Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mahidevran a szulejmánban...

Mahidevran a szulejmánban most a szultán felesége, vagy sem?

Figyelt kérdés
Mert az elején amikor Mahidevran megverte Hürremet a szultán azt mondta neki, hogy száműzi éss a frigyüknek is vége. De akkor később amikor elvette Hürremet miért mondta Mahidevrannak Hürrem, hogy ő csak egy ágyas? Meg amikor Firuze a hárembe került és kiderült róla, hogy muszlim,akkor azt mondták, hogy egy muszlim nő csak úgy lehet a háremben, ha a szultán feleségül veszi. De akkor Mahidevrant nem kellett volna feleségül venni, mert ő is muszlim? Meg amikor Musztafa Helenát bevitte a háremébe akkor is az volt, hogy feleségül kell vennie. De akkor Mahidevrant meg Gülfemet meg miért nem vette el? Nekem ez az egész zavaros...

2016. júl. 15. 14:20
 1/6 anonim válasza:
Mahidevran a szultán első asszonya. Nem vette feleségül, de azért hívják az asszonyának, mert ő szült neki először gyermeket. És nagyon sok háremhölgy muzulmán, de ők a háremben lesznek azok, mint Hürrem. Viszont Firzte muzulmánnak született. Helenát sajnos nem tudom.
2016. júl. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mahidevran nem az első "asszonya" az Gülfem volt, még a sorozat szerint is, ő szült neki először gyereket.
2016. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom náluk a házasság másképp működik, mint náluk. A Helenás kérdésre tudok biztosan válaszolni, mert mondták a sorozatban, hogy Helena szabad lány, és ezért nem veheti magához Mustafa csak úgy ágyasnak, mivel az ágyasok rabszolgáknak tekinthetőek valamilyen szinten.
2016. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De Mahidevran is szabad volt eredetileg meg muzulmán, és őt mégsem vette feleségül.
2016. júl. 24. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a felesège. De nekem is zavaros, mert nem úgy volt, hogy Hürremet azért (is) vette el, mert áttért a muszlim hitre és így már nem lehetett közte és az uralkodó között semmi, ha nem házasok?
2017. ápr. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#6 Hürremet azért vette el, mert előtte felszabadította, és Hürrem közölte, hogy szabad nőként már nem fekhet le vele, csak ha elveszi. Muszlim már korábban lett, de sok ágyas az, az nem számított.
2018. dec. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!