Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A horror filmek milyen hatássa...

A horror filmek milyen hatással vannak a gyerekekre?

Figyelt kérdés
Ki mit tapasztalt vagy gondol a témával kapcsolatban?

2016. jún. 25. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én olyan 12 éves korom óta nézek horrorokat, de nem tapasztalom, h bármilyen hatással lett volna ez rám... Mondjuk kevésbé hatódok meg a véresebb és/vagy aberráltabb dolgokon :D

16f

2016. jún. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

attól függ mennyi idős az a gyerek.

Unokatesóm véletlenül látott egy jelenetrészt a Chucky átka horror filmből amikor 4 éves volt. Azóta retteg a játékbabáktól. Pedig már 17 éves. De 4 éves kora óta semmilyen babát nem lehetett neki venni, sőt ha ment a kis barátnőihez, és ott volt játékbaba akkor nem ment be a szobába, és nem aludt ott.

Az öcsém 13 évesen nézte a haverjaival a péntek 13 horror filmet. Azt mondta nem félt, de tény, hogy nem hajlandó táborba menni, pedig anyu fizetné is.

Én 26 évesen néztem a Motel filmet. A hideg kirázott, és sokáig nagyon rosszul aludtam..

Szóval vannak akik érzéketlenebbek és nem érinti őket a horrorfilm, semmi hatása nincs.. Vannak akiknek egész életükre hatással van.

Egyébként anyum mesélte, hogy olyan 6 évesen látott egy fekete-fehér filmet amikor anyum húga született(1976-ban) A film címére már nem emlékszik, csak egy jelenetre. Vakok egymás mögött kötéllel összekötve haladtak amikor meghallották, hogy jön valaki. Kiderült, hogy egy fiatal lány menekült a római katonák elől. A vakok azt mondták, hogy segítenek neki, csak menjen oda hozzájuk. Odament, és elkapták, bántották. Anyámat gyerekként megrázta, és ma is meg van az emlékeikben a jelenet, és közel 50 évesen ma is kikerüli a vakokat mert fél tőlük..

2016. jún. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

kimondottan remek hatással

sőt egyenesen igénylik

2016. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok kötözködni de a Chucky atka az egy 2013 as film :) szval tuti nem azt látta hanem inkabb az első két rész közül vmelyiket de tok m1 baba az ugyanaz benne
2016. jún. 25. 21:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van... Nem az átka filmet hanem az legelső részét.. Nem tudom miért maradt meg bennem az átka szó.. bocsi
2016. jún. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez érettségi szintől függ, nem kortól...

Ha eltudja különíteni a filmben látottakat a valóságtól, és felfgoja azt hogy azok csak látványelemek/speciális effektek akkor semmilyen hatással nem lesz rá.

De próbáld meg, nézess vele meg egyet, ha esetleg látod hogy nagyon rossz hatással van rá, akkor nézess vele youtubon vagy valahol egy hogyan készült, kulisszák mögötti videót a filmről és akkor majd az segít rajta (egy ismerős 11 éves lányánál bevált xd) :D


Ui.: De általában nem a horror van rossz hatással a gyerekekre, hanem a psycho thriller-ek, szerintem érthető okokból...


Üdv, :D

2016. jún. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Chucky-ból én is 4-5 évesen láttam egy jelenetet. Nem hogy a játékbabáktól, de még az igazi babáktól is félek. Van egy visszatérő rémálmom is egy babáról. :(


A Rémálom az Elm utcában volt még a másik mumusom. Egy-két hónapig csak lámpafény mellett tudtam elaludni, aztán megnéztem egy másik rész és megbékéltem vele.


Volt egy másik horror is amit ilyen fiatalon láttam, az pedig az Alien második része. Az viszont már akkor rajongássá vált.


Gyerekkoromba még megnéztem egy-két horror filmet, most viszont meg nem mondanám, hogy mikor láttam utoljára horrort (az Alien filmeket kivéve). Önszántamból nem néznék meg egy horror filmet. A Chucky-t viszont a mai napig nem tudnám megnézni.

2016. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát én szoktam horror filmet nézni,és nem igazán van rám hatással, most leszek 14 éves.Régebben volt h a nővérem megnézetett velem horror filmet kb 9 éves koromba de akkor is csak az volt hogy féltem tőle, utána meg semmi bajom nem volt :D Személytől is függ szerintem, nem kortól, én lány vagyok, de van aki idősebb tőlem és még így is fél a horrortól.
2016. jún. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyanok is, akik minél több horrort néznek, annál kevésbé félnek. Én is annyi horrorfilmet láttam már, hogy egyszerűen nem tudok félni semmitől :)
2016. júl. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!