Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Zuglóban forgat valaki filmet...

Zuglóban forgat valaki filmet jelenleg? Amatőr szinten persze, de azért komolyan gondolva.

Figyelt kérdés
Csak mert a stáb akikkel alkotgatok perpillanat inaktív, így most esz engem az unalom itthon. Szivesen segítek forgatni, operatőrködni, világítani, vágni, tartani a boomot xd vagy akár szerepelni is. Persze forgatókönyvről is lehet szó. Gondoltam írok ide egy ilyen "hirdetést" hátha xd nem is tartom annyira értelmetlennek, hisz a filmes kapcsolatok bővítése sok-sok szempontból kölcsönös érdeke a témában mozgóknak!

2016. júl. 4. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Azt hallottad már, hogy "aki mindenhez ért, az nem ért semmihez"? Olyan nincs, hogy valaki mindent tudjon profi szinten csinálni, amit te ide leírtál.

Melyikben vagy jó? Melyikhez értesz? Kizárt, hogy operatőr, világító, vágó, színész és forgatókönyvíró is vagy egy személyben...

2016. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Erre a válaszra lehet, hogy hiba reagálnom, de megteszem, hisz addig se unatkozom xd. Először is, ki beszél itt profizmusról??! Egy szóval sem írtam, hogy értenék is bármelyikhez. Maximum érzékem van hozzá, (bár remélem annál egy kicsit több, mióta az egyetemen tanulom ezeket a dolgokat). Persze ha arra vagy kiváncsi, hogy a felsoroltak közül melyik az erősségem, akkor a képkomponálást mondanám, avagy az operatőr posztot, azon belül is a kameramann szerepét, tehát, hogy tisztán, bután, érthetően, hogy a laikus is megértse: JÓL TUDOK KAMERÁZNI! ha akarsz filmet forgatni én szivesen INGYEN - ami nem azt jelenti, hogy azért mert szar amit csinálok, hanem tudom, hogy amatőr szinten nincs pénz fizetni a stábtagokat - nekem csupán lelombozhatatlan lelkesedésem van a filmkészítés iránt, buzdít az alkotásvágy! vállalom a kockázatot, itt lehet elérni: kissblintjoker@gmail.com mobil: 06204475490
2016. júl. 5. 18:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok laikus, ezért köszönöm, de magyarázat nélkül is értem a fogalmakat.


Akkor legalább tisztáztuk, hogy mihez értesz - ez jó.

Én nem vagyok olyan helyzetben, hogy alkalmazzalak, ugyanis én is forgatásokra járok alkalmazottként, nem én veszem fel az embereket.


Ingyen dolgoztatni rendesen nem szabad, viszont amatőr csoportok szoktak összeállni, főleg a Filmművészetisek. Érdeklődj náluk az SZFE-n.

2016. júl. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem rád írtam, hogy laikus, hanem a laikusoknak. Köszönöm, hogy írtál! De több ember miért nem ír?! Nem látják a kérdést? Ez nem ment ki emailbe? Nem értem
2016. júl. 6. 09:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyanyám anno azt mondta: csak a hüe ember unatkozik. Én soha de soha egy percig nem unatkoztam még, pedig nem vagyok mai tyúk.

Apropó: miért pont zugló? félsz a BKV-től, hogy ki kelljen mozdulni más kerületbe?

2016. júl. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem félek, nem vok lusta se másik kerületbe menni, van bérletem, csak zuglóban lakom tehát Zugló lenne a legideálisabb nekem. De nem csak nekem. Azért írtam konkrétan zuglót mert akk gondoltam főleg a zuglóiak figyelnek föl a kérdésre, és ha lenne ebből vami akkor sokkal könnyebben menne a forgatáshoz kellő szervezkedés mivelhogy majdnem mindenki egy kerületben lakik, másrészt hogy fényezzem a kerületet, Zuglóban és Zuglóba nem lehet panaszkodni a közlekedésre :) persze egyáltalán nem zárkózom el, hogy akár Budára is átjárjak, szeretek utazni, meg aztán én a dolgot nem pénzért csinálom, (ahogy mondtam már arra csekély kilátásaim vannak) tehát nemtok mást csinálni mint, hogy szivességből dolgozzak, de ez nembaj mert lelkes vagyok, de itt le kell szögezni, hogy nem arról a lelkesedésről van szó amikor, a nagyokhoz csapódik az ember, folyton a seggükben nyomul, sznobkodik közben csak egy lelkes dilettáns aki tudja, hogy menő amit többiek csinálnak, csak neki nincs hozzá tehetsége. Ugyanez a helyzet az amatőr zenekaroknál a haverokból álló botfülü ródokkal, tisztelet a kivételnek. Tehát arról van szó, hogy én valamennyire konyítok a filmkészítéshez, nem csak "úgy" vagyok lelkes, látom azonnal a dolog részleteit, buktatóit. Alkotó szellemű ember vagyok, a filmkészítéshez több lépésben sikerült eljutnom, de úgy, hogy az alkotás fogalma, mindig tisztán lebegett előttem, kezdve a gyerekkorral ahol az ember legtöbbször a rajzlásban, építgetésben - itt kiemelendő fejlődés szempontjából a duplo után a lego, de az a fajta "legozás" amikor nem hagyja ott az ember porosodni a polcon a lego gyár által megtervezett általunk a leírás szerint összerakott "legoakármit" hanem azt szétszedni és egybevegyíti a többi ilyen szétszedett legóval és elkezd ezekből a saját fantáziája szerint építgetni új dolgokat. Ez a kreativitás, komolyabb esetben pedig a művészet korai megnyilvánulása. Aztán az ember iskolába kerül, Megtanul írni. Amíg valaki csak a kötelező házifeladat elkészültéig él az írás képességével, addig más rájön, hogy akármit írhat, akármit leírhat, mert akármit le lehet írni amit föl tud fogni a világból, persze azt is amit nem, hisz azt képzeletünk írja nekünk. Tehát az ember ír. Aztán előtérbe lép a zene és annak a kreatív oldala ugye a zeneszerzés. röviden lezárom mert mennem kell épp, annyi az egész nálam, hogy azért készítek filmet mert abban a fő alkotási ágak, találkoznak. Vagyis én rajzoltam, írtam, írok, zenélek, aztán meg ugye filmezek, tehát így én a filmkészítésben tudom legjobban kiélni az alkotási vágyam, persze ezzel nem azt mondom, hogy mindegyik folyamatát én csinálnám egy film elkészüléséhez. Amit írtam, meglehet támadni a nagyképűség vádjával. Ez őszinteségből fakad, mert itt főleg név nélkül az ember bátran őszinte, annak, hogy nagyképűsködjek, nem lenne értelme. :)
2016. júl. 8. 19:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Tudom kicsit regi mar a kerdes, de ha gondolod osszeallhatnank filmezni. Hany eves vagy amugy?
2019. márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!