Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem látom normálisan a...

Miért nem látom normálisan a 3D-s filmeket? (lent)

Figyelt kérdés

lg cinema 3d tévénken szoktunk 3d filmeket nézni, azonban amikor a többiek csodálkoznak, hogy hogy "kint van a képernyőből a kép" én azt nem veszem észre, csak akkor ha megállítom annál a jelenetnél és várok pár másodpercet utána nálam is "kijön" de filmnézés közben sajnos csak a mélységet látom :(

Mitől lehet ez?



2016. júl. 17. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Az okát nem tudom, de igazából nem mindegy? Ha tudnád, hogy mitől van, akkor is ugyanez lenne... Vannak emberek, akik nem látják normálisan a 3D-t. Esetleg nem lenne szemüvegre szükséged? Lehet, hogy nem egyforma a két szemed.
2016. júl. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem volt kiskorodban kancsalságod vagy hasonló szem problémád? Az okozhat ilyesmit, hogy akkor nem tanultad meg a bizonyos látványokhoz tartozó mélység érzeteket.

Elég sok ember egyáltalán nem éli meg a térlátás élményét. Lehet, hogy rövid ideig volt gyerekként ilyen kancsalítás gondod, de utána már orvosolták?

2016. júl. 18. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindig is nagyon jó volt a szemem mint most is szerencsére. Arra gondolok lehet épp ez okozhatja talán a gondot, hogy túl jó és nem tudom elengedni az izmokat és esetlegese túlságosan összpontosít..
2016. júl. 18. 19:42
 4/4 anonim ***** válasza:

A valóságot nézve a fókusz pont is közelebbre-távolabbra esik, miközben a parallaxis (szem összetartás mértéke) is ennek megfelelően változik.


A képernyőn, vásznon megjelenő 3D képeknél a parallaxis változik de a fóksz mindig a vászon/képernyő felületén lesz jó.


Talán ez is közrejátszik.

Azt hiszem Te is erre gondoltál.

Túlságosan beigedződött a szem lencse fókusza és a szemek összetartás mértéke. Zavarhat ez is. Szerintem ha kicsit szokod a "mesterséges" látványt akkor később lehet jobb is az eredmény.

2016. júl. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!