Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van valami film a fotózásról,...

Van valami film a fotózásról, történetéről, vagy egy portfólió elkészültéről pl. National Geographic vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Oktató - szórakoztató jellegű film, dokumentum film érdekelne.

2016. júl. 19. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:

ebben a listában nagyon sok féle fotózással kapcsolatos dokumentumfilmet találsz:

[link]

2016. júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

sokan tévesen portfólió fotózásként szoktak emlegetni divat/modell fotózásokat. általában ennek az az oka, hogy a kezdő modell/fotós nem rendelkezik valós munkák során készült képekkel, így csak azért mennek el fotózásokra, hogy portfóliót építsenek. ettől azok még nem portfólió fotózások.


portfólió a legjobb képek válogatása. a portfólió előkészülete a korábban készült képek kiválogatása - lehetőleg annak a konkrét célnak az észben tartásával, hogy milyen célt is szolgál az a portfólió. ideális esetben minden munkára külön portfóliót válogat össze az ember az adott munkához leginkább hasonlító képekből, hogy a potenciális megrendelőnek minél inkább azt mutassa, hogy arra az adott munkára mennyire megfelel az ő tudása. ha nem tudod, mi a megrendelő célja, vagy minden megrendelőnek szóló általánosabb portfóliót állíasz össze, akkor kénytelen vagy általánosabb, sokféle adottságot bemutató portfóliót összeállítani, de ami mindenkihez egyformán szól, az senkihez nem szól igazán személyesen és lehet, hogy pont emiatt bukod el a megrendelést, mert a portfóliódból nem azt látják, hogy te pont arra vagy jó, ami nekik kell, hanem mindent csinálsz és nincs egy konkrét fókuszod - még akkor is, ha esetleg jobban elmélyültél egy területben, csak nem azt mutatod meg a portfóliódban.

2016. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utolsó, az oké hogy tanító jelleggel írtál hozzászólást, köszönöm, de nem válasz a kérdésemre.

Első, igen ezt közben tegnap megtaláltam, de leginkább magyar nyelvűnek örülnék vagy legalábbis magyar/angol feliratosnak, nem mindent hallok ki mikor beszélnek benne.

2016. júl. 20. 12:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja értem #2 kérdésemben szerepelt a portfólió szó. Én is olyasmire gondoltam, hogy egy válogatás elkészülte hogyan zajlott. Pl. a National Geographic egy fotósa adott témát fotóz, hogyan milyen technikával satöbbi, és hogyan lesz belőle portfólió a végén.
2016. júl. 20. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!