könyv adja vissza tökéletesen. Iwasaki Mineko, Japán első számú gésája írta, az ő életéről mintázta Arthur Golden is az Egy gésa emlékiratai című könyvet. Azért írta meg, mivel Golden rengeteg dolgot eltorzított a gésákkal kapcsolatban. Nagyon jó a könyv és a film is, de rengeteg torzítás és kisebb-nagyobb hazugságok vannak benne (például a mizuage valóban a gésává válás egyik folyamatához tartozik, de nem a szüzesség elvesztésével, és főleg nem annak a licitálásával - ez talán a japán kurtizánoknál volt jelen, de ezt nem tudom biztosan, mindenesetre a gésák esetében ilyen nem volt).
2016. jún. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Még annyi hogy hol tudnám elolvasni a gésák gésája könyvet online, esetleg letöltve?
2016. jún. 20. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:
2016. jún. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A film korhűtlen. A kimonók terén, a frizurák és sminkek terén is. Az ugribugri táncot ne is említsük. Tele van hazugságokkal, mint pl. a szüzességi adásvétel, meg hasonlók. Én olvastam a könyvet, a film hatalmas csalódás volt. Utólag a könyv is. Inkább a Gésák gésája c. könyvet ajánlom, a tényleg korhű. Vagy a Kiharu, a gésa c. könyvet, ami szintén korhű.
2021. jún. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!