Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudtok olyan sci-fit, amely...

Tudtok olyan sci-fit, amely az anyagelvű világunk ridegségéről szól?

Figyelt kérdés

2016. jún. 29. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Equilibrium
2016. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez kb. olyan 60%-osan fedi a kérdésben elvárt szempontokat, de még így is erősen el tud gondolkodtatni. Végülis milyen dolog az, ami igazán emberré tesz minket, az érzelmek kiirtása? Számomra ez az egész olyan volt, mint a náci Németországban a gépies együttműködés, csak ebben a filmben diszkrétebben történt a nemkívánatos egyének eltüzelése. Továbbá milyen dolog az olyan művek, mint mondjuk a Mona Lisa festmény megsemmisítése? Az tulajdonképpen dokumentálja elődeink alkotó munkáját és jön egy idióta, aki egy parancsra eltűnteti, mondhatni kitörli ezt az emléket.
2016. jún. 30. 17:51
 3/7 Hominida ***** válasza:

Magaddal vitatkozol? Írj blogot.


A náci Németországban az együttműködés közel sem volt gépies. Egy részük lelkesen támogatta a felemelkedő Németországot szolgáló változásokat, egy másik részük, kicsit később, már félve. Nem, nem a zsidókról van szó már megint. Egy időben a németeknek jobban kellett félniük a sajátjaiktól.


Mi az, hogy "anyagelvű világunk"? Ez olyan bölcsész-féle üres szólamnak hangzik. Milyen világ van még?


A 451 Fahrenheit-fokban sok ridegség van. A mezítelen napban is. A nyugalom bolygója és A józan értelem széruma is ilyen, ezek elbeszélések.

2016. júl. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem magammal vitázok, csak a véleményem írtam le. Az anyagelvűséget pedig úgy értettem, hogy ez a fizikai valóság mennyire rideg a sokszínű érzelmekhez képest. És ezzel kapcsolatban volnék kíváncsi filmekre.
2016. júl. 2. 02:02
 5/7 Hominida ***** válasza:
Aha. Hát, biztos vannak ilyenek. Az én megfigyelésem szerint a sci-fi egyik jellegzetes vonása az, hogy az érzelmekkel leginkább csak akkor foglalkozik, amikor annak szerepe van. Vagyis ha valaki mond egy érzelmes sci-fit, akkor az jó eséllyel az általad keresett csoportba tartozik. Ehhez meg kell jegyeznem, hogy számomra az, ha egy érzelmes történet egy űrhajón vagy másik bolygón játszódik, az még nem sci-fi.
2016. júl. 2. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az érzelmek és a világűrbeli vagy távoli bolygón levő helyszínek nem mutatnak összefüggést. Viszont a Star Trek sorozatok, bár eléggé keményvonalas sci-finek tekinthetők, nagyon sok epizódjában vannak érzelmes jelenetek, rengeteget foglalkozik erkölccsel, etikával, a humánummal, sőt, emberi jogokkal. Tehát egy sci-fi igen is foglalkozhat érzelmekkel. Van, hogy egy egész epizódon átível, ha pedig filmről van szó, akkor épülhet egy ilyen szál köré az egész téma.
2016. aug. 8. 09:30
 7/7 Hominida ***** válasza:

Az erkölcs, etika, humánum nekem nem ilyen tekintetben érzelem, pontosabban nem érzelmesség. Ismerek olyan kitűnő scifiket, amelyeknek lényeges alapvonala valamilyen érzelem, olyat pedig rengeteget, ami akár heves érzelmeket is ébreszt. Mégis az, amit én jó scifinek tartok, az a történetet ritkán épül egy érzelmi szál köré. Ez nem érzelmet jelent, hanem kettő vagy néhány ember közötti vonzalmat, gyűlöletet, kegyetlenséget stb., kihangsúlyozva, központi elemmé téve.


De ha úgy tetszik, még a 2001-nek is lényegi része az érzelem és annak hiánya, amit a film nagyszerűen ábrázol. A számítógép gyilkos átváltozását az a súlyos konfliktus okozza, ami a küldetés céljának titokban tartására adott parancs és a kollégának tekintett űrhajósok iránti szinte baráti érzelem és becsület között keletkezik. A ridegség az emberben van, az érzelem a számítógépben.


Az "anyagi világ ridegsége" a te értelmezésedben akkor nekem kétféle dolgot jelent: a társadalom ridegsége és az életkörülmények kegyetlensége. Az előbbire szerintem jó példa George Lucas néhány filmje közül az egyetlen keményvonalas scifi, a THX 1138.

2016. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!