Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca - Miért a Homokkí...

Trónok harca - Miért a Homokkígyók miatt utálja mindenki Dorne-t (és D&D-t) a sorozatban? Szerintem Doran miatt kellene. Lent kifejtem, hogy miért.

Figyelt kérdés

A Homokkígyók szerintem ugyan olyanok mint a könyvben. Lázítják a népet, bosszút forralnak apjuk halála miatt. stb.


Doran viszont a könyvben - ellentétben a sorozatban - kívánja a bosszút és a háborút, de csak is valamilyen erős szövetségessel.(Daenerys vagy Aegon) A sorozatban Doranból egy semmittévő, gyáva karaktert csináltak, míg a könyvben terve van a háborúhoz Quentyn-el(nyugodjék békében) és Arianne-al is. Azáltal, hogy D&D ezt a két gyermekét kivágta a sorozatból, Doran karakterének a lényege megsemmisült. Bármilyen furán hangzik is, szerintem a Homokkígyók ''rendben vannak'' a sorozatban, de Doran egyáltalán nem.



2016. júl. 25. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert elképesztően idegesítőek, a párbeszédeik is.
2016. júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ugyanolyanok, mint a könyvben.

A könyvben valódi bosszút terveznek az apjuk haláláért, a felelősök megbüntetésével. A sorozatban meg egyből Myrcellára ugranának rá, miután az apjuk olyan büszkén mondta, hogy "Mi Dorne-ban nem bántunk kislányokat.". És vajon azzal hogyan állnak bosszút az apjukért, hogy kiirtják a Martell-ház megmaradt tagjait?

A könyvbeli Homokkígyókra minden vehemenciájukkal és meggondolatlanságukkal együtt is, Oberyn valószínűleg büszke lett volna. A sorozatbeliek csak meggyalázták mindazt, amit az apjuk képviselt.


Ezen kívül rémes szövegeket írtak nekik ("You want a good girl, but you need the bad pussy" - komolyan?)


Abban viszont egyetértünk, hogy Doran karakterét kigolyózták.

2016. júl. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A könyvben mindegyik homokkígyónak határozott, a többiekétől jól elkülönülő karaktere van. Itt totálisan összefolynak, és kb. annyi a különbség, hogy kinek mennyire szépek/nőiesek az arcvonásai.
2016. júl. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Hát én ezért is hagytam félbe a sorozatot, mindenki mondja, hogy milyen jók a színészi alakítások, hát szerintem vegyes, vannak nagyon gyenge találatok is. Az egész olyan középszerű, csak ugye az alapanyag jó, ami felhúzza. Én a második évadig láttam, aztán már áttértem a könyvekre.

Bocs az offért.

2016. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

A könyvet nem olvastam, de tudom hogy mik a különbségek. (1. Doran a Homokkígyók mellett van. 2. Nem egy hanem három gyereke van.)


A Homokkígyókkal az a baj, hogy ge cik. Miért kell megölni Myracellát és Trystane-t? A sorozatban még maga Ellaria is elmondja hogy se Myracella, SE JAMIE nem bűnösök és nem tehetnek arról hogy a Lannisterek között vannak ge cik (Cersei, Tywin). Mégis Myracellát büntetik azzal, hogy megölik, meg még mellé úgy lazán Trystane-t is.


A másik hogy Doran a sorozatban tényleg hülye. Ezt aláírom. Egy dolog hogy nem rohan agyatlanul háborúba. Ezzel semmi gond nincs. De még később annyit sem mond privátban, személyesen Ellaria-nak hogy "Bocsi, most nem viszem Dorne-t egyből háborúba, de hidd el várom a megfelelő pillanatot hogy bosszút álljak a Lannistereken a tesóm (és a te férjed) haláláért. Egy oldalon állunk, csak várjuk ki a megfelelő pillanatot a bosszúra. Oks?"

Ennyi kellett volna Doran részéről.


Doran egy töketlen hülye, aki miután mindkét tesóját megölték ugyanazok az emberek, nem csinál semmit.

De a nagyobb baj, hogy a Homokkígyók meg ge cik, akik ártatlanokat is ölnek a hülye bosszújuk miatt

2016. júl. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!